• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
VÄLJA MÜÜDUD! 5.-8.12.2019 PÜHADEEHTES PETERBURI

AEG: 5.-8.DETSEMBER 2019

EESTIKEELNE GIID-REISJUHT: RIINA LUIK

KOHALIK GIID: linnaekskursioon, Ermitaaž, Jussupovite palee

 

TRANSPORT: LuxExpress

KOHALIK TRANSPORT: linnatransport

VIISA: Venemaale sõiduks on vajalik viisa. VIISA TAOTLEB IGA REISIJA INDIVIDUAALSELT! Viisataotluse formularid ja seonduv info on kättesaadaval Vene viisakeskuse kodulehel: https://electronic-visa.kdmid.ru/

KINDLUSTUS: Venemaale reisijatel peab olema reisikindlustus (min. kindlustuskaitse  30,000 €), mis on soovitav vormistada paar päeva pikemaks, kui reis ise (juhuks kui ettenägematutel asjaoludel peaks tekkima reisitõrge).

REISI TIPPHETKED: VÕIMALUS NAUTIDA KOLMEL JÄRJESTIKUSEL ÕHTUL KÕRGKULTUURI:  PETERBURI MARIA TEATRI UUES SAALIS JA MIHHAILOVSKI TEATRIS;  KOHALIKU GIIDIGA EKSKURSIOON ERMITAAŽIS JA  JUSSUPOVITE PALEES: “KÕRGAADLI ELU PETERBURIS”; ARVUKAD MUUSEUMID JA MAITSEELAMUSED; PÜHADERÜÜS LINN JA AVATUD JÕULUTURUD.

Pühadeehtes Peterburi on imeline ning kui lisada sellele õhtud täis kõrgkultuuri – ooperi- ja balletietendused, kontserdid, muuseumid, näitusesaalid, dekoreeritud- valgustatud  tänavad, väljakud ja jõulutturud, on see kõik kokku üks lummav talvemuinasjutt. Meie pühade-eelne reis Peterburi annab selle kõige nautimiseks suurepärased võimalused, ja seda oleks patt kasutamata jätta.

Palun tutvuge kindlasti enne reisi broneerimist meie kodulehel olevate reisitingimustega ja lugege hoolikalt läbi reisiprogramm.  Ettevõte jätab endale õiguse teha muudatusi reisikorralduses ja korrigeerida hinda juhul kui selleks tekib erakorraline vajadus  või kui pärast müügiprotsessi algust on hindu muutnud meie partnerid.   

NELJAPÄEV, 5. detsember

Kogunemine Tallinna Bussijaamas kell: 07:45. Jagame laiali reisidokumendid ja kell 08:00 alustame teekonda Peterburi suunas. Saabume Peterburi Balti vaksalisse kell 15:50 (sõiduaeg ~ 7h). Meid tervitab kohalik giid ning koos suundume südalinnas asuvasse hotelli. Anname kätte tellitud teatri- ja kontserdipiletid ning jagame infot lähipäevade programmi kohta. Majutumine tubadesse. Vaba aeg linnas einestamiseks ja puhkuseks.

 Mihhailovski Teater:  Giuseppe Verdi ooper “La Traviata”

Etenduse algus kell: 19:00

Etenduse kestvus: 2h 30 (1 vaheaeg)

Lavastaja: Stanislav Gaudasinsky

Solistid: avaldatakse hiljem

 

 

REEDE, 6. detsember

AJALOOLIS-KULTUURILINE LINNAEKSKURSIOON – ERMITAAŽ – JUSSUPOVITE PALEE  TEMAATILINE EKSKURSIOON: “KÕRGAADLI ELU PETERBURIS”

Hommikusöök hotellis. Kell 10:00 alustame koos kohaliku giidiga ajaloolis-kultuurilist  jalutuskäiku linnas ning tuuri lõpetame giidi saatel Ermitaažis (pilet paketihinnas).

Meie jalutuskäik haarab paljusid n-ö kohustuslikke Peterburi vaatamisväärusi ja legendaarseid paiku, pakkudes uudset ja huvitavat nii selle võluva linnaga esmakordselt tutvujatele kui kohtumis- ja äratundmisrõõmu siin varem käinutele.

Alustame Nevski Prospektist – linna ajaloolisest peatänavast, mis on üks enim tuntud ja kaunimaid tänavaid kogu Venemaal, olles oma väljaehitamise ajal. 4,5 kilomeetri pikkune tänav algab Neeva kaldapealsel asuva Admiraliteedi hoone juurest ja lõppeb samuti Neeva kaldapealsel asuva Aleksander Nevski kloostri juures. Nevski prospekt ületab Moika (Roheline sild), Gribojedovi kanali (Kaasani sild) ja Fontanka (Anitškovi sild). Tänava suurim laius on 60 meetrit (Gostinnõi Dvori juures) ja väikseim 25 meetrit (Moika juures). 20. aprillil 1738 andis valitsejanna Anna Leopoldovna Romanova käsu ühendada Admiraliteet Aleksander Nevski kloostriga. Peatänava kavandas Peeter I õukonnas töötanud Prantsuse arhitekt Alexandre Jean Baptiste LeBlond. 1781. aastal sai tänav kloostri järgi oma tänapäevase nime. 1863. aastal avati tänaval linna esimene trammiliin. Nõukogude Venemaa algusaastatel (1918–1944) oli tänava nimi alul “Proletkuldi tänav” ja hiljem “25. oktoobri prospekt”. Alates 13. jaanuarist 1944 nimetatakse tänavat taas Nevski prospektiks. Nevski prospektile avanevad 240 suurlinliku ja uhkete hoonete fassaadid, millest igaüks on imetlemist väärt (Kaasani kirik, Stroganovite palee, Jelissejevite kaubamaja, endine Singeri firma peakontor jmt). Oli au küsimus omada tänava ääres linnahäärberit, kauplust, ärihoonet, restorani, kasiinot või ööklubi. Tänava parempoolset osa (paaritud majanumbrid) kutsutakse “varjuliseks” («теневая») ja vastaspoolt “päikeseliseks” («солнечная»). Umbes tänava keskel asuva Moskva vaksali juurest Aleksander Nevski kloostrini kulgevat lõiku kutsutakse ka “Staro-Nevski” prospektiks («Старо-Невский проспект»).

Kaasani katedraal (valmis 1811, arhitekt Andrei Voronihhin ) sai nime siin asuva imetegeva Kaasani Jumalaema ikooni järgi. Neoklassitsistlikus stiilis hoone eeskujuks oli arhitektile Püha Peetruse basiilika Roomas. Olles ise omakorda eeskujuks ja lähteinspiratsiooniks Helsingi Toomkirikule. Kaasani kiriku  hiiglaslikud pronksist uksed on Firenzes asuva Püha Johannes Ristimiskabeli täpsed koopiad. 1812. aasta Isamaasõja ajal prantslaste vastu palus kindral Kutuzov tuua Kaasani Jumalaema ikooni sõjaväljale, et lahinguõnn pöörduks venelaste kasuks. Kirik tuli palvele vastu ja Napoleon sai venelastelt hävitavalt lüüa.

Ülestõusu väljakul asuv võidujumalanna Nike ja hobustega võiduvärav puudutab otsapidi ka Eestit – Narva värav (tuntud arhitekti järgi ka kui Clodt värav)  valmis 1814. aastal ja see on nn võiduvärav (triumfikaar) sõduritele, kes naasid Euroopast tagasi pärast edukat sõja lõppu. Triumfikaar koos võidukate lahingute aegade ja kohtadega) rajati keiser Aleksander I käsul Narva kordoni asupaiga juurde. Hiljem seondus nimi hästi faktiga, et linnapiir oli nihkunud ringkanalist Narva kordonini. Värav on korduvalt ümber ehitatud, viimane versioon pärineb aastast 1834 (arhitekt Stassov). Värava sees asub ruumika keldriga kolmekorruseline hoone, kus asus kaua Peterburi linnaarhiiv, nüüd näituseruumid.

Nevski prospekti vahetus läheduses asuvad Aleksander Nevski klooster ja pühamu, Vene muuseum, Katariina Suure monument, Vene raamatukogu, Ülestõusu ja Kunstide väljakud, suurejooneline Grand Hotel Europe, suurim kaubamaja Gostinnõi Dvor jpm. huviväärset.

Jussupovite palee. Meie külastustuur (sissepääsupilet ja ekskursioon põhipaketis) kannab pealkirja „Kõrgaadli elu Peterburis“ ning pakub suurepärase võimaluse saada aimu ja näha, milline nägi välja igapäevaelu ühe Peterburi mõjuvõimsaima ja jõukama perekonna linnapalees. Moika ääres asuv Jussupovite palee on nii kuulus, kui ka kurikuulus: nimelt mõrvati selle keldris 17. detsembril 1916 tsaariperekonda ohtlikult mõjutama hakanud võltspühamees Grigori Rasputin. Kuulus aga oma elegantsete interjööride, rikkaliku kunstikollektsiooni  (kollektsioon koosnes enam kui 40 000 kunsti- ja väärisesemest, sh mitmed Rembrandti tööd. Nüüd Ermitaažis) ja imekauni koduteatri poolest. Linnapalee rajati juba 1776. aastal, selle arhitekt oli prantslane  Jean-Baptiste Vallin de la Mothe. Palee interjööride loomisel oli suur osa Itaalia kujuril Emilio Salal, kes miksis hoones mitmeid arhitektuurilisi stiile. Hoone rekonstrueeriti 1830ndatel, mil selle omandas Jussupovite perekond. See väljanägemine, sisustus ja elukeskkond on säilitatud (õigemini taasloodud) tänaseni. Linnapalee juurde kuulus ka intiimne ja imekaunis teatrisaal. Suure revolutsiooni ajal kõik paleed ja neis olevad varad riigistati ja need leidsid rakendust ka punavõimu asutustes, pandi pihta korruptiivse ametnikkonna poolt või leidsid koha mõnes muuseumis, peamiselt Ermitaažis. Viimase maaliosakonna kuraatoriks oli, muide Eestis (Kambjas) sündinud Ernst Friedrich von Liphart, kes oli ka ise väga hea maalija ja muuhulgas maalinud ka suurepärase Nikolai II portree. Just Liphart on teatri lagede ja kardinate autor-kujundaja.

Riiklik Ermitaaž (sissepääsupilet ja giidiga ekskursioon põhipaketis). Sõna ermitage tähendab prantsuse keeles eraku (eremiidi) eluaset. Algselt oli tegu uue hoonega valitsejanna peamise eluaseme –Talvepalee kõrvaltiivas, kandes nime Väike Ermitaaž. Tänasel päeval hõlmab suureks ja väga väärika kollektsiooniga muuseum tervet hoonete kompleksi Neeva kaldapealsel: õrnrohelist värvi Vana ehk Suur Ermitaaž, Väike Ermitaaž, Ermitaaži teatrit ja  Talvepalee ning on laienenud ka mitmesse Paleeväljakut ümbritsevasse kõrvalhoonesse. Kogu kompleks ei olnud vaid tsaariperekonna eluase, vaid siin oli töötas igapäevaselt enam kui tuhat inimest. Peamine põhjus Ermitaaži rajamiseks oli kunstilembese tsarinna Katariina II ülisuureks paisunud kunstikogu, mis vajas eksponeerimiseks ja paigutamiseks lisaruume. 1764. aastal Katariina Suure poolt Berliinist omandatud umbes veerand tuhandele Hollandi ja Flaami kunstniku teosele ning 1769. aastal Dresdenist omandatud umbes 600 maali olid kollektsiooni tuumik, millele on sajandite jooksul lisandunud hulgaliselt kunstiteoseid nii Venemaalt (peamiselt rekvireeritud varad) ja kogu maailmast. Külastajatele avati kunstikogu esmakordselt 1852. aastal Imperaatorliku Ermitaaži nime all. XXI sajandi alul oli muuseumis ligi kolm miljonit eksponaati kiviajast nüüdisajani sh  maailma suurim maalikogu, mis teeb kunstikogu suurimaks nii Venemaal kui üheks suuremaks ja respekteeritumaks kunstivaramuks maailmas. Muuseumi on külastatavuse poolest Venemaal nr 1 ja maailmas 13. kohal. Siin  on eksponeeritud teoseid paljudelt autoritelt nagu Caravaggio, Francesco Casanova, Paul Cézanne, Leonardo da Vinci, Jacques-Louis David, Edgar Degas, Paul Gauguin, Filippo Lippi, Henri Matisse, Claude Monet, Pablo Picasso, Pierre-Auguste Renoir, Rembrandt, Peter Paul Rubens, Tizian, Vincent van Gogh, Jacob van Ruisdael, Diego Velázquez, Paolo Pagani jpt. Kuid kahtlemata on muljetavaldav ka muuseumihoone ise, selle ekster- ja interjöörid.

Pärast ekskursiooni (orienteeruvalt kell 17:00 ) vaba aeg puhkuseks ja einestamiseks.

Maria Teatri uus saal:  Giacomo Puccini ooper “Tosca” 

Etenduse algus kell: 19:00

Etenduse kestvus: 3h 10 min / 2 vaheaega

Floria Tosca: Maria Guleghina
Mario Cavaradossi: Sergei Skorokhodov
Baron Scarpia: Ariunbaatar Ganbaatar

 

 

LAUPÄEV, 7.detsember

Hommikusöök hotellis. Vaba päev omal käel linnaga tutvumiseks, muuseumite külastamiseks, shoppinguks.

Mihhailovski Teater: Ludwig Minkuse ballett “Bajadeer” (esietendus oli 4.oktoobril 2019)

Etenduse algus kell: 13:00

Etenduse kestvus: ∼ 2 h/ 3 vaatust

Koreograaf-lavastaja: Nacho Duato

Solistid: avaldatakse sügisel

 

 

PÜHAPÄEV, 8.detsember

Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik omal käel linnaga tutvumiseks, muuseumikülastusteks, shoppinguks. Check-out kell 12:00

 

Tagasisõit Tallinnasse Peterburi rahvusvahelisest bussijaamast (Набережная Обводного канала, дом 36) LuxExpressiga kell 17:15. Saab osta mugava lounge-pileti.  Buss saabub Tallinnasse kell 23:05.

Soovitame külastada kuni bussi väljumiseni omal käel muuseume:

 • Vene muuseum
 • Imperaatorlik portselanimuuseum
 • Fabergé muuseum

Tagasisõit Tallinnasse Peterburi rahvusvahelisest bussijaamast   (Набережная Обводного канала, дом 36) LuxExpressiga kell 15:45.  Buss saabub Tallinnasse kell: 21:30

 

PÕHIPAKETT SISALDAB:

 • 3 ööd 4* hotellis
 • 3 hommikusööki
 • Bussipiletid Tallinn – Peterburi – Tallinn (LuxExpress)
 • Peterburi linna transpordi 10 x sõidukaart
 • Kohaliku giidiga jalgsi ekskursiooni südalinnas (inglise keeles)
 • Kohaliku giidiga ekskursioon Ermitaažis (inglise keeles)
 • Kohaliku giidiga Jussupovite palees temaatiline tuur: „Kõrgaadli elu Peterburis“ (inglise keeles)

 

 PÕHIPAKETT EI SISALDA

 • Teatri- ja kontserdipileteid (individuaalsel tellimisel, palume etendused ära märkida broneeringus olevas tühjas lahtris).
 • Reisikindlustust.
 • Viisat.
 • Hotelli minibaari kasutamist ja mistahes tasulisi teenuseid hotellis ja Lux Expressis.

 

Palun tutvuge kindlasti enne reisi broneerimist meie kodulehel olevate reisitingimustega ja lugege hoolikalt läbi reisiprogramm. 

Ettevõte jätab endale õiguse teha muudatusi reisikorralduses ja korrigeerida hinda juhul kui selleks tekib erakorraline vajadus  või kui pärast müügiprotsessi algust on hindu muutnud meie partnerid.   

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: reisimisel Venemaale on vajalik Eesti Vabariigi pass koos kehtiva viisaga ja reisikindlustus.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 72306994

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!

 

Print Friendly, PDF & Email