• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
UUS! 7.-10.05.2020 FLANDRIA KULTUURIREIS: Van Eyki aasta & Kristiina Poska & Gent Floralies

AEG: 7.-10.05. 2020

KESTVUS: 4 PÄEVA (4 PÄEVA KOHAPEAL)

GIID: kohalik giid (inglise keel, vajadusel tõlge)

REISJUHT: RIINA LUIK

GRUPI SUURUS: 12 – 16 inimest           

LENNUPILET: kuna lennupileti hind sõltub otseselt selle broneerimise ajast,  ei kuulu see paketihinda. Kogu grupp lendab koos, samade lendudega. Elamusreisid ei lisa meie kaudu broneeritud piletitele teenustasu.  

PÕHIPAKETI HIND: 715 € (DBL/TWIN toas)

Palume teil enne broneerimist põhjalikult tutvuda reisiprogrammiga ning kodulehel olevate reisi- ja maksetingimustega. Elamusreisid jätab endale õiguse muuta reisiprogrammi kui see osutub vajalikuks reisis sujuvamaks korrakdamiseks ning korrigeerida põhipaketi hinda, kui seda teevad meie partnerid.  

Belgias on kogu 2020. aasta pühendatud Flaami maalikunstnikule Jan van Eyk ning selle kulmintatsiooniks on vendade Eykide ühistööna valminud Genti polüptihhon altarimaali taasvamine kunstihuvilistele. Pärast aastaid kestnud restaureerimist avatakse altar oma täies uhkuses ja ilus 2020. aasta jaanuaris, mil oma ajaloolisele kohale altaril naaseb viimane restaureeritud tahvel “Talle kummardamine”.  Aastaringselt toimuvad Belgias Van Eyki teemalised üritused, näitused, teatri- ja multimeediaetendused, filmifestival, raamatunäitus, Van Eykide elu- ja loometegevusega seotud paigad on linnas esile toodud multisensoorse (kaasatud on kõik meeled!) projektiga “OMG! VAN EYK WAS HERE”  ning rahvusvahelise aiandus- ja aiakultuurinäituse Gent Floralies fookuses on samuti Van Eyk ning selle teemaks on tänavu: “Mu paradiis, mu maapealne aed”…

Maalikunst, disain, arhitektuur, lille- ja maastikuparkide ilu, hõrgud maitsed – meie Flandria kultuurireis pakub erakordse võimaluse ühendada ühe reisiga mitmeid kauneid kunste ja elamusi. Kõrgetasemelise muusikaelamuste eest kannab hoolt meie oma eestlannast dirigendi Kristiina Poska ja tema Flaami orkestri kontsert unikaalses Genti Bijloke saalis. Gastronoomilisi meeli ergutavad šokolaadimaja Van Hecke ja kuulsa kohaliku õlle  – lambiek`i pruulikoja Het Zesde Seizoen külastused. Pitoreskseid elamusi pakub väljasõit Pajottelandi ja Gaasbeeki kindluslossi aedade külastus… See on reis, mis pakub palju ja jääb kauaks meelde.    

REISI TIPPHETKED: TAASAVATUD GENTI ALTAR &  ST. BAVO KATEDRAAL – BRÜGGE & JUMALAEMA KIRIK – VAN EYK´I TEEMALINE MULTIMEEDIAETENDUS – KUNSTIMUUSEUMID – VAN EYKILE PÜHENDATUD RAHVUSVAHELINE AIANDUSNÄITUS GENT FLORALIES  2020 – KRISTIINA POSKA & FLAAMI SÜMFOONIAORKESTRI KONTSERT – GAASBEEKI LOSS- JA LOSSIAED – BELGIA ÕLLEDE DEGUSTATSIOON    

NELJAPÄEV, 7.05.2020  

SAABUMINE BRÜSSELISSE – GENT –  EKSKURSIOON VANALINNAS – ST. BAVO KATEDRAAL – GENTI ALTAR – MULTIMEEDIAETENDUS “THE ALATARPIECE” – PAAADITUUR GENTI AJALOOLISTEL KANALITEL

Kogunemine Tallinna lennujaama infoleti juures varahommikul kell 04:30.

Lend BT362  05:45 Tallinn – 06:35 Riia

Lend BT601  07:30 Riia – 08:55 Brüssel

Flandria on üks kolmest Belgia kuningriigi haldusüksusest (Valloonia ja Brüsseli kõrval), asudes riigi põhjaosas. Seal elavad peamiselt hollandi (flaami) keele kõnelejad, seevastu Valloonias on enim levinud prantsuse keel ja Brüsselis kui Euroopa Liidu mitteametlikus pealinnas, on suhtluskeeleks sageli inglise keel. Ida-Flandria provintsi pealinn on Gent, Belgia kuningriigi pealinn de jure Brüssel. Ajalooline Flandria piirkond, mis oli oluliselt suurem kui tänane Belgia territoorium (30 528 km2) on tänapäeval jaotatud Prantsusmaa, Hollandi ja Belgia vahel. Flandria oli asustatud juba eelajaloolisel ajal, mil siin asusid olulised keldi asundused. Rahvuse nimi  – belglased, pärinebki sellest ajast, ja nii nimetai kõiki Gallia põhjaosas elanud keldi ja germaani hõime. 12. sajandil kujunes Flandria Euroopa kaubanduskeskuseks ning sajand hiljem said Gent, Brüssel ja Ieper olulisteks käsitöökeskusteks, kus valmistati kuulsaid pitse ja suurepärast kalevit. Kui ristisõdade järel läksid territooriumid ümberjagamisele, tõusis Konstantinoopolisse rajatud Ladina keisririigi troonile just Flandria Baudoin. 13. sajandil oli Gent 65 000 elanikuga Pariisi järel Euroopa suurim linn, alles siis järgnesid London ja Köln.  1309. aastal avatud Brügge börs oli üks esimesi maailmas (kui mitte kõige esimene). Nii et väikesel Belgial on, külla ja veel millega uhkustada juba kaugetest aegadest peale.

Alustate päeva u 2 tundi kestva jalgsi linnaekskursiooniga Gentis (kohalik giid, inglise keeles). Schelde jõe ääres asuv Gent on äärmiselt  võluv ning koos Brüggega  üks enim  külastatavamaid linnu Madalmaades. Usutakse, et Genti muistne nimi Ganda pärineb keldi sõnast ganda, mis tähendab „jõesuuet“. Arheoloogilised kaevamised on näidanud, et Genti ala oli asustatud nii kiviajal kui rauaajal, kuigi Vana-Rooma allikad millegipärast Genti ei maini. 4. ja 5. sajandil AD hõivasid piirkonna frangid, kes tõid kaasa oma keele ning tõrjusid välja keldi ja ladina keele ning asemele tuli vana-hollandi keel – siit siis ka keeleline erinevus riigi teistes piirkondaga võrreldes. Umbes 650 AD asutas Püha Amand Genti kaks kloostrit: Püha Peetruse ja Püha Paavo (St. Bavo) kloostrid, mille ümber tekkis ajapikku asula. Muide – Genti jõudsid oma 9. sajandil Mandri-Euroopasse tehtud rüüsteretkede käigus ka viikingid, ega jätnud kivi kivi peale… Kuid nagu juba öeldud, oli linn juba 13. sajandil suurem kui London, Köln ja Moskva. Gent on äärmiselt tähelepanuväärse ajaloolise suurkuju – Karl V sünnilinn. Mis aga ei takistanud teda kuningaks saades ja linnaelanike mässu maha surumisel neid häbistamast: lastes mässajatel paljajalu ja poomissilmused kaelas aadlike eest läbi  marssimast. Sellest ajast hüütakse Genti elanikke pilkamisi „silmuskaelteks“. Pärast Waterloo lahingut sai Gent 15 aastaks Hollandi osaks. Sel perioodil asutati Genti ülikool (1817) ja ehitati kanal mereni. Pärast revolutsiooni sai Belgia iseseisvaks, kuid Gent kaotas juurdepääsu merele. 1913. aastal toimus Gentis maailmanäitus ja selleks puhuks sai linn raudteeühenduse.

Oma jalutuskäigul kohaliku giidiga kõnnitakse ringi ajaloolises vanalinnas, külastades St. Bavo katedraali, kus pärast pikka restaureerimist taasavatakse 2020. aastal kuulus Genti altar oma täies ilus. Altari terviklikkuse taastamine on 2020. aasta kultuuriline tähtsündmus kogu Belgia jaoks ning kogu kultuuriaasta on pühendatud Jan van Eykile. Van Eyk oli õlimaali, kui uue tehnika teerajaja ning lisaks arvukatele portreedele, maalis ta suuri religioosse sisuga töid. Kõige kuulsam neist on koos venna Hubertiga maalitud Genti altar, mis valmis 1432. aastal. Altari allosa keskmes on kujutatud stseen Johannese ilmutusraamatust „Talle kummardamine“. Tall on asetatud pildi keskel olevale altarile, mille ees kummardavad inglid, esiplaanil on müstiline “Elukaev”.  Programmi on kavandatud ka altari-teemaline multimeediaetendus Mat Collishaw “The Alatarpiece” ning võimalusel lavastaja Milo Rau käe all valminud tearietendus “LAM GODS”. Kummagi etenduskunsti täpsed toimumisajad ja piletihinnad pole veel avaldatud.     

Pärastlõunal paadituur Genti vanalinna kanalitel. Paadituur kestab ca 45 min (pilet paketihinnas). Õhtupoolik vaba omal käel linnaga tutvumiseks, puhkuseks ja õhtusöögiks. Ööbimine Ibis Opera Gent 2*.

 

REEDE, 8.05.2020

PÄEV BRÜGGES: VANALINN – JUMALAEMA KIRIK – GROENINGE MUUSEUM

Hommikusöök hotellis. Sõit koos kohaliku giidiga Brüggesse, kus veedate terve päeva.  Brügge on Lääne-Flandria provintsikeskus. Selle kesklinn on säilinud keskaegsel kuju ning seetõttu  tõeline turismimagnet. Brügge kuulub alates 2000.aastast UNESCO maailmapärandi nimistusse. Brügges asub 13. sajandist pärit kellatorn, milles on 48 tornikella ning linnavalitsuse palgal on tänini tööl täiskohaga kellamees, kes annab korrapäraselt tasuta kontserte. Brügges on 115,6 m kõrguse torniga Jumalaema kirik (roomakatoliku kirik), mida ehitati vahemikus 13.-15. sajand. Kiriku uhkuseks pole aga mitte ainult selle kõrge torn (üks kõrgemaid tellisehitisi  maailmas), vaid kirikus olev Michelangelo skulptuur “Madonna lapsega”. Kirikusse on maetud viimane Valois`de dünastiast pärinev Burgundia hertsog Charles Südi ja tema tütar printsess Mary. Brügge sai linnaõigused 27. juunil 1128. Selle aja paiku ehitati uued linnamüürid ja kanalid. Genti rikkus tuli villaturult, villase kanga toostmisest, rõivatööstusest, börsilt  ja vürtsidega kauplemisest. Jõukad linnakodanikud olid aga nagu vesi kauniste kunstide viljlejate veskile: tellimustest puudust ei olndu ei ilmalikus elus ega uhkete kirikute-kloostrite-kabelite tellimustööde näol.  15. sajandil asutas Burgundia hertsog Philippe Hea kolm õukonda: Brüggesse, Brüsselisse ja Lille’i. See meelitas Brüggesse palju rahvast, sealhulgas pankureid ja kunstnikke. Linna rahvaarv tõusis 200 000-ni ning Brugge ketrajaid ja kudujaid peeti maailma parimateks. Brügges, muide, olid eksiilis Inglismaa kuningad Edward IV ja Richard III ning Brügges trükiti kõigi aegade esimene ingliskeelne raamat. 2002. aastal oli Brügge Euroopa kultuuripealinn.

Groeninge muuseum  annab suurepärase läbilõike Belgia kujutavast kunstist ning kollekstsiooni keskmes on “flaami primitiivid” (Jan van Eyck, Hans Memling, Hugo van der Goes, Gerard David), kuid pakub ka hulgaliselt 18.-19.sajandi neoklassikute (Suvée, Duvivier, Ducq, Odevaere, Kinsoen), flaami ekspressionistide (Permeke, De Smet, Van den Berghe, Brusselmans, Tytgat) töid ning sõjajärgsete aastate moodsat kunsti. Groeninge piirkonnas, endises kloostrikompleksis asuva muuseumi tegevus sai alguse 1930. aastal, mil Bügges erinevates paikades olnud tööd ühe katuse alla koondati. Hoone renoveeriti põhjalikult 2o002. aastaks. Tuntumatest töödest on siin väljas Van Eyki “Madonna koos kanoonik Van der Paele`ga” ja Hans Memlingi Moreeli perekonna triptühhon.  Õhtuks tagasi Genti, vaba aeg õhtusöögiks ja puhkuseks. Ööbimine Ibis Opera Gent 2*.

 

LAUPÄEV, 9.05.2020 

PÄEV GENTIS:  MUUSEUMID – VAN EYKILE PÜHENDATUD RAHVUSVAHELINE AIANDUS-  JA AIAKULTUURI NÄITUS “MINU PARADIIS, MINU MAAPEALNE AED”  – KRISTIINA POSKA KONTSERT FLANDRIA SÜMFOONIAORKESTRIGA

Hommikusöök hotellis. Kogu päev on vaba, et saaksite selle sisustada meelepäraste muuseumite ja näitussaalide ning aiandusnäituse Gent Floralies külastamisega.

Gentis asuvad järgmised muuseumid:

Pärastlõunal on võimalus külastada (kasutada ühistransporti, pilet ei kuulu hinnapaketti) Gent Floralies püsiekspositsiooni Groot  Bijgaardenis (pilet paketihinnas).  Groot Bijgaarden on olnud pikki aastaid Genti aiandusnäituse toimumiskohaks (OV omandas lossi 1970ndatel) ning seda nimetatakse ka “Belgia Keukenhofiks”. 12. sajandil asus siin Benediktiini ordule kuuluv nunnaklooster. Suurepärane asukoht linna serval, kaunis kompleks ise ja piisavalt vaba ruumi „möllata“ on ka põhjuseks, miks osa Floralies just siin toimub. Muidugi ei näinud maastik algselt selline välja, nagu me näeme seda täna – „lillemaailma“ loomine on kestnud aastakümneid ja lõppu sel pole… See-eest on hiiglaslik maastikupark oma kevadises lillerohkuses ja massistutuses vastupandamatult kaunis. Peamine värvide ja vormide mäng käib sibullilledega, mida toetavad pügatud puud-põõsad ja erinevad maastikukujundusvormid. Tänavuse aiamessi fookuses on Van Eyk ja tema tööd ning see kannab ahvatlevat ja põnevat nime “Minu paradiis, minu maapealne aed”… Ühistranspordiga tagasi linna. Vaba aeg puhkuseks ja omal käel õhtusöögiks.

Õhtul kontsert (pileti tellinutele). Algusega kell 20:00 ootab meid ees erakordne kultuurisündmus: eesti dirigent Kristiina Poska annab koos oma Flaami Sümfooniaorkestriga (peadirigent alates 2019/2020 hooajast) kontserdi ajaloolises Bijloke saalis.  Ööbimine Ibis Opera Gent 2*.

KONTSERDI KAVA

Felix Mendelssohn Bartholdy
Ein Sommernachtstraum, opus 21 (concertouverture)

Robert Schumann
Celloconcerto in a, opus 129

Eliott Delafosse
Creatie winnaar SOV Composers’ Academy

Louise Farrenc
Symfonie nr. 3 in g, opus 36

SOLIST Johannes Moser (tšello). Johannes Moser (s 1979) alustas tšelloõpinguid 8 aastaselt ning teda peetakse David Geringase üheks andekamaks õpilaseks. Gramophone Magazine on teda nimetanud ” üheks parimaks noorte virtuoossete tšellistide galeriis”. Moser pälvis  2017. aastal kolmandat korda ECHO Classic´u tiitli “Aasta parim instrumentalist”; 2014. aastal pälvis maineka Brahmsi preemia;  2002. aastal võitis ta rahvusvahelisel Tšaikovski nim. konkursil tšellistide kategoorias peapreemia. Moser on andnud kontserte koos Berliini, New Yorgi, Los Angelese, Müncheni, Hong Kongi ja Iisraeli Filharmoonikutega, samuti Chicago, Londoni, Bayeri, Royal Concertgebouw, Tokyo Sümfooniaorkestitega, Bayeri ja Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestritega, Philadelphia ja Clevelandi orkestrite jpt. Samuti on ta astunud kammerkoosseisudes üles paljude maailmas silmapaistvate muusikutega.

PÜHAPÄEV, 10.05.2020 PÄEV

GAASBEEK –  PAJOTTELAND – LAMBIEK ÕLLEPRUULIKOJA KÜLASTUS JA DEGUSTEERIMINE – TAGASILEND KOJU 

Hommikusöök hotellis. Check-out. Oma reisi viimase päeva veedame maal – kas see ei kõla toredalt! Täna on meid rohkem, sest meie bussiekskursiooniga ühinevad ka eile kontserdisaalis kohatud kunstisõbrad.

Tiirutame bussiga läbi pastoraalse idülli “musternäidise”, imekauni maastikuga Pajottenlandi ning teeme eraldi peatuse võluva Gaasbeeki kindluslossis ja selle aedades (pilet hinnapaketis). 1996. aastal külastajatele avatud Gaasbeeki ei hinnata kõrgelt ainult kauni lossi ja selle suurepäraste interjööride tõttu, vaid seda kutsutakse hellitavalt „elavaks muuseumiks“ – põhjuseks on lossi ümbritsev muinasjutuliselt kaunis aed ja pargikompleks. Teadupärast suhtub iga aednik oma hoolealustesse kui elavatesse hingedesse. Praeguse väljanägemise geomeetrilise ranguse ja korrapärase mustrijoonega aed alles 19. sajandi teisel poolel. Olles seejuures suurepärane näide ornamentaalse iluaia ja tarbeaia funktsioonide ühendamisest. Ideaalses aias oli ruumi kõigile: lilledele, puudele, põõsastele, taimeharuldustele, viljapuudele-põõsastele ning aiaviljadele. Tähtis oli seejuures põhimõte, et valitsema peab harmoonia ja  kord (igal taimel oma koht!) ning aed peab pakkuma silmailu igal aastaajal. Ja muidugi ei tohi unustada, et ilus, korras ja rikkaliku kollektsiooniga aed ja selle kujundnaud võimalikult kuulus maastikuarhitekt, oli alati märk staatusest ja jõukusest. Üks oluline aspekt oli aias veel – kitsad ja varjulised aiateed oli kui härrastemaja elukorralduse peegeldus: teenijad/aednikud liikusid vaid mööda tagatreppe… Lossiaiast avaneb 10 km pikkune perspektiiv Pajottelandi maastikule – see on uus kujunduselement.  Aias ja pargis on tehtud pärast selle külastajatele avamist sihikindlalt tööd, et  see oleks Belgia aiakultuuri musternäide. Aias ja pargis on esindatud mitmed aiatüübid. Müüriaed, hekiga ümbritsetud aed, terrassaed, juurviljaaed jne.  Ajavahemikul 1850 – 1900 olid belglased sordiaretuse (eriti puuviljade osas) Euroopas esirinnas. Inglise müüriaedade eeskujul kasvatatakse siin viljapuid (õuna-, pirni-, ploomi- ja  viigipuud) nii müüri ääres kui spaleeris ning nende vilju ei korjata kunagi… just see on üks põhjus, miks aedu nimetakse „elavaiks“ – selles on näha kogu taimede loomulik eluring.

Ning mis oleks Flandria reis ilma siin sündinud lambiek -õlle mekkimiseta. Seda me muidugi teeme ja valisime selleks välja Dilbeekis asuva Het Zesde Seizoen pruulikojaBelgia õlle ajalugu ulatub tagasi väga kaugetesse aegadesse, mil vanad roomlased pruulikunsti oma vallutustelt Lähis-Idasse Galliasse kaasa tõid. Algselt oli õllepruulimine kodus naiste pärusmaa, keskajal hakkasid aga tekkima esimesed pruulikojad ning siis võtsid algul mungad ja hiljem lihtsalt ettevõtlikud mehed pruulimise enda südameasjaks. Flandria õllede omanäolisuse ja mitmekesisuse eest tänataksegi eelkõige tsistertslaste mungakloostreid – (nimetati trappist`id). Ning just seal sündisid kuulsad Belgia trappist õlled. Juba keskajal hakkasid nad õllele parema säilivuse ja maitseomaduste parandamiseks lisama maitse- ja aasataimi. Kui päikesepaistes kümblev Lõuna- Euroopa tempis kehva joogivett veiniga, siis Flandria jahedavõitu kliimas tuli vett tempida õllega. Belgia õllepruulikunst on nii eriline ja hinnatud, et 2016. aastast kuulub see UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Pole ka ime, sest juba aastal 1364 kehtestas kuningas Karl IV uued õllepruulimise eeskirjad ja standardid. Nisuõlu Lambiek õlu, mida meie degusteerima asume, on sündinud ja seda valmistatakse ainult Pajottelandis. Lambieki eripäraks on, et õllevirdele ei lisata pärmi, vaid see puutub vabal (pinna)käärimisel kokku Zenne jõe orus leiduva unikaalne toidubakteriga. Õllele lisatakse humalaid, mis peavad olema vähemalt 3 aastat vanad. Klassikaliselt segatakse noorem ja vanem õlu kokku (blendid) ning  alles  seejärel pudeltakse. Lambiek õlle kangus on 5-6 Vol. %

Hiljemalt kell 17:00 keerame bussinina Brüsseli suunas, et jõuda lennujaama ja alustada kojulendu.

Lend BT604 18:45 Brüssel – 22:10 Riia
Lend BT361 23:10 Riia – 23:59 Tallinn

Tere tulemast koju!

PAKETIHINDA KUULUB

 • 3 ööd 2* soodsa asukohaga hotellis koos buffet-hommikusöögiga
 • Lennujaama transfeer
 • Mugav buss kogu reisi vältel
 • Kohalik giid kogu reisi vältel (inglise k)
 • Eestikeelne reisijuht
 • Kõik programmis olevad giidiga ekskursioonid
 • 1 päevane pilet aiandusnäitusele Gent Floralies
 • Sissepääs Gaasbeeki lossi ja lossiaeda
 • Sissepääsud St.Bavo (Gent) ja Jumalaema kirikusse (Brügge)
 • Sissepääs Groeninge muusumisse
 • Paadisõit Genti kanalitel
 • Õlledegustatsioon pruulikojas Het Zesde Seizoen (Dilbeek)

PAKETIHINDA EI KUULU

 • Lennupilet. Kogu grupp lendab koos, lennupileti ostame ära kohe, kui olete reisi broneerinud. Lennupileti eest tuleb tasuda 100%-liselt ja koheselt kui broneering on tehtud.
 • Reisikindlustus, mis on meie reisidel kohustuslik.
 • Kohaliku ühistranspordi piletid.
 • Multimeedia- ja teatrietenduse piletid. (Ettetellimisel, märkida ära broneeringu individuaalsete soovide lahtris)
 • Kontserdipilet. (Ettetellimisel, märkida ära broneeringu individuaalsete soovide lahtris)

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h)

LOE INTERVJUUD KRISTIINA POSKAGA, MIS ON TEHTUD VAHETULT PÄRAST SEDA,

KUI TEMAST SAI FLAAMI SÜMFOONIAORKESTRI PEADIRIGENT,  SIIT

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 72306994

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!

Print Friendly, PDF & Email