• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
VÄLJA MÜÜDUD! 6.-8.09.2019 1920ndate STIILIPIDU “DOWNTON ABBEY´IS”

TULE, TÄHISTAME KOOS DRAAMASARJA “DOWNTON ABBEY” UUT ALGUST TELEEKRAANIDEL! 

1920ndate STIILIPIDU “DOWNTON ABBEY´IS” JA  SUURSUGUNE WINDSORI LOSS

AEG: 6.-8.09.2019

REISIJUHT JA GIID: RIINA LUIK

PAKETI HIND: 

 • osalus pidustusel ja lossi külastus (ilma lõunata)  – märkida broneeringus: 535 EUR
 • osalus pidustustel ja lossi külastus koos piknikarbiga 2-le (pudel Perrier´ šampanjat, väikesed võileivad, skoonid ja koogid) – ettetellimise alusel, märkida broneeringus: 545 EUR 
 • osalus pidustustel ja lossi külastus koos rikkaliku suupistevalikuga lõuna “Inglise tee” (klassikaline, vegan ja gluteiinivaba menüü)  – ettetellimise alusel, märkida broneeringus: 560 EUR

LENNUPILETID: lennupiletid ei kuulu paketihinna sisse. Lennupiletid ostab ettevõte välja kohe, kui olete reisi broneerinud. Kogu grupp lendab sama lennuga. Bussitransfeerid kuuluvad hinnapaketti.  

GRUPI SUURUS:  8 inimest (suure huvi korral teeme ka teise 8 inimeselise grupi)

 

 Enne reisi broneerimist palume Teil kindlasti tutvuda Elamusreiside reisi- ja maksetingimustega.

 

Kuulus Briti draamasari  “Downton Abbey” saab sel sügisel publiku meeleheaks kauaoodatud järje: 13. ja 20.septembril toimuvad Suurbritannias ja  USAs seriaali esilinastused. Ajastutruu, glamuurne ja parimaid briti filmitraditsioone järgides valminud (stenarist Julian Fellowes) ning suurepäraste näitlejatega seriaali uued osad toovad vaatajateni krahviperekond Crawley´ide elu kogu oma värvikuses.

Lord ja Lady Carnarvon kutsuvad Teid oma koju, et saaksite osa draamasarja glamuursest naasmisest teleekraanidele selle tõelises tegevuspaigas “Downton Abbey´is”  ehk Berkshire´i maakonnas asuvas Highclere Castle´i uhkes maamõisas. See on 1920ndate aastate stiilis glamuurne suvelõpupidu, milles Teil on võimalus olla ise vahetu osaline “Downton Abbey” kuldajastu tähistamisel, näha enamikku filmis nähtud interjööre (seriaali ekster- ja interjöörid on üles võetud erinevates paikades), jalutada võrratult kaunis inglise maastikuaias, tutvuda perekonnale kuuluva hinnalise Egpituse kollektsiooniga, kuulata Alex Mendhami ja tema tema svingorkestrit, õppida koos tantsugrupiga “The Gatsby Guys and Girls” tantsima tšarlestoni, imetleda moeväljapanekut ja nautida ehtsat inglise teepidu. Väljas töötab karusell, mõisa hoovil saab näha ajastule iseloomulikke vanu autosid. Vähe sellest! Saate oma kaunist väljanägemist muuta veelgi stiilsemaks, kasutades pop-up juuksurisalongi “Vintage Rollers” meisterjuuksuri teenust! Ning stiilseimalt riietunutele antakse välja kolm auhinda: “parim ülakorruselt”, “parim alakorruselt” ja “kauneim kübar”.  Kõik see kokku peaks looma tunde, nagu oleksite ise peategelane filmis “Downton Abbey”.

Oma reisi viimasel päeval külastame Suurbritannia vanimat ja suurimat järjepidevalt kuningliku pere käsutuses olnud residentsi – Windsori lossi. Pealinna Londoni kaitseks mõeldud kindluse ehitamist alustas 1070. aastal William Vallutaja ning selle valmimiseks kulus 16 aastat  (1086.a) – seega on tegu enam kui 900-aastase ajalooga lossiga! Windsor on (ja on olnud) koduks 40 Briti monarhile ning see on üks kuninganna Elizabethile kuuluvatest ametlikest residentsidest Buckinghami kõrval, kus võõrustatakse väliskülalisi, kuid ennekõike on see kuninganna kodu. Kuninganna Elizabeth II viibib ametlikult Windsoris 2 korda aastas: Ülestõusmispühade ja Sukapaela ordu jumalateenistuse ajal juunis. Windsoris veedab kuninganna oma perekonnaga kõige rohkem vaba aega väljaspool Londonit. Loss avati esmakordselt avalikkusele 1840. aastal kuninganna Victoria ettepanekul. Siinses St. George kabelis on aegade jooksul abiellunud kümned kuningliku perekonna liikmed ja maetud paljud kuningad sh Henry VIII.

 

REEDE, 6.SEPTEMBER 

Kogunemine Tallinna lennujaama infoleti juures kell 12:00.

Lend  BT 314  13:30 Tallinn – Riia 14:20

Lend BT 653   15:50 Riia  – 16:40 London,Gatwick (kohalik aeg).

Transfeer Newburysse. Orienteeruvat kell 18:00 jõuame hotelli. Check-in 4∗ SPA hotelli. Mõnus aeg puhkuseks ja SPA mõnude nautimiseks. Õhtustame hotelli restoranis (kohad broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt).

 

LAUPÄEV, 7.SEPTEMBER 

Hommikusöök hotellis ja võimalus nautida hommikusi spaamõnusid ja enneast peole sättida. Kell 11:30 sõidame Newburysse, kus külastame West Berkshire muuseumi (hinnapaketis). Teeme koos kohaliku giidiga ca 40 min (11:30 – 12:30) ringkäigu muuseumis, et saada selgemat pilti kohalikust ajaloost kui elust-olust.

Londonist 62 miili kaugusel asuv Newbury on tüüpiline väike ja armas Inglise  maakonnalinn, mis on ühtlasi  Lääne-Berkshire krahvkonna olulisim linn. Berkshire krahvkonda kutsutakse ka Kuninglikuks krahvkonnaks, kuna seal asub ka Windsori loss. Berkshires asub üks kuulsamaid hobuste võiduajamiste staadione  – Ascot Race Course, mis avati juba aastal 1711. Kuningaperel on oma võidusõiduhobused ning asudes Windsori lossist vähem kui 10 km kaugusel, on kuningapere võiduajamistel alalised külalised. Muide, Berkshire on üks vanimaid krahvkondi Inglismaal, olles esmamainitud juba aastal 860. Nimi tuleneb piirkonna laugjatel mäenõlvadel kasvanud pöögimetsadest. Krahvkonnas elab 2017. aasta andmetel enam kui 905 000 elanikku. Berkshire krahvkonnaga on seotud nii kuningas Edward III (sündis Windsori lossis); romaanikirjanik Jane Austen, Oscar Wilde, laulja Elton John, maag Uri Keller, näitleja Kate Winslet,  rallimees Richard Burnes ja Cambridge´i hertsoginna Catherine (Kate Middleton).

Kell 11:30 sõidame Highclere Castle´isse 1920ndatest aastatest inspireeritud rikkliku programmiga stiilipeole. Kella 15:00-ni on aega, et tutvuda oma soovi ja huvi kohaselt teleseriaalist tuttavate interjööridega, kauni inglise stiilis maastikuaia ja Egiptuse ekspositsiooniga ning lüüa kaasa meeleolukas peoprogrammis. Kui soetate piknikukorvi, saate ilusa ilma puhul nautida pidu murul, kui tellite rikkalike suupistetega lõuna “Inglise tee”, ons istekohad mõisa kohvikus ja pop-up kohvikus. Mängib svingorkester, saab vaadata tantsutrupi etteastet ja koos nendega tšarlestoni õppida.  Kell 13:15 on meile reserveeritud laud pärastlõunateeks mõisa tõllakuuris. Kell 15:00 sõidame tagasi hotelli ning siis jääb veel aega, et suunduda shopingule (hotellist 3 km) Newburysse. Õhtusöök oma soovikohaselt Newburys või hotellis. Spaamõnude nautimine.

PÜHAPÄEV, 8.SEPTEMBER 

Hommikusöök hotellis. Check-out. Kell 09:00 alustame sõitu Windsorisse. Windsori lossi külastus: riigiapartemendid, kuninganna Mary nukumaja jne. (hinnapaketis). Aega lossi ja selle huviväärsustega tutvuda on 3 h. Windsori loss on vanim ja suurim järjepidevalt asustatud loss Suurbritannias. Pealinna Londoni kaitseks rajatud kindluse ehitamist alustas 1070. aastal William Vallutaja ning selle valmimiseks kulus 16 aastat  (1086.a) – seega on tegu enam kui 900-aastase lossiga. Windsor on olnud koduks 40 Briti monarhile ning see on üks kuninganna Elizabeth IIle kuuluvatest ametlikest residentsidest Buckinghami kõrval, kus võõrustatakse ka kõrgeid külalisi. Windsoris veedab kuninganna oma perekonnaga kõige rohkem vaba aega väljaspool Londonit, kuigi ametlikult viibib ta Windsoris vaid kaks korda aastas: Ülestõusmispühade ja Sukapaela ordu jumalateenistuse ajal. Loss avati esmakordselt avalikkusele 1840. aastal kuninganna Victoria ettepanekul. Püha Jüri (St. George) kabelis on aegade jooksul abiellunud kümned kuningliku perekonna liikmed ningsee pn Sukapaela ordu vaimne ja religioosne kodu. Samuti on Püha Jüri kabel paljude Briti monarhide  (sh Henry VIII) viimne rahupaik. Kell 13:00 alustame Windsorist sõitu Londoni Gatwicki lennujaama.

Lend BT 654 London-Riia 17:30-22:15. Lend BT 361 Riia-Tallinn 23.10-23:59. Tere tulemast koju!

 

HINNAPAKETT SISALDAB:

 • 2x lennujaama transfeeri
 • 2 ööd 4∗ stiilses spaa hotellis
 • Sissepääsupilet Highclere Castle´i  lossi stiilipeole (valitud paketi kohaselt)
 • Sissepääs Windsori lossi ja audiogiid
 • Berkshire maakonnamuuseumi külastus koos kohaliku giidiga
 • Giid-reisijuht kogu reisi vältel

HINNAPAKETT EI SISALDA:

 • Lennupileteid ja tasulisi pardateenuseid.
 • Hommikusööki (tellida ja tasuda saab individuaalselt hotellis)
 • Hotelli minibaari kasutamist ja muid tellitud tasulisi hotelliteenuseid.
 • Reisikindlustust. Elamusreiside reisidel on kindlustus kohustuslik.

 

Fotod: Highclere Castle, Windsor Castle, erakogu. 

 

Print Friendly, PDF & Email