• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
UUS! 23.-27.10.2019 PIEMONTE JA TRÜHVLIJAHT ALBAS

 

AEG: 23.-27.OKTOOBER 2019

KESTVUS:  5 PÄEVA

KOHALIK GIID: ULVE KÄRPUK

PAKETI HIND:  860 EUR∗

LENNUKIPILETID:  lennupilet ei ole paketihinnas, kuid soovitame kogu grupil koos lennata. Elamusreisid broneerib lennupiletid kohe, kui olete end reisile registreerinud. Ettevõte ei lisa lennupiletile omalt poolt mingit lisatasu. Soovituslikud lennud leiate programmist. Juhul kui soovite lennupileti ise broneerida, palume silmas pidada, et reisiprogramm algab kolmapäeval, 23.10.2019, kell 09:15 Malpensa lennujaamast. Muul ajal saabujatele lisatransfeeri ei korraldata. 

GRUPI SUURUS: minimaalne grupi suurus 12 inimest, maksimaalne suurus 16 inimest.

 

KOLMAPÄEV, 23.oktoober 

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell: 04.30

Lend BT362 05:55 TLN- 06:40 RIX

Lend BT629 07:30 RIX – 09:15 MXP

Saabumine Milano Malpensa lennujaama. Transfeer Torinosse ja check-in kesklinna hotellis.

Alustame Piemonte maakonna ja Torino suurlinnapiirkonna keskusega tutvumist. Torino on Põhja-Itaalia tähis majandus- ja tööstuslinn, muu hulgas asuvad siin tuntud Itaalia automargi Fiati tehased. Torino asub legendaarse Po ja Dora liitumiskohas, olles Milano järel suuruselt neljas linn Itaalias ja teine Põhja-Itaalias. Torino elanike arv  ulatub koos eeslinnadega üle 2,2 miljonini. Torino on paljudele  tuntud kuulsa „Torino surilina“ ja Juventuse jalgpallimeeskonna kodulinnana – kes millest huvitub! Torino on tõesti Põhja-Põhja Itaalia majanduse tugisammas ja heaolu sümbol, kuid siin ka ohtralt muuseume ja kunstiaardeid ning linn on kuulus oma imekauni arhitektuuri poolest: siin on esindatud Itaalia ehituskunsti kõik perioodid ja rikkalikud vormid. Peamised arhitektuuripärlid pärinevad renessansi, baroki, rokokoo, neo-klassitsismi ja Art Nouveau perioodist. Algselt oli siinsed alad asustatud keldi hõimude sugulashõimu turiinide poolt. Umbes aastal 25 eKr asus siin Rooma koloonia linn Augusta Taurinorum – roomlaste kindluslinn, mis ühtlasi andis peavarju erru läinud ja invaliidistunud sõduritele. Hea asukoht ja viljakas pinnas on siia sajandite vältel meelitanud ohtralt võimu- ja rikkusejanuseid. Ning tänaseni võib jõukal järjel Torino uhkeldada oma suursuguste linnapaleede, teatrite ja avalike hoonetega, eeskujulike linnaväljakute ja kaunite parkidega. Torino on olnud sajandeid ka Euroopa poliitikaelu oluline keskus: alates 1562- 1847 oli Torino mõjuvõimsa Savoia (Savoy) hertsogkonna pealinn ning alates 1720. aastast Sardiinia kuningriigi pealinn. Aastal 1860 annekteeriti Savoia hertsogkond Prantsusmaa poolt. Torino oli üks risorgimento (ühinemine) peamisi keskusi, just viimasest Savoia hertsogist Vittorio Emanuele II-st sai ühendatud Itaalia esimene kuningas kes tegi Torinost aastatel 1861-1865 riigi esimese pealinna.

Teeme mõnusa jalgsiekskursiooni, et imetleda linna  muljetavaldavalt suursuguseid linnaväljakuid, muuseumitest, teatritest ja  kohvikutest  ümbritsetud Piazza de Castellol ja Piazza Vittorio Venetot – milline suurlinlik elegants! Möödume ajaloolistest kohvikutest ja šokolaadibutiikidest, mis lisavad linnale elu ja vürtsi. Külastame Ristija Johannesele pühendatud 15. rajatud Torino katedraali, mille kabelis asub palju vaidlusi tekitanud Torino surilina, samuti Santa Maria della Cosolazione kirikut ja Palazzina delle Caccia Stupingi (arhitekt Filippo Juvarra looming) ja loomulikult külastame Torino kuningapaleed (Palazzo Reale). Palee külastus on hinna sees. Palazzo Reale oli Savoia hertsogiperekonna koduks alates aastast 1660 kuni Itaalia ühendamiseni 1861. Arhitekt Amedeo Gastellamonte  loodud rangeilmelise fassaadi taga aga avastate rikkalikult dekoreeritud ja ülimalt luksuslikud apartemendid. Iga selle ruum on kui täiuslikkuseni lihvitud teemant! Ning lõpuks sõidame bussiga vaatama Torino idaservas asuvale Superga mäele rajatud suurejoonelist barokset Superga Basiilikat (valmis 1731, arhitekt Filippo Juvarra), kuhu on maetud kuningliku perekonna liikmed. Basiilika lasi ehitada hertsog Vittorio Amedeo II, et täita lubadus püstitada Neitsi Maarja auks kirik, kui too kaitseb linna prantslaste vallutuse eest.  Õhtupoolikul shoppamine, promeneerimine ja puhkus. Kui leidub soovijaid, broneerime ühiseks õhtusöögiks kohad, tellimine ja tasumine individuaalselt.

 

NELJAPÄEV, 24.oktoober 

PÜHA MIIKAELI KLOOSTER – CONTRATTO VAHUVEINIMAJA

Hommikusöök hotellis. Check-out. Täna sõidame lähedal asuvasse ehk kõige sugestiivsemasse paika Piemontes, milleks on Val di Susas 970 meetri kõrgusel Pirchiriano mäe otsas olev Püha Miikaeli Sacra.  Itaalia on kuulus oma massiivsete keskaja kloostrite poolest ja need kõik omavad oma lugudes mitmeid põnevaid uskumusi kuid Püha Miikaeli Sacra on lisaks eneses peituvatele legendidele seotud ka müstika maailmaga – nimelt asub see maailmakuulus pühakoda Euroopa nn „Mikaeli liinil“!  Ning just see klooster inspireeris Umberto Ecot oma debüütromaani „Roosi nimi“ kirjutamisel ning romaani tegevus toimub  selles samas müstilises paigas. Romaani nimi on omakorda inspireeritud kloostri 1828. aastal enda kasutusse saanud Rosmiinide ordust (asutaja Antonio Rosmini järgi). Antiikne religioonikompleksi esimesed hooned on rajatud juba 10. sajandil ning ehitis koosneb kolmest peahoonest ja Bell´Alda (Kaunis Alda) tornist.  Juba oma rajamise algusest on klooster olnud oluline vaimse ja religioosse elu keskus. Siin  peatusid paljud oma aja silmapaistvad intellektuaalid ja valitsejad ning nagu kroonikad kirjeldavad, olid kõrgelt hinnatud ka siinsed toidud. Kloostrit on sajandite jooksul ehitatud ja ümberehitatud, rikastatud nii religioosse kunsti, astroloogiliste ja loodussümbolitega – iga selle sein, orv ja arkaad on vaatamist väärt. Kui olete jõudnud astuda 243 trepiastest jõuate marmorist välja raiutud skulptuuridega Porta della Zodiaco juurde. Enam kõrgemale tõusta pole võimalik… Nüüd nautige vaadet, mis võtab (hea ilma korral ja iseäranis talvel) oma ilus ahhetama. Hinged päästetud ja ilu nauditud, laskume tagasi maa peale ja maiste rõõmude juurde ning kosutame end vahuveiniga UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Contratto „Veinikatedraalis“. Tegemist on Itaalia ühe esimese klassikalisel meetodil vahuveini tootjaga. Veinikatedraali külastus ja degustatsioon hinnas.  Ööbimine Nizza Monferratos, hotellis „Tenuta Romana“.  Õhtusöök hinna sees (ilma jookideta) samas hotellis.

 

REEDE, 25.oktoober 

TRÜHVLIJAHT – TERMAALVETE LINNAKE ACQUI TERME – ROBIOLA JUUSTUKODA – PIEMONTE VEINITALU – KODUNE VEINIMUUSEUM VEINIDEGUSTASTIOON – ÕHTUSÖÖK KOOS PERERAHVAGA 

Hommikusöök hotellis. Täna algab trühvlijaht! Läheme  koos kohaliku trifolau’ga ehk trühvlijahimehega metsa „ekskursioonile“ ehk tegelikult „Trühvlijahile“.  Kuidas see päriselt välja näeb ja kus kasvavad nn trühvlikoerad, kuidas jaotatakse hinnalist territooriumi trifolau´de vahel jne. jne.  – kõigest sellest saame teada Signore  Franco käest, kes meile oma sõbraga praktilise „seenekorjamise“ toimingu ette näitab. Pärast kosutavat loodusretke sõidame Acqui Termesse – see kaunis väikelinn on eriti tuntud oma mineraalveeallikate poolest ning linnake lõi õitsele pärast seda, kui Rooma leegionärid end siin pärast ravivetele praavitamist päriseks sisse seadsid. Kuigi tänasel päeval ei suuda Acqui Terme ehk nii ägedalt oma kuurtorti au kaitsta, on selle hiilguse elavaks tunnistuseks kogu linnas silma torkavad uhked villad ja sanatooriumid. Piazza Delle Bollente on tänaseni töötav purskkaev, kust 75 kraadine vesi maapinnale tõuseb, kõik turistid leiavad siia tee, et end pildistada. Külastame ka linna katedraali, mis keskaja suuepärase tunnistajana on säilitanud puhtal kujul oma romaani stiili. Saame tõusta mööda Schiavia treppi terrassile, kust avaneb kena panoraam Acqui Termele. Jätame pisut vaba aega miniatuurses terviselinnas ringi vaatamiseks ja edasi sõidame juba tutvuma järgmise Piemonte delikatessiga ja selleks on Robiola kitsejuust. Piirkonna Slow Foodi väärika esindajana on see hõrgutis saanud endale ka DOP klassifikatsiooni ja tema maitse täiuslikuks naudinguks toob peremees degustatsioonilauale ka vajalikud lisandid. Talus toodetud Robiola juust on juba Kesk-Itaalia toidupoodides haruldus, rääkimata kaugematest Saapamaa punktidest! Seega avaneb meile unikaalne võimalus seda värsket hõrgutist otse kohapeal proovida.

            Pärastlõuna aga veedame Piemonte veinimaalimas! Sõidame tutvuma piirkonna suurepäraste veinidega ja sealsete istandustega Azienda Agricolasse (põllumajandustalu) La Martina. Visiit enoloogi (veinivalmistaja) saatel kohaliku viinamarja kultiveerimise saladustesse lähtudes piirkonna maastiku iseärasustest, külastame veinimuuseumi, kus näeme ajaloolisi viinamarja korjamise vahendeid ja saame teada lähemalt veinivaatide valmistamisest, degusteerime  kolme kohalikku „Jumalate jooki“: Piemonte Chardonnay DOC, Barbera d´Asti DOCG ja Moscato d´Asti DOCG-d. majaperenaise poolt valmistatud suupistetega ning mis agriturismi  külastus saab olla ilma õhtusöögita! Signori (härrased) – oleme palutud lauda, et lasta kohalikel hõrgutistel hea maitsta siinsamas mõnusas veinitalus (joogid ei kuulu hinna sisse).  Ööbimine Nizza Monferratos, hotellis „Tenuta Romana“.

 

LAUPÄEV, 26.oktoober 

KUIDAS SÜNNIB GRAPPA?  ALBA TRÜHVLILAAT  – VÕRRATU LANGHE PIIRKOND –  HÕRGUD BAROLO VEINID – ÕHTUSÖÖK EHTSAS PIEMONTE TRATTTORIAS

Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki sõidame lähedalasuvasse Berta grappavabrikusse. Elegantsi ja maitsekust presenteeriv destilleerimiskeskus on kahtlemata ainulaadne omasuguste seas.  Visiit ja degustatsioon (kuuluvad hinna sisse), mille käigus saate tuttavaks ka Piemonte kuulsate maiustustega – amaretti. Edasi aga sõidame Alba trühvlilaadale, mis on üle Itaalia tuntud festival ja toimub  kõige paremal valge trühvli korjamise ajal.   Alba linn ise on äärmiselt sobilik sellise gurmeefestivali jaoks – rafineritud ilmega, kuid äärmiselt mõnusa atmosfääriga väikelinn, mille arhitektuuriliseks uhkuseks on imekaunis katedraal. Veedame seal terve hommikupooliku, arvestusega, et tõelisel gurmaanil võib festivali külastus ja uudistamine lettide vahel võtta aega tunde. Vaba aeg kuni pealelõunani. Laadal, muide, ei pakuta ainult trühvlisaadusi, vaid ka imelisi Piemonte veine. Selle tarvis peab uksel lunastama klaasi, mille hind jääb alla 10 €, aga täidetakse seda kohalike veinimeistrite poolt üsna helde käega. Samal ajal on kõrvalväljakul avatud  talutoodete turg, nii et avastamist itaalia toidukontsentratsiooni keskel jagub Albas kuhjaga. Seejärel jätkame päeva UNESCO kultuuripärandisse kantud Le Langhe veiniaedade piirkonnas ja sõidame lähedalasuvasse Itaalia ilusamate väikelinnade nimekirja kantud Barolosse. Kogu siinset atmosfääri on tugevalt ilmestamas rikka pankuriperekonna Falletti Castell, kus asub ka külastamist väärt Veini Muuseum. Visiit castellis, kus läbi ajaloo, kunsti ja traditsioonide saame osa siinsete elanike aristokraatsest elust, maailmakuulsa Barolo veini sünniloost ning imetleda kuulsaid Langhe vaateid koos veiniaedade ja nende keskel asuvate veinimõisatega.  Muidugi ei saa me lahkuda niisugusest paigast ilma veini degusteerimiseta (hinnas) – nautides soliidse veini kõige paremate aastate toodangut, mida annavad maailmale 11 Lange linnakest. Võtame meiegi ette Passeggiata ehk itaallaste jalutuskäigu mõnes elegantses ajaloolises paigas, miks mitte istuda mõnesse paljudest lokaalidest, kus teha kerge kohalike traditsiooniliste eelroogade proovimine ja klaasike veini. Kuid ehk mitte liiga ohtral moel, sest lõpuõhtusöögiks (paketihinnas) läheme Signora Gemma juurde, kus meid ootab ees tõeline Piemonte köök oma tuntud headuses ja külluses! Ööbimine Nizza Monferratos, hotellis „Tenuta Romana“.

 

PÜHAPÄEV, 27.oktoober 

Hommikusöök hotellis. Check-out.

Väljasõit kell: 07:30 Malpensa lennujaama suunas  (151 km, orient 2 h)

Lend BT630 12:05 MXP – 15:50 RIX

Lend BT371 18:20 RIX – 19:10 TLN

LOE: PIEMONTE REISIMULJEID

LOE: PIEMONTEST ALGUSE SAANUD SLOW FOODI SÜNNILUGU

 

 

PAKETT SISALDAB:

TRANSPORTI

 • Mugav buss kogu reisi vältel.

 

MAJUTUST (TWIN/DBL)

 • 1x öö Torinos (kesklinna 3* hotellis)
 • 3x ööd Nizza Monferratos, „Tenuta Romana“

 

TOITLUSTUST

 • 4x hommikusööki hotellis
 • 3x õhtusööki Tenuta Romanas, Agricolas „La Martina“ ja Signora Gemma kodurestoranis(alkohoolsed ja mittealkohoolsed joogid ei kuulu hinna sisse).

 

DEGUSTATSIOON

 • Contratto (vahu)veinimaja külastus ja degustatsioon
 • Robiola juustufarmi külastus ja degustatsioon
 • Agricola „La Martina“ külastus ja veinide degustatsioon
 • „Berta“ grappavabriku külastus ja grappade degustatsioon
 • Falletti Castelli ja perekonnale kuuluva Veinimuuseumi külastus ja veinide degustatsioon

 

MUUSEUMEID /VAATAMISVÄÄRSUSI  

 • Torino kuningaloss, Torino katedraal, Superga basiilika, Santa Maria della Cosolazione kirik
 • Barolo Veinimuuseum
 • Sacra di Sand Michele klooster

 

AKTIVITEETE

 • Alba trühvlilaada ja toiduturu külastus
 • Trühvlijaht koos „trühvlijahimehega“

 

 GIIDITEENUSEiD

 • eestikeelne giid ja reisijuht kogu reisi vältel

 

LISATEENUSED (soovi korral)

 • Reisikindlustus.
 • Lennuki pardal pakutavad tasulised teenused.

 

EI KUULU HINNAPAKETTI

 • Lennupiletid ja lennufirma tasulised teenused sh äraantav pagas.
 • Karastus- ja alkohoolsed joogid mistahes paketihinda kuuluvatel toidukordade juures.
 • Hotelli minibaari kasutamine, tellitud teenused hotellis.
 • Reisikindlustus. Reisikindlustus on meie reisidel kohustuslik.

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Itaaliasse on reisidokumendina kehtivad nii ID kaart kui Eesti Vabariigi pass. Mõlemad peavad kehtima kogu kavandatud reisi vältel.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

 

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!  

Print Friendly