• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
JÄÄNUD 4 KOHTA! 16.-19.08.2018 SANSSOUCI LOSSIÖÖ PIDUSTUSED

LUKSUSLIK KULTUURIREIS  SANSSOUCI LOSSIÖÖ PIDUSTUSTELE 

AEG: 16.-19.08.2018

KESTVUS: 4 PÄEVA

REISIJUHT: RIINA LUIK

REISIPAKETI HIND: 565.00 EUR

LENNUPILETID alates: 130.00 EUR ( broneerime kõigile reisipaketi ostnutele pileti airBalticuga, konkreetne hind sõltub otseselt pileti broneerimise ajast)

See on haruldane võimalus ühitada kõrgkultuur kaunite losside-aedade, ajaloo-, maastiku- ja aiaarhitektuurihuviga. Tõeline „kõik ühes reis“, mis viib teid Berliini lähistele Brandenburgi liidumaale, kus asub Saksa ajaloo- ja kultuuripärandi üks säravamaid pärleid – Sanssouci loss. Igal aastal leiab seal aset suurejooneline  Sanssouci lossiöö – öö täis muusikat, kauneid kunste, vetemängu, tulevärki ja gurmeenaudinguid. Kuid piirdudes vaid sellega, jätaksite end paljust ilma!  Sestap viime teid mõnusatele jalutuskäikudele ja paadisõidule ka linnast välja – imekaunisse ja omanäolisse sorbide asualale Spreewaldi ja Lübbenausse. Naudime kauneid vaateid ja paleesid Potsdamis: alustame Sanssouci lossist ja lossiaedadest, kuid jõuame ka Uude aeda, Paabulinnu saarele, näeme oma silmaga, milline näeb välja ajaloos tähtsat rolli mänginud Cecielenhofi loss ja Marmorpalee. Saame imetleda kaunist vaadet linnale 76 meetri kõrguselt Pfingstbergi mäelt, kus asub piirkonna üks omanäolisemaid arhitektuuriandambleid – Belvedere. Tutvume Potsdami ajalooliste linnajagudega nagu Hollandi kvartal ja Alexandrowka.

 

NELJAPÄEV, 16. AUGUST

Äralend Tallinnast

BT 362 05:55 TLN –  06:40 RIX

BT 211 07:45 RIX – 08:40 TXL

NB! Kuna lennufirmal on õigus muuta lennugraafikut, tuleb enne väljalendu jälgida lennuinfot airBalticu kodulehelt ja reisikorraldaja teateid.

Saabumine Berliini, sõit Potsdami. Check-in 4∗ hotellis NH Potsdam.  Vaba aeg kergeks lõunaks (vaata hotelli asukohta).

Kell 13:00 koguneme hotelli fuajees. Liigume jalutades Sanssouci lossiparki (1200 m): jalutuskäik pargi eri osades (Friedenskirche, Marly aed, kuulsad viinamarjaterrassid jne). Kella 16:00 koguneme  lossi sissepääsu juurde, et alustada giidiga tuuri (inglise keeles) Saksa barokkarhitektuuri üheks säravaimaks pärliks peetavas Sanssouci lossis. Kogu Saksamaal pole lossi, mis oleks nii tihedalt ja isiklikult seotud Friedrich Suure elu ja tegevusega. Loss valmis aastal 1747 ning keisri unelma ideaalsest residentsist tegi teoks arhitekt Georg Wenzeslaus von Knobelsdorff.  

Potsdam on Saksamaa Brandenburgi liidumaa pealinn, olles ühtlasi piirkonna suurim linn. Potsdam asub Haveli jõe ääres,  24 km pealinnast Berliinist loodes. Potsdami mainitakse esmakordselt 993. aastal Saksa kuninga, hilisema Saksa-Rooma keisri Otto III kinkeraamatus, milles ta annab siinsed maad Quedlinburgi piiskopkonna kasutusse. Potsdam sai linnaõigused 1345. aastal, kuid keskajal oli tegu tagasihoidliku kaubanduslinnaga. 1416. aastal sai Potsdamist mõjuvõimsa Hohenzollernite dünastia kants (kuni Esimese maailmasõjani, mille järel nende varandus suures osas riigistati) ning 1653. aastal  alustas samast dünastiast pärinev kuurvürst Friedrich Wilhelm linnakese teadliku kujundamist oma residentslinnaks ning sellest ajast alates on Potsdam olnud nii Preisi  kuningate ja Saksa keisrite elupaigaks kuni aastani 1918. Ideaalse elupaiga ajamisel võeti šnitti Valgustusajastu julgetest ja uuendusmeelsetest ideedest, kuid valitsejad püüdsid hoiduda pöörasusest, mis nende prantsuse „kolleegidel“ alati ei õnnestunud… Inimmõõtmeline arhitektuur ja looduse eripära ja võimalusi suurepäraselt ära kasutavad lossid ja lossikesed on loonud ideaalilähedase kultuurmaastiku, mille sarm on säilinud tänaseni. Ligi 75% Potsdami territooriumist on hõlvatud parkide, veesilmade (linnas on kokku 20 veekogu!) ja kultuurpõllumaadega. Potsdami läbimõeldud maastikukujundus on ilmekas näide saksa valitsejate nägemusest maaelu idüllist. Selleks saadi nakatavat eeskuju inglise maastikuaedadest ja seal esile kerkinud suurtest maastikuarhitektuuri arengut suunanud tegijatest. Potsdami lähiümbrus on täis pikitud kauneid losse ja suveresidentse, neist kuulsamad on kahtlemata Sanssouci loss ja –park, mis on kogu Saksamaal suurim UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv objekt. Samuti on hästi tuntud Haveli kaldapealsel asuv Cecielenhof, kus 1945. aastal toimus kuulus Potsdami konverents, kuhu kogunesid kolme võitjariigi: Venemaa, Suurbritannia ja Ameerika riigipead.  Cecielenhof asub inglise stiilis maastikuaia, mis kannab Uue Aia nime, keskel.  67 h suurune valge “lustilossiga” Paabulinnusaar on kantud tänu oma vesilindude pesitsuspaikade rohkusele UNESCO looduspärandi nimekirja. Kunagi metsjäneste rohkuse tõttu Jänesesaare nime kandnud saarekesel ilutseb lumivalge lossike, mille Preisi kuningas Friedrich Wilhelm II ehitas oma armukesele   Wilhelmine Enkele. Loss on hästi nähtav Marmorpalee poolt vaadates. Arhitekt Carl von Contardi poolt Friedrich Wilhelm II-le suveresidentsiks kavandatud loss on ainus neoklassikalises stiilis terviklikult säilinud loss Saksamaal ning selle sisekujundus on tugevalt mõjutatud Roosikristlaste salaühingu müstilistest sümbolitest.

Potsdam oli juba enne Teist maailmasõda Saksa filmitööstuse pealinn –  Babelsbergi Filmistuudio on maailma vanim filmitööstuse keskus, olles kuni Berliini müüri langemiseni Euroopa ja Saksamaa filmitootmise süda. Potsdam on alates 19. sajandist olnud tähtsal kohal  ka Saksamaa teadusmaastikul ning lisaks Potsdami ülikoolile tegutseb linnas veel kaks avalik-õiguslik ülikooli ja 30 teadusliku uurimiskeskust.

Orienteeruvalt kell 17:30 ekskursiooni lõpp, jalutades hotelli. Vaba õhtupoolik, et nautida hotelli sauna- ja spaamõnusid (4.korrus),  omal käel linnaga tutvuda  ja soovikohaselt õhtustada.

 

REEDE, 17. AUGUST

Hommikusöök hotellis. Kell  9:30  kogunemine hotelli fuajees. Bussieksursioon koos kohaliku giidiga (inglise keeles) ajaloolises Potsdamis orienteeruvalt kella 16:30-ni.

Alustame päeva kohaliku giidi ja bussiga UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluva Potsdami võluvates ajaloolistes kvartalites. Nähes arvukaid losse rohelusse uppuvates parkides, saab kohe selgeks, miks valisid saksa võimukandjad oma residentside asupaigaks just selle linna. Jalutame Cecielenhofi lossi Uues aias (Neues Garten), mis on kujundatud eeskujulikumaid inglise aiakultuuri põhimõtteid ja võtteid kasutades ning kust avanevad kaunid vaated Haveli jõele, Paabulinnu saarele ja seal asuvale lossile. Igal sammul on näha saksa ühe kuulsaima maastikuarhitekti Peter Joseph Lenné (1789-1866) suurejoonelist ja maitsekat käekirja  ning võib liialdamata öelda, et Potsdami kultuurmaastikud on tema loodud. Oli ju Lenné  Preisi parkide ja paleede peadirektor Potsdamis ja Berliinis ning ilma tema heakskiiduta ei pandud mulda ühtegi puud ega külvatud ühtegi seemet! Külastame Heilige See ääres asuvat, keiser Friedrich Wilhlem II-le kuulunud  suveresidentsi – Marmorpaleed. Üks selle Sileesia marmorist 1793. aastal valminud palee arhitektidest on muide, Carl Gotthard Langhans, kes on projekteerinud ka Brandenburgi väravad Berliinis.

Lõuna Pfingstbergi mäel (76 m merepinnast, kõrgeim geograafiline punkt linnas) asuvas Kades restoranis (restoranis on kohad broneeritud, lõuna ei kuulu hinnapaketi sisse, tellitakse ja tasutakse vastavalt soovile). Pärast lõunat teeme päeva viimase jalutuskäigu Pfingstbergi Belvedere´i lossikompleksis ja vaateplatvormil, kus avanevad võrratud vaated Potsdamile ja lähiümbrusele. Lossikompleksi, mis on arhitektuuriliselt üsna eklektiline, lasi ehitada Friedrich Wilhelm IV, ajaloolise inglise stiilis maastikuaia kujundas Peter Joseph Lenné. Suundume bussiga tagasi alllinna, teema jalutuskäigu  ajaloolises vene koloonias Alexandrowkas, vene õigeusu kiriku külastus.

Orienteeruvalt kell 16:30 ekskursiooni lõpp, bussiga tagasi hotelli. Vaba õhtupoolik puhkuseks ja soovikohasteks tegevusteks. Soovijad saavad tellida Sanssouci lossiöö eelkontserti piletid. (Vorabendkonzert). Tegu on klassikalise muusika vabaõhukontserdiga.

 

LAUPÄEV, 18. AUGUST

Hommikusöök hotellis. Kell 09:00 kogunemine hotelli fuajees. Väljasõit Spreewaldi ja Lübbenausse. Päevane väljasõit kestab 09:00-17:00.

Väljasõit romantilisse Lübbenausse ja Spreewaldi  – ühte omanäolisemasse ja looduslikult kaunimasse piirkonda kogu Saksamaal. Igipõline lääneslaavlaste – sorbide, asuala on rikas ja põnev nii kultuuriliselt kui looduslikult. Jalutame koos kohaliku giidiga kaunis Lübbenau vanalinnas ja Lübbenau lossis.  Spree jõe kallastel asuv Spreewald näeb aga välja nagu tõeline muinasjutuküla: uhketes Sorbi rahvariietes paadimehed- ja naised juhivad oma sünkmusti haabjaid läbi romantiliste soosaartel vahel kulgevatel kanalitel ning vaatepildid, mis kaldapealsetel avanevad võtavad oma ilus ahhetama. Spreewald  on kuulus saksa marineeritud minikurkide kasvatamise, kauni käsitöö (nende tikandid, pitsid ja filigraanse mustrijoonisega lihavõttemunad on kuulsad üle ilma) ja silmatorkavalt kaunite rahvariiete kandjate poolest.  Teeme meiegi mõnusa ja romantlise paadituuri, külastame  Lehde külas asuvat sorbi kultuuri tutvustavat Sorbi vabaõhumuuseumi ja teeme ühise grupilõuna (kuulub hinnapaketti).

Orienteeruvalt kell 17:30 ekskursiooni lõpp, bussiga tagasi hotelli. Aeg vahetada riided ja suunduda SANSSOUCI LOSSIÖÖ PIDUSTUSTELE. Sanssouci lossiöö pidustused on võrratu öö täis muusikat, etenduskunste, vee-, valguse- ja tulemängu – see on öö täis maagiat Saksamaa kõige suurejoonelisemas kuningalossis. See on midagi neile, kel on nõudlik maitse ja kõrged ootused ning soov kogeda midagi tõeliselt erilist. Kohapeal jagatakse piduöö ajalehte, mis annab hea ülevaate kõigist lossi territooriumil toimuvatest kontsertidest, sündmustest, vaatemängudest ning juhatab nende toimumiskohta. Öö läbi on avatud pop-up kohvikud, baarid ja restoranid. Sanssouci lossiöö pidustused lõppevad tavapäraselt kell 02:00 öösel “Tulevärgisümfooniga”. Oma toitu ja alkoholi ei ole lubatud kaasa võtta. Ootamatute ilmaoludega toimetulekuks on soovitav kaasa võtta pleed ja vihmakeep.

 

PÜHAPÄEV, 19. AUGUST

Hommikusöök hotellis. Kogunemine hotelli fuajees (kellaaeg täpsustub kohapeal), ärasõit Tegeli lennujaama.

Lend BT 202 15:20 TXL – 18:10 TLN

Tere tulemast koju!

 

LUGEGE SPREEWALDI REISILUGU 

 

HIND SISALDAB: 

 Elamusreisid jätab endale õiguse korrigeerida paketi hinda ja teha vajadusel muudatusi progammis juhul, kui seda teevad meie koostööpartnerid ja see on vajalik reisi parema toimimise ja klientide huvides.    

TRANSPORTI:

– Buss Berliin (Tegel) – Potsdam – Berliin (Tegel)

–  Bussiekskursioonid Potsdamis ja Spreewaldis

 

MAJUTUST (paketi hind põhineb TWIN/DBL tubade hinnal)

3x ööd 4* hotellis NH Potsdam

 

TOITLUSTUST:   

3 rikkalikku hommikusööki hotellis

1 ühislõuna Spreewaldis

 GIIDITEENUS:  kohalikud eksursioonid koos Potsdami Turismiagentuuri professionaalsete giididega (inglise keeles) ja eestikeelne giid kogu reisi vältel.

REISISAATJA: kogu reisi vältel.

KOOS GIIDIGA KÜLASTATAVAD LOSSID, PARGID, EKSKURSIOONID: 

 1. Sanssouci loss ja lossipark
 2. Ajalooline Potsdam (Hollandi kvartal, Alexandrowka jne)
 3. Uus Aed
 4.  Marmorpalee
 5. Cecielenhof (tutvume lossiga väljast)
 6. Pfingstbergi ajalooline lossikompleks Belvedere
 7. Romantiline paadituur Spreewaldis
 8. Jalgsieksursioon Lübbenaus, Lübbenau loss
 9. Lehde vabaõhumuuseum

KONTSERDIPILETID:

 1. Sanssouci lossiöö pidustused

 

HIND EI SISALDA: 

 • Reisikindlustust. Reisikindlustus on Elamusreiside reisidel kohustuslik. Meie ametlik koostööpartner on Salva Kindlustuse AS ja nende teenuseid saame Teile pakkuda soodustingimustel. Juhul kui Teil on kindlustus olemas, või soovite valida mõne teise kindlustusfirma, palume täita vastav lahter reisi broneeringus.
 • Hotelli minibaari kasutamist ja hotellis tellitud teenuseid.
 • Ära antavat pagasit ja teisi tasulisi pardateenuseid (istekoha valik, toitlustus jmt).

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Saksamaale sobib reisidokumendiks kehtiv ID kaart.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

LOE SPREEWALDI REISIKIRJA  

 

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 60962803

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

 

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!  

 

 

Print Friendly