• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
16.-18.08.2019 POTSDAMI LOSSIÖÖ PIDUSTUSED JA VÕLUV SPREEWALD

LUKSUSLIK KULTUURIREIS  POTSDAMI LOSSIÖÖ PIDUSTUSTELE 

AEG: 16.-18.08.2018

KESTVUS: 3 PÄEVA

REISIJUHT-GIID: RIINA LUIK

REISIPAKETI HIND: 555.00 EUR

LENNUPILETID: kuna lennupiletite hind sõltub otseselt nende broneerimise ajast ja hind on väga muutuv, ei kuulu lennupiletid põhipaketi hinna sisse. Kogu grupp lendab koos ja lennupiletid ostame välja kohe, kui olete reisi broneerinud.

GRUPI SUURUS: minimaalne grupi suurus 8 inimest, maksimaalne 16.

 

See on haruldane võimalus ühitada kõrgkultuur kaunite losside-aedade, ajaloo-, maastiku- ja aiaarhitektuurihuviga. Tõeline „kõik ühes reis“, mis viib teid Berliini lähistele Brandenburgi liidumaale, kus asub Saksa ajaloo- ja kultuuripärandi üks säravamaid pärleid – Sanssouci loss. Igal aastal leiab seal aset suurejooneline  Sanssouci lossiöö – öö täis muusikat, etenduskunste, vete- ja valgusmängu.  Tänavuste pidustuste mottoks on“Una Notte Italiana”, mis on saanud inspiratsiooni Frederick II ja Frederick William IV. Mõlemad nad jumaldasid Itaaliat, nii sealset kultuuri kui arhitektuuri ning see suur kirg peegeldub vastu igast Potsdami lossist ja lossipargist. Potsdami lossiöö tõstab kõik itaalialiku seekord ausse ning pakub võimalusi nautida kõiki kauneid kunst, mis seal on ilmavalgust näinud ja neist mõjutatud. Meie reisiprogramm algab 3-tunnine ringsõit ajaloolise retrobussiga “Alter Fritz” mööda Potsdami, mille raames teeme ka jalgsi ringkäigud Sanssouci lossi, Cecielenhofi jahilossi ja Uue palee juures. Samal õhtul teeme romatilise sissejuhatuse vahuveini ja 3-käigulise gurmeeõhtusöögiga Haveli jõel liugleval laeval ning jätkame järgmisel päeval väljasõiduga imekaunisse ja omanäolisse sorbide asualale Spreewaldi. Laupäeva õhtu aga pühendame täielikult lossiöö pidustuste nautimiseks. Omal käel on võimalik avastada Potsdami kaunist ajaloolisi linnajagu Hollandi kvartal ja endise vene asurkonna elurajooni Alexandrowkat.

 

REEDE, 16. AUGUST   

Kogunemine Tallinna lennujaama infoleti juures (kellaeg täpsustub reisi lähenedes). Lendu teenindab airBaltic.

Lend BT201 kell 10:40 TLN – 12:00 TXL

NB! Kuna lennufirmal on õigus muuta lennugraafikut, tuleb enne väljalendu jälgida lennuinfot airBalticu kodulehelt ja reisikorraldaja teateid.

Saabumine Berliini, bussitransfeer Potsdami. Check-in hotelli. Hotell Mercure asub ajaloolise linnasüdame vahetus naabruses. (vaata hotelli asukohta).

Kell 14:00 koguneme hotelli fuajees, et liikuda Vanale turule, kust algab retrobussiga 3-tunnine ringsõit (niis ringsõit kui giidiga jaltuskäigud paketihinnas) mööda ajaloolist Potsdami. Kohaliku bussijuht-giidi juhatusel teeme  ka jalutuskäigud kõige olulisemate ajaloolis-arhitektuuriliste objektide juures nagu: Sanssouci loss, Cecielenhof ja Uus palee. Soovijatel on võimalik igas peatuses maha minna ja huvi pakkunud objekti iseseisvalt külastada. Ekskursioon lõppeb kell 17:15 Vanal turul, Nikolai kiriku ees.

Potsdam on Saksamaa Brandenburgi liidumaa pealinn, olles ühtlasi piirkonna suurim linn. Potsdam asub Haveli jõe ääres,  24 km pealinnast Berliinist loodes. Potsdami mainitakse esmakordselt 993. aastal Saksa kuninga, hilisema Saksa-Rooma keisri Otto III kinkeraamatus, milles ta annab siinsed maad Quedlinburgi piiskopkonna kasutusse. Potsdam sai linnaõigused 1345. aastal, kuid keskajal oli tegu tagasihoidliku kaubanduslinnaga. 1416. aastal sai Potsdamist mõjuvõimsa Hohenzollernite dünastia kants (kuni Esimese maailmasõjani, mille järel nende varandus suures osas riigistati) ning 1653. aastal  alustas samast dünastiast pärinev kuurvürst Friedrich Wilhelm linnakese teadliku kujundamist oma residentslinnaks ning sellest ajast alates on Potsdam olnud nii Preisi  kuningate ja Saksa keisrite elupaigaks kuni aastani 1918. Ideaalse elupaiga ajamisel võeti šnitti Valgustusajastu julgetest ja uuendusmeelsetest ideedest, kuid valitsejad püüdsid hoiduda pöörasusest, mis nende prantsuse „kolleegidel“ alati ei õnnestunud… Inimmõõtmeline arhitektuur ja looduse eripära ja võimalusi suurepäraselt ära kasutavad lossid ja lossikesed on loonud ideaalilähedase kultuurmaastiku, mille sarm on säilinud tänaseni. Ligi 75% Potsdami territooriumist on hõlvatud parkide, veesilmade (linnas on kokku 20 veekogu!) ja kultuurpõllumaadega. Potsdami läbimõeldud maastikukujundus on ilmekas näide saksa valitsejate nägemusest maaelu idüllist. Selleks saadi nakatavat eeskuju inglise maastikuaedadest ja seal esile kerkinud suurtest maastikuarhitektuuri arengut suunanud tegijatest. Potsdami lähiümbrus on täis pikitud kauneid losse ja suveresidentse, neist kuulsamad on kahtlemata Sanssouci loss ja park, mis on kogu Saksamaal suurim UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv objekt. Samuti on hästi tuntud Haveli kaldapealsel asuv Cecielenhof, kus 1945. aastal toimus kuulus Potsdami konverents, kuhu kogunesid kolme võitjariigi: Venemaa, Suurbritannia ja USA riigipead.  Cecielenhof asub inglise stiilis maastikuaia keskel. Potsdam oli juba enne Teist maailmasõda Saksa filmitööstuse pealinn –  Babelsbergi Filmistuudio on maailma vanim filmitööstuse keskus, olles kuni Berliini müüri langemiseni Euroopa ja Saksamaa filmitootmise süda. Potsdam on alates 19. sajandist olnud tähtsal kohal  ka Saksamaa teadusmaastikul ning lisaks Potsdami ülikoolile tegutseb linnas veel kaks avalik-õiguslik ülikooli ja 30 teadusliku uurimiskeskust.

Kell 19:30 koguneme hotelli fuajees, et minna hotelli vahetus läheduses asuvasse reisisadamasse. Meid ootab ees romantiline laevakruiis Haveli jõel koos klaasikese tervitus-vahuveiniga ja 3-käigulise piduliku õhtusöögiga (hinnapaketis). Õhtusöögikruiis kestab 20:00-23:00. Söömine toimub kinnises, akendega jõelaeval, võimalik viibida ka tekil.

 

LAUPÄEV, 17. AUGUST VÄLJASÕIT SPREEWALDI JA LÜBBENAUSSE

Hommikusöök hotellis. Kell 08:30 kogunemine hotelli fuajees. Väljasõit Spreewaldi ja Lübbenausse. 

Väljasõit romantilisse Lübbenausse ja Spreewaldi  – ühte omanäolisemasse ja looduslikult kaunimasse piirkonda kogu Saksamaal. Igipõline lääneslaavlaste – sorbide, asuala on rikas ja põnev nii kultuuriliselt kui looduslikult. Spree jõe kallastel asuv Spreewald näeb aga välja nagu tõeline muinasjutuküla: uhketes Sorbi rahvariietes paadimehed- ja naised juhivad oma madalapõhjalisi paate läbi romantiliste soosaartel vahel kulgevate kanalite ning vaatepildid, mis meie silmadele avanevad võtavad oma ilus ahhetama. Spreewald  on kuulus saksa marineeritud minikurkide, kõrvitsate ja mädarõika kasvatuspiirkond, samuti kauni käsitöö (sorbide tikandid, pitsid ja filigraansete mustritega lihavõttemunad on kuulsad üle ilma) ja silmatorkavalt kaunite rahvariiete kandjate poolest.  Teeme meiegi mõnusa ja romantilise paadituuri (hinnapaketis) paadiga, mida juhib rahvariietes sorbi naine, külastame Lehde külas asuvat sorbide kultuuri tutvustavat Sorbi vabaõhumuuseumi, kohalik perenaine räägib meile kurgikasvatuse ajaloost ja otse loomulikult saame maitsta ka kuulsaid kohalikke kurke ja mädarõigast, mis on sama kuulus kui siinsed kurgid (giidiga muuseumikülastus ja kurgidegustatsioon paketihinnas). Jõudnud poolele teele, teeme lõunapeatuse kanaliäärses tüüpilises kohalikus restoranis (laud broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt) ning pärast kosutust  siirdume paadiga tagasiteele. Kell 15:00 alustame tagasisõitu Potsdami suunas.

Aeg on vahetada riided ja suunduda SANSSOUCI LOSSIÖÖ PIDUSTUSTELE. PILETID KAASA! Sanssouci lossiaia väravad avatakse juba kell 17:00 ning kuna vaadata ja kogeda on palju, soovitame kohe sammud pidustustele seada. Sanssouci lossiöö on täis muusikat, kõige erinevamaid etenduskunstide viljelejaid,  vee-, valguse- ja tulemängu, avatud on kuulus pildigalerii    –  kogu lossi territoorium on täis maagiat ja pakub põnevaid avastusi. See on midagi neile, kel on nõudlik maitse ja kõrged ootused ning soov kogeda midagi tõeliselt erilist. Kohapeal jagatakse piduöö ajalehte, mis annab hea ülevaate kõigist lossi territooriumil toimuvatest kontsertidest, sündmustest, vaatemängudest ning juhatab nende toimumiskohta. Öö läbi on avatud pop-up kohvikud, baarid ja restoranid. Tualetid on kõikjal pargis. Sanssouci lossiöö pidustuste kulminatsiooniks on kell 22:00 ja 00:00 toimuv muusika saatel toimuv tulevärk (2018. aastal jäeti ilutulestik suure tuleohtlikkuse tõttu ära ja asendati väiksemate pürotehniliste efektidega. Ootamatute ilmaolude puhuks on soovitav kaasa võtta pleed ja vihmakeep.

 

PÜHAPÄEV, 19. AUGUST

Hommikusöök hotellis. Check-out. Kell 09:30 kogunemine hotelli fuajees. Ärasõit Tegeli lennujaama.

Lend BT202 12:45 TXL – 16:00 TLN

Tere tulemast koju!

 

LUGEGE SPREEWALDI REISILUGU 

 

HIND SISALDAB: 

 Elamusreisid jätab endale õiguse korrigeerida paketi hinda ja teha vajadusel muudatusi programmis juhul, kui seda teevad meie koostööpartnerid ja see on vajalik reisi parema toimimise ja klientide huvides.    

TRANSPORTI:

– 2 lennujaamatransfeeri

– linnaekskursioon retrobussiga “Vana Fritz” (kestab 3 h)

– väljasõit Spreewaldi

– paadituur Spreewaldis

 

MAJUTUST (paketi hind põhineb TWIN/DBL tubade hinnal)

2x ööd Mercure Hotel Potsdam 3*

 

TOITLUSTUST:   

– 2 hommikusööki hotellis

–  1 õhtusöök + klaas vahuveini Haveli jõekruiisil (lauas tellitud muud joogid ei kuulu hinnapaketti)

DEGUSTATSIOONI: Spreewaldi kurkide degustatsioon Lehde “kurgitares”

KÜLASTUSED: Sorbi kultuuri tutvustav vabaõhumuuseum Lehdes

KONTSERDIPILETID: Sanssouci lossiöö pidustuste pilet

REISIJUHT- GIIDI TEENUST:  eestikeelne reisjuht-giid kogu reisi vältel

 

HIND EI SISALDA: 

 • Lennupiletit, ära antavat pagasit ja teisi tasulisi teenuseid (istekoha valik, pardatoitlustus jmt).
 • Reisikindlustust. Reisikindlustus on Elamusreiside reisidel kohustuslik. Meie ametlik koostööpartner on Salva Kindlustuse AS ja nende teenuseid saame Teile pakkuda soodustingimustel. Juhul kui Teil on kindlustus olemas, või soovite valida mõne teise kindlustusfirma, palume täita vastav lahter reisi broneeringus.
 • Hotelli minibaari kasutamist ja hotellis tellitud tasulisi teenuseid.

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega

∗ Reisidokumendid: lennureisil Saksamaale sobib reisidokumendiks kehtiv ID kaart

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

 

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!  

 

 

Print Friendly