• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
12.-16.09.2018 KULDNE SÜGIS CAMBRIDGE´IS: kultuur-aiad-traditsioonid

 

AEG: 12.- 16. SEPTEMBER 2018

KESTVUS: 5 PÄEVA

GIID-REISIJUHT: RIINA LUIK

KOHALIK GIID: Blue Badge Guide kvalifikatsiooni omav giid

PAKETI HIND:  al 925 EUR*

LENNUKIPILETID: lennupiletid ei kuulu paketihinna sisse, kuid kogu grupp lendab koos ja broneerime lennupiletid kohe, kui olete end reisile registreerinud. Elamusreisid ei lisa omalt poolt lennupiletitele mingit lisatasu. Check-ini teeb ettevõte ja prindib välja pardakaardid, mille saate kätte koos teiste reisidokumentidega väljalennu eel Tallinna Lennujaamas.   Seisuga 07.02.2018 on edasi-tagasi pileti hind orient. 125 EUR

GRUPI SUURUS: min. 10 inimest

See sügisene reis viib meid Ida-Inglismaale (East Anglia), muistsete anglosakside  aladele – piirkonda, mille ajalugu on äärmiselt põnev ning mis paljudele  eestlastele seondub maailmakuulsa ülikoolilinna Cambridge´i ja imelise  King´s College´i kabeliga. Võib liialdamata öelda, et just siin Ida-Inglismaal pandi anglosakside poolt alus nii Inglismaa, kui inglaste identiteedile ja inglise keelele. Vanainglise keelt räägiti saareriigis 5. kuni 12. sajandini ning sellest arenes välja tänane inglise kirjakeel.  Anglosaksid rajasid siinkandis mitmeid omavahel rohkem või vähem rivaalitsevaid kuningriike, tõid kaasa oma Mandri-Euroopa tavad ja kombed, aga ka omapärased muinas-germaanikeelsed nimed, mis figureerivad tänini mitte ainult pärimustes ja ajalookroonikates, vaid neist on tuletatud paljud inimeste ja  kohanimed tänasel Inglismaal.

Põhjast ja idast Põhjamerega ning lõunast Thamesi jõega piiratud Ida-Inglismaa on pinnamoelt tasane: kõikjal laiuvad rohetavad aasad, korralikult haritud põllud, mis on otsekui „lapitekk“ – piiratud hekkide ja puudesaludega. Tõsi, esmapilgul tundub siinne maastik vähem põnev kui Wales või Šotimaa, kuid just tänu viljakatele põllumaadele ja haljastele rohumaadele on see kant olnud juba ajalooliselt väga jõukas. Ega asjata valinud Britanniat pea 300 aastat (54 -440 AD) valitsenud roomlased esimeseks pealinnaks Ida-Inglismaal asunud Camulodunumit (tänane  Colchester), Londonist sai nende pealinn hoopis hiljem.

Ida-Inglismaa on üks üheksast Inglismaa suurest regioonist, olles omakorda jaotunud kuueks krahvkonnaks, millest meie külastame Cambridgeshire´i ja  Suffolki. Kuid me ei piirdu ainult Cambridge´i võludega, vaid teeme huvitavaid väljasõite krahvkondadesse: külastame üht kaunimat ja vanemat katedraali kogu Inglismaal – Elyt ning jalutame Inglismaa kohta haruldase – oma keskaegsed linnamüürid säilitanud linnas. Astume Elys sisse ka Inglismaa ajaloos üsna vastuolulise kuulsusega mehe, monarhia kukutaja Oliver Cromwelli kodumajja.  Peatume muinasjutulises Lavenhamis – linnakeses, kus on ainsana Inglismaal säilinud Tudori-aegsed vahvärkmajad, millest vanimad pärinevad 15. sajandist (!). Need viltuvajunud, justkui ehku-peal püsti seisvad hooned meelitavad kohale mitte ainult turiste, vaid ka filmitegijaid: siin on filminud nii Yoko Ono ja John Lennon, Stanley Kubrick ja Pier Paolo Pasolini ning siin on üles võetud ka „Harry Potter“.

Külastades Inglismaad, ei ole võimalik mööda vaadata võiduajamistest, polomängust ja tõuhobustega seonduvast ning just seetõttu külastame Inglismaa võiduajamise ja hobuskauplemise pealinna Newmarketit. Ja muidugi inglise maamõisad! Ajastasime reisi nii, et saaksite nautida kaunist sügisest aiailu – septembris algavad Inglismaal daaliafestivalid. Daaliate kasvatamise poolest on kuulus just Ida-Inglismaa, siinsete mõisate müüriaedades (walled garden) saab imetleda mitmekümne meetri pikkusi ja mitme meetri laiuseid daaliapeenraid – see on uskumatu vaatepilt! Et nautida nii kauneid aedu ja tutvuda ehtsa inglise maamõisa elu-oluga, võtame sihikule kaks täiesti erinevat ja mastaabis mõisa: esimene neist on võimas, ainus kuppelehitisena rajatud  mõisahoone Inglismaal – Ickworth House´e ning teine romantiline gooti stiilis Anglesay Abbey.

Cambridges´is aga juba tegevust ja vaatamist jagub: vaatame üle siinsed kuulsad kolledžid, külastame King´s College´is imelist kabelit ja kui veab, saame osa ka kontserdist. Naudime rikkalikku kella-viie-teed paadiga Cam´i jõel sõites, õhtustame pubis The Eagle, kus maailmakuulsad nobelistid tegid teatavaks kogu maailma rabanud teadusuudise ja proovime mõistagi ära ka kohalikud õlled.

KOLMAPÄEV, 12. september

LEND TALLINN – LONDON (STANDSTED) – CAMBRIDGE´I LINNAEKSKURSIOON

 Kogunemine Tallinna Lennujaama infoleti juures kell 10:00. Ryanairi lend FR2224  kell: 12:00 Tallinn – 12:50 London Stansted. Transfeer lennujaamast Cambridege´i südalinnas asuvasse hotelli Christ´s College Cambridge, teeme check-ini ja seejärel alustame koos kohaliku giidiga avastusretke Cambridge´i  vanalinnas.

Ida-Inglismaal Cambridgeshire krahvkonna süda Cambridge on tuntud üle maailma eelkõige kui mainekas ülikoolilinn, kuid see ka äärmiselt võluva atmosfääriga ja rikkalikult kultuurielamusi pakkuv linn. Vaid 80 km kaugusel Londonist asuv Cambridge laiub läbi idülliliste karjamaade voolava Cam´i jõe kallastel. Üks absoluutseid must´e Cambridge´is ongi paadituur (punting – käib paatide kohta, mida paadimees tõukab  tagant pika toikaga, nagu ka Veneetsias). Meie pühendame romantilisele paadisõidule reisi eelviimase päeva. Nii kummaline kui see ka pole, sai kuulus ülikoolilinn oma linnaõigused alles 1950. aastal ja seda põhjusel, et kuigi siin kõrgub üks Euroopa hilisgooti arhitektuuri tõelisi pärleid – imekaunis King´s College´i kabel, polnud linnas katedraali ehk peakirikut (ja pole tänini!), mis andnuks alust asulat linnaks nimetada. Tänapäeval on Cambridge silmapaistev teaduslinn, mille tuntumateks maamärkideks ülikooli kõrval on ülikoolile kuuluv haiglakompleks (Cambridge University Hospitals), mis on juhtiv meditsiini- ja teadusasutus kogu maailmas ning Biomeditsiini Keskus.

Tutvudes Cambridge´iga ei ole võimalik mitte rääkida Cambridge´i ülikoolist. 1209. aastal asutatud Cambridge´i ülikool on maailmas vanuselt kaheksas ja Inglismaal pärast Oxfordi (asut. 1096) teine. 2017. aastal nimetati Cambridge´i Ülikool maailma ülikoolide akadeemilises pingereas Oxfordi järel paremuselt teiseks.  Cambridge´i Ülikooli on lõpetanud 98 hilisemat Nobeli preemia laureaati ja 15 Briti peaministrit. Ülikooli teadusedu põhjusi tuleb otsida juba 17. sajandil kehtestatud kõrgema matemaatika eksami nõudest nii reaal- kui humanitaarteaduste erialadele astujatele. Ülikooli ladinakeelne moto „Hinc lucem et pocula sacra“ kõlab üllalt: „Siit saad kaasa valgustatuse ja väärtuslikud teadmised“.  Ülikool sai alguse Oxfordist siia ümber asunud õpetlaste baasil, kes saades linnaelanikelt selleks loa, asusid siin teadmisi ja vaimuvalgust jagama. Siit ka huvitav nüanss: ülikool on vanem, kui selle kõige vanem kolledž, sest algul tuldi siia stipendiumi toel õppima õpetlaste juurde, elati hostelites (lihtsates tudengikodudes)  ja hiljem juba kampustes ehk ülikooli linnakutes.

Cambridge´i ülikoolil ei ole üht nö peahoonet nagu oleme Euroopas harjunud, vaid see koosneb 31 kolledžist, mis asuvad linnas eri paigus, kannavad eri nimesid ja on asutatud vahemikus 13.-20. sajand. Seepärast antakse lõpudiplomeid kätte Senatihoones, mida oma jalutuskäigul ka näeme. Vahet tehakse nn vanade ja uute kolledžite vahel: 16 „vana“ on asutatud 13.-16. sajandil ja 15 „uut“ vahemikus 19.-20.sajand, vahepealsetel sajanditel kolledžeid ei asutatud. Vanim kolledž on Peterhouse, mille asutas Ely peapiiskop 1284. aastal. Noorim 1977. aastal ärimehe ja filantroobi Sir David Robinsoni poolt asutatud Robinson College.  Meie astume sisse 1584. aastal asutatud Emmanueli Kolledžisse, mis on  üks Cambridge´i tippkolledžitest. Vaatame ringi ka selle kaunis aias ja kabelis, mille arhitektiks on Christopher Wren, kelle elutööks sai St. Pauli katedraal Londonis. Näeme ka kuulsat Corpus Clock´i, mis pandi Trampingtoni ja Beneti tänava nurgale 19.09. 2008. aastal, Cambridge´is elava ja töötava maailmakuulsa füüsiku Stephen Hawkingi ettepanekul. Kuidas näeb välja 1,5 m diameetrise  sihverplaadiga kell, mis on kaetud 24-karaaadilise kullaga, kuid millel pole seiereid ega numbreid, kuid mis näitab siiski aega? Kui aega ja tahtmist jagub, jalutame samas läheduses asuva Trinity Kolledžini – mis on tõeline „nobelistide vabrik“ ja arhitektuuriliselt äärmiselt kaunis hoonestu. Cambridge´i ülikoolile kuulub ka maailma vanim kirjastus Cambridge University Press, mille asutaja oli kuningas Henry VIII, samuti kuulub ülikoolile 8  muuseumit sh Fitzwilliami kunstimuuseum ja Botaanikaaed.  Ülikoolides saab omandada kõiki teaduskraade, kolledžid on segakoolid, kuigi  algul olid need tütarlastele ja poistele eraldi. Kokku õpib ülikoolis kokku ca 20 000 tudengit üle ilma. Sajandeid lubati ülikooli õppima ainult Cambridge´i  kodanikke, kuid hiljem see muutus ja ülikool muutus rahvusvaheliseks.  Linnas on veel teinegi ülikool – Anglia Ruskin University – asutatud õppeasutusena 1858,  ülikooli staatuse sai aastal 1992, kandes enne seda nime Cambridge´i  Kunstikool. Uue nime sai asutaja, kunstnik John Ruskini järgi.

Linna vanim ja suurim ajalooline tänav on Trumpington  Street, mis läheb põhjasuunas üle King´s Parade Streetiks, mille ääres asub King´s College. Trumpingtoni ääres asuvad reas St. Catharina, Corpus Christi ja Pembroke Kolledžid ning samuti ülikoolile kuuluv Fitzwilliami kunsti- ja antiigimuuseum.  Muuseumi kollektsioonile alusepanija oli Fitzwilliami suguvõsa 7. vikont Sir Richard Fitzwilliam – haritud ja ülijõukas mees, kes otsis kohta oma suurejoonelisele kunsti-, antiigi- ja raamatukogule. Käesolev hoone valmis aastal  1816. Ülirikkalikus kogus on nii muinasaegseid leide Vana-Egiptusest, Nuubiast, Muinas-Kreekast ja Muinas-Roomast, samuti haruldasi käsikirju, raamatuid  münte, joonistusi ja väärikas maalikogu.   Otse Cambridge´i turuplatsi ääres asuv linnavalitsuse hoone Guild Hall on ebatavaliselt „noor“ rajatis – valminud aastal 1939. esindades seejuures eeskujulikult ajastu vaimu – lihtust ja ratsionaalsust. Hoones toimuvad nii käsitöölaadad, kontserdid, pulmad kui ka ülikooli sisseastumiseksamid.  Linnasüdamest leiame ka kuulsa Ümmarguse kiriku ehk Hauakiriku, mis sümboliseerib Jeruusalemmas asuvat Kristuse Hauakirikut ja on kogu Inglismaal haruldane oma ümmarguse rotund-arhitektuuri poolest. Teise Maailmasõja ajal mängis Cambridge olulist rolli Briti õhujõudude (R.A.F) väljaõppebaasina, mõned miilid linnast väljas asub Duxford, kus asus lääneliitlaste olulisim sõjalennuväli ning kust tehti luure- ja ründelende Natsi-Saksamaale. Nüüd asub endises sõjaväebaasis suurim Briti sõjaajalugu käsitlev muuseum IWM Duxford Imperial War Museum ja toimuvad suurimad lennushow´d.

Vaba õhtu puhkuseks ja õhtusöögiks. Soovijatele broneerime ühiselt kohad, tellimine ja tasumine  individuaalselt.

NB! Palume reisi broneeringus eraldi tühjas lahtris ära märkida, mitmel õhtusöögil soovite osaleda.   

 

NELJAPÄEV, 13. september

NEWMARKET – BURY ST.EDMUNDS – ICKWORT HOUSE – LAVENHAM

Varane hommikusöök hotellis. Alustame bussiekskursiooni marsruudil: Cambridge – Newmarket – Bury St Edmunds – Ickworth – Lavenham – Cambridge.

Alustame Newmarketist, Inglismaa võiduajamiste pealinn. Juba aastal 1200 tunti seda ladinakeelse nimega Novum Forum ehk „uus turg“ ja siin käis usin hobusekauplemine. Kuid alles siis, kui kuningas James I ehitas siia kuningliku residentsi ja siniverelised vajasid meelelahutust, sai Newmarketist võiduajamise pealinn. Ka tänane Suurbritannia monarh Elizabeth II käib siin regulaarselt, tema kirg ratsutamise ja hobuste vastu on üldtuntud ning linnas on ka temale pühendatud pronksist ausammas. Otse loomulikult poseerib ta sellel koos hobusega! Võib julgelt väita, et kõik, mis on Inglismaal seotud tõuhobustega sh aretustöö (National Stud), hobuste oksjonid (kuulsas Tattersalls´i ringhoones), olulisemad võiduajamised (aastas kokku 7) jne. – kõik toimub Newmarketis. Siin asub ka Kuninglik Ratsaspordi Muuseum. Newmarketi tallides on u 3000 puhtatõulist hobust, nende hooldamisega on aga seotud 15,000 inimest ehk 1 hobuse pidamine annab tööd 3 inimesele.  Täiesti erilisteks  peetakse ka siinseid hobuste karjamaad ja harjutusväljakud, millele ei ole vähem rõhku pandud kui kuulsale inglise murule – nendegi aretustöö on kestnud mitusada aastat!  Newmarketis on kaks võiduajamise rada – Rowley Mile Course (2000 m) ja July Course (1600 m), hipodroomi tribüün mahutab 45 000 pealtvaatajat. Kui hobused vaadatud,  võtame suuna ühte Inglismaa unikaalsema arhitektuuriga maamõisa – Ickworthile. See georgiaanliku ja tugevate itaalia arhitektuuri mõjutustega mõis on piirkonnas üks ainulaadsemaid, olles ainus kuppelarhitektuuri näide Inglismaa mõisate seas. Enam kui 750- aastane Ickworth kuulub British National Trusti fondile (BNT) ning on seetõttu eeskujulikus korras. Juba aastal 1253. rajatud mõis kuulus koos suure hirvepargiga lord Thomas Ickworthile ning kui see sattus pärimisliini pidi Hervey´ide perekonnale, rajasid nad suursuguse mõisakompleksi koos aia ja pargiga. Mõisa õitseaeg sai alguse  siis, kui majaisand, 4. Bristoli markii Frederick William abiellus ülirikka Theodora Whytes´iga. Teeme lossis ringkäigu koos giidiga, kes tutvustab selle jõuka ja suursuguse mõisa ajalugu, kollektsioone  ja omanikke. Kohvipaus mõisa kohvikus. Seejärel võtame suuna Bury St. Edmunds´ile, kus teeme samuti mõnusa jalutuskäigu. See väike linnake on asutatud juba 11. sajandil, kuid hoolimata väiksusest on siin asunud ühe Ida-Inglismaa kuningriigi pealinn ning siin asus ka  piiskopitool. 18. sajandist alates peetakse seda ka õllepealinnaks, sest just siin pani pruulimeister Benjamin Greene 1799. aastal aluse ettearvamatult suureks paisunud õlleärile. Tänasel päeval on Greene King oma erinevate õllesortidega suurim Inglise pubisid varustav pruulikoda. Linnakeses asub ka Õllemuuseum. Samuti on Bury St. Edmunds tuntud kui suhkrupealinn, siin toodetakse suhkrupeedist valmistatud suhkrut nimega Silver Spoon (Hõbelusikas, al. 1972) . 1936. aastal natsionaliseeris Briti valitsus kõik 13 Inglismaal tegutsenud suhkrufirmat ja ühendatud tehastes hakati tootma suhkrut British Sugar. Kuid miks ikkagi on linnakese nimi Püha Edmundi matusepaik? Kristlasest sakside kuningas Edmund sai tapluses viikingitega surmavalt haavata (869 pKr). Tema keha ei saanud maha matta, sest pea oli 40 päeva kadunud. Selgus, et hunt oli sellega minema jooksnud ja valvas seda kiivalt, et kaitsta kuningat  surmajärgsete alanduste eest  – oli ju kuninga pea oli võitjaile auväärne trofee. Kui pea ja keha lõpuks koos kirstu pandi, sündis ime – pea kasvas keha külge!  Kuna keskajal olid märtrite ja pühakute säilmed suures hinnas, neil usuti olevat tugev kaitsevõime, rüüstati 13. sajandil Edmundi haud ja tema kehaosad „rändasid“ imettegevate reliikviatena laiali Prantsusmaa ja Inglismaa kirikutesse… Päeva viimase peatuse teeme Lavenhamis – imekaunis keskaegses linnakeses, mille võlusid on juba eelpool kirjeldatud.  Teeme siin ka väikese tee ja poodlemise peatuse, enne kui suundume tagasi Cambridge´i.

Vaba õhtu puhkuseks ja omal käel õhtusöögiks.  

 

REEDE, 14. september

ANGLESEY ABBEY – ELY  

Hommikusöök hotellis. Tänast päeva alustame võluvast Anglesey Abbey maamõisast, mis oma toredate aedade ja gooti stiilis maamõisaga on kui peatükk ehtsast Inglise muinasjutust või Miss  Marple seriaali tegevuspaigast, kus kohe-kohe hakkab midagi juhtuma…  range joonega gooti stiilis peahoone on  muust maailmast eraldatud, ümbritsetud salapäraste aedade ja hekilabürintidega ning majas on silmatorkav hõbedakollektsioon…   Igal aastal toimub Anglesey Abbeys Daaliafestival, mille järgi on ajastatud ka meie külaskäik. Lode Mill on imearmas nurgake mõisapargi servas.  Cam´i jõest veskile vett andev kanal on rajatud juba roomlaste ajal. Sõna “lode” tähendabki kanalit ja Lode Mill  – veskit kanali ääres. Kuni 1966. aastani kuulus veski ja endise kloostri asukoht koos ümbritsevate maadega Fairhavenite perekonnale. Pärast viimase pärija surma, läksid nii Anglesey Abbey mõis kui vesiveski National Trusti omandusesse. NT tegutseb alates 1895. aastast ning haldab Inglismaal ajalooliselt ja kultuuriliselt olulisi hooneid, kollektsioone, aedu ja parke. Briti NT-l on üle 5,1 mln liikme ning inimesed läbivad väga pingelisi konkursse, et pääseda maamõisatesse vabatahtlikuna tööle. Esmalt teeme ringkäigu aias ning selle loodetavasti on selle kõrgpunkt Daaliaaed koos oma mitmekümne meetri pikkuse daaliapeenraga. Seejärel astume sisse mõisahoonesse, kus igas ruumis on olemas ruumi giid, kes vastab kõigile küsimustele ja tutvustab ruumi ja selles asuvaid kõige silmatorkavamaid eksponaate. Mõisaomanike tähelepanuväärsemad kollektsioonid on lauahõbeda kogu ja kellakogu. Seejärel jätame teile veel veidi vaba aega ringi vaadata ja kauneid pilte teha või tassikese teed rüübata. Seejärel alustame sõitu võimsa katedraaliga Ely suunas. Elys on ühena vähestest Inglismaa keskaegsetest linnadest säilinud pea terviklikult linnamüür. Nagu ladinakeelsed kroonikad kirjutavad, on Ely katedraali kohal olnud klooster ja kirik juba alates ajast, mil inglased ristiusu vastu võtsid. Esimesed kristlased olid 3.-4.  saj. pKr  saarele sisse tunginud vallutajad, kuid laiemalt hakkas ristiusk levima 6. sajandil pKr. Tänase kiriku ajalugu aga hakatakse arvutama Saksi printsessi Etheldreda asutatud kaksikkloostri rajamisest aastal 673 pKr. Vaid seitse aastat jõudis Etheldreda olla kloostriülem, kuid tema misjonitöö ja panus ristisu levikusse olid märkimisväärsed. Ta suri raskesse haigusesse, kuid kui tema kirst mitukümmend aastat hiljem korrastuseks avati, leiti see olevat puhas ja korras, lilled  värsked  nagu oleks ta vaid korraks unele suikunud… Kohe pärast seda kuulutati Etheldreda pühakuks ja Elysse hakkasid voorima palverändurid (igal aastal 23. juunil tähistatakse Püha Etheldreda päeva).  Kloostrihooned on tänaseni terved ja asuvad praeguse katedraali läheduses. Ely sai katedraaliks 1109. aastal, mil siia toodi piiskopi aujärg. Kiriku kesklööv on erakordselt pikk – 167,3 m ja kõrgeima torni (kirikul on kaks torni) ehk Octagoni kõrgus on 66 meetrit. Kirikus on mitmeid väiksemaid kabeleid (eriti kaunis on Neitsi Maarja kabel) ja käärkambreid. Siin asub Vitraažimuuseum ja tõeliselt kaunid on ristlöövi kohal avanev Octagoni osa ja kullatud altar.  Katedraalist suundume hoopis tagasihoidlikumatesse oludesse, kuid Inglismaal ühe vastuolulisema ja mõjuvõimsaima ajaloolise isiku  – Oliver Cromwelli (1599-1658) majamuuseumisse. Kunagise Neitsi Maarja kloostri territooriumil asuv nüüdne muuseumihoone on ehitatud juba 17. sajandi keskpaigas ja nagu ikka  Inglismaal  – endiselt töökorras! Muuseumis saab ülevaate “100 Suure Briti” seas 10. kohale valitud Cromwelli elust ja tegevusest. Ajaloolased kritiseerivad tänini tema Iirimaal ja Šotimaal toime pandud veresaunu. Cromwelli ja tema vabariiklastest mõttekaaslaste peamiseks eesmärgiks oli tappa kuningas Charles I, kukutada Inglismaal igaveseks monarhia, kehtestada vabariik ja panna endale kuuletuma Inglismaa mässulised äärealad. Cromwell põlgas ära kuninga tiitli, kandes nime lordprotektor, kuid maeti kui kuningas Westminster Abbey´sse Londonis.  Muuseumikülastuse järel asutame end tagasiteele Cambridge´i suunas.  Vaba õhtu puhkuseks ja õhtusöögiks omal käel.

 

LAUPÄEV, 15. september

Hommikusöök hotellis. Vaba päev Cambrige´iga omal käel tutvumiseks, muuseumite külastamiseks ja poodlemiseks.

PAADITUURID KOOS EELREGISTREERIMISEGA.

Kell 15:30 “Kella-viie-tee“ paadituur Cam´i jõel koos rikkaliku söögi ja paadiomanikust giidiga. Kestvus: 90 min. 1 paat mahutab 10 inimest. Lisaks on võimalik tellida söögi kõrvale ka Proseccot ja veini.

Kell 20:00 suundume koos lõpuõhtusöögile (kohad broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt).

 

PÜHAPÄEV, 16. september

Transfeer Stanstedi lennujaama. Lend tagasi koju. Saabumine Tallinnasse kell 11:30

Tere tulemast koju!

 

PAKETT SISALDAB

* Elamusreisid jätavad endale õiguse teha muudatusi programmis kui seda tingivad ettenägematud asjaolud ning see on vajalik reisijate ja reisikorralduse huvide. Samuti jätab ettevõte endale õiguse teha muudatusi paketi hinnas või üksikute teenuste puhul juhul, kui seda teevad meie partnerid pärast reisi väljakuulutamist.

Kõik ekskursioonipäevad kestavad u 8 tundi.

TRANSPORT

 • Bussitransfeer lennujaama ja tagasi
 • Buss väljasõitudel Cambridge´ist

 

MAJUTUS (TWIN/DBL)

 

TOITLUSTUST

 • 3 x hommikusööki
 • NB! Kuna õhtusöökideks on vajalik kohtade ettebroneerimine, palume Teil meie kodulehel reisi broneerides eraldi ära märkida, mitmel õhtusöögil soovite osaleda.

 

TASULISED KÜLASTUSED ja AKTIVITEEDID PAKETIHINNA SEES   

 • Kõik kohaliku või eesti-poolse giidiga toimuvad ekskursioonid jala ja bussiga
 • Ekskursioon Cambridge´is (kohalik Blue Badge kvalifikatsiooni omav giid)
 • Ickworth House ja aiad
 • Ely katedraal
 • Oliver Cromwelli majamuuseum
 • Anglesey Abbey ja aiad
 • Lode Mill
 • Kuninglik Ratsaspordi muuseum Newmarketis
 • Eelregistreerimisega ja lisatasu eest: paadituur Came´i jõel.

 

GIIDITEENUSED:

 • eestikeelne  giid-reisijuht kogu reisi vältel
 • kohalikud giidid (inglise keeles, vajadusel tõlge)

 LISATEENUSED (soovi korral)

 • Reisikindlustus. Elamusreiside reisidel on kindlustus kohustuslik. Võite selle sõlmida Teile kõige meelepärasemes kindlustusfirmas.

 

EI KUULU HINNAPAKETTI

 • Lennupiletid, äraantav pagas, tasulised pardateenused.
 • Hotelli minibaari kasutamine, tellitud teenused hotellis.

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Ühendkuningriiki  on reisidokumendina kehtivad nii ID kaart kui Eesti Vabariigi pass. Mõlemad peavad kehtima kogu kavandatud reisi vältel.

NB! Seoses Brexitiga võib ette tulla muudatusi, palume jälgida reisikorraldaja  sellekohaseid teateid.  

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

 

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!  

Print Friendly