• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
VÄLJA MÜÜDUD! 16.-19.08.2018 SANSSOUCI LOSSIÖÖ PIDUSTUSED

LUKSUSLIK KULTUURIREIS  SANSSOUCI LOSSIÖÖ PIDUSTUSTELE 

AEG: 16.-19.08.2018

KESTVUS: 4 PÄEVA

REISIJUHT: RIINA LUIK

KOHALIK GIID: kvalifitseeritud giid Potsdamis, väljasõidul Spreewaldi ja lossiekskursioonil    

REISIPAKETI HIND: 655.00 EUR

LENNUPILETID: ei kuulu paketihinna sisse, kuid kogu grupp lendab koos ja lennupiletid ostame välja kohe, kui olete reisi broneerinud.

 

See on haruldane võimalus ühitada kõrgkultuur kaunite losside-aedade, ajaloo-, maastiku- ja aiaarhitektuurihuviga. Tõeline „kõik ühes reis“, mis viib teid Berliini lähistele Brandenburgi liidumaale, kus asub Saksa ajaloo- ja kultuuripärandi üks säravamaid pärleid – Sanssouci loss. Igal aastal leiab seal aset suurejooneline  Sanssouci lossiöö – öö täis muusikat, kauneid kunste, vetemängu, tulevärki ja gurmeenaudinguid. Kuid piirdudes vaid sellega, jätaksite end paljust ilma!  Sestap viime teid mõnusatele jalutuskäikudele ja paadisõidule ka linnast välja – imekaunisse ja omanäolisse sorbide asualale Spreewaldi ja Lübbenausse. Naudime kauneid vaateid ja paleesid Potsdamis: alustame Sanssouci lossist ja lossiaiast, kuid jõuame ka Uude aeda, Paabulinnu saarele, näeme oma silmaga, milline näeb välja ajaloos tähtsat rolli mänginud Cecielenhofi loss ja Marmorpalee. Saame imetleda kaunist vaadet linnale 76 meetri kõrguselt Pfingstbergi mäelt, kus asub piirkonna üks omanäolisemaid arhitektuuriansambleid – Belvedere. Tutvume Potsdami ajalooliste linnajagudega nagu Hollandi kvartal ja Alexandrowka.

 

NELJAPÄEV, 16. AUGUST   

Kogunemine Tallinna lennujaama infoleti juures varahommikul kell: 04:15

Lend BT362 kell: 05:55 TLN – 06:40 RIX

Lend BT211 07:30 RIX – 08:10 TXL

NB! Kuna lennufirmal on õigus muuta lennugraafikut, tuleb enne väljalendu jälgida lennuinfot airBalticu kodulehelt ja reisikorraldaja teateid.

Saabumine Berliini, tellitud bussitransfeer Potsdami. Check-in 4∗ hotellis NH Potsdam.  Vaba aeg kergeks lõunaks (vaata hotelli asukohta).

Kell 14:00 koguneme hotelli fuajees, et minna ühistranspordiga (piletid paketihinnas) koos Sanssouci lossi.  Koos kohaliku giidiga teeme 2-tunnise ekskursiooni Saksa barokkarhitektuuri üheks säravaimaks pärliks peetavas Sanssouci lossis ja selle juurde kuuluvas imelises aias (ekskursioon paaketihinnas). Kogu Saksamaal pole lossi, mis oleks nii tihedalt ja isiklikult seotud Friedrich Suure elu ja tegevusega. Loss valmis aastal 1747 ning keisri unelma ideaalsest residentsist tegi teoks arhitekt Georg Wenzeslaus von Knobelsdorff. 

Potsdam on Saksamaa Brandenburgi liidumaa pealinn, olles ühtlasi piirkonna suurim linn. Potsdam asub Haveli jõe ääres,  24 km pealinnast Berliinist loodes. Potsdami mainitakse esmakordselt 993. aastal Saksa kuninga, hilisema Saksa-Rooma keisri Otto III kinkeraamatus, milles ta annab siinsed maad Quedlinburgi piiskopkonna kasutusse. Potsdam sai linnaõigused 1345. aastal, kuid keskajal oli tegu tagasihoidliku kaubanduslinnaga. 1416. aastal sai Potsdamist mõjuvõimsa Hohenzollernite dünastia kants (kuni Esimese maailmasõjani, mille järel nende varandus suures osas riigistati) ning 1653. aastal  alustas samast dünastiast pärinev kuurvürst Friedrich Wilhelm linnakese teadliku kujundamist oma residentslinnaks ning sellest ajast alates on Potsdam olnud nii Preisi  kuningate ja Saksa keisrite elupaigaks kuni aastani 1918. Ideaalse elupaiga ajamisel võeti šnitti Valgustusajastu julgetest ja uuendusmeelsetest ideedest, kuid valitsejad püüdsid hoiduda pöörasusest, mis nende prantsuse „kolleegidel“ alati ei õnnestunud… Inimmõõtmeline arhitektuur ja looduse eripära ja võimalusi suurepäraselt ära kasutavad lossid ja lossikesed on loonud ideaalilähedase kultuurmaastiku, mille sarm on säilinud tänaseni. Ligi 75% Potsdami territooriumist on hõlvatud parkide, veesilmade (linnas on kokku 20 veekogu!) ja kultuurpõllumaadega. Potsdami läbimõeldud maastikukujundus on ilmekas näide saksa valitsejate nägemusest maaelu idüllist. Selleks saadi nakatavat eeskuju inglise maastikuaedadest ja seal esile kerkinud suurtest maastikuarhitektuuri arengut suunanud tegijatest. Potsdami lähiümbrus on täis pikitud kauneid losse ja suveresidentse, neist kuulsamad on kahtlemata Sanssouci loss ja –park, mis on kogu Saksamaal suurim UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv objekt. Samuti on hästi tuntud Haveli kaldapealsel asuv Cecielenhof, kus 1945. aastal toimus kuulus Potsdami konverents, kuhu kogunesid kolme võitjariigi: Venemaa, Suurbritannia ja Ameerika riigipead.  Cecielenhof asub inglise stiilis maastikuaia, mis kannab Uue Aia nime, keskel.  67 h suurune valge “lustilossiga” Paabulinnusaar on kantud tänu oma vesilindude pesitsuspaikade rohkusele UNESCO looduspärandi nimekirja. Kunagi metsjäneste rohkuse tõttu Jänesesaare nime kandnud saarekesel ilutseb lumivalge lossike, mille Preisi kuningas Friedrich Wilhelm II ehitas oma armukesele   Wilhelmine Enkele. Loss on hästi nähtav Marmorpalee poolt vaadates. Arhitekt Carl von Contardi poolt Friedrich Wilhelm II-le suveresidentsiks kavandatud loss on ainus neoklassikalises stiilis terviklikult säilinud loss Saksamaal ning selle sisekujundus on tugevalt mõjutatud Roosikristlaste salaühingu müstilistest sümbolitest.

Potsdam oli juba enne Teist maailmasõda Saksa filmitööstuse pealinn –  Babelsbergi Filmistuudio on maailma vanim filmitööstuse keskus, olles kuni Berliini müüri langemiseni Euroopa ja Saksamaa filmitootmise süda. Potsdam on alates 19. sajandist olnud tähtsal kohal  ka Saksamaa teadusmaastikul ning lisaks Potsdami ülikoolile tegutseb linnas veel kaks avalik-õiguslik ülikooli ja 30 teadusliku uurimiskeskust.

Ekskursioon lõpeb kell 17:00, seejärel suundume ühistranspordiga tagasi linna. Vaba õhtupoolik, et nautida hotelli sauna- ja spaamõnusid (hotelli 4.korrusel),  omal käel linnaga tutvuda ja soovikohaselt õhtustada. Ka hotellis on tasemel restoran  https://www.nh-hotels.com/hotel/nh-potsdam/restaurants.  Kuid kuna meie hotell asukoht otse linna südames, tasub natuke ka lähiümbruses ringi vaadata, sest söögikohti on ohtralt.

 

REEDE, 17. AUGUST  PÄEV POTSADMIS

Hommikusöök hotellis (alates kella 06:30). Kell  09:30  kogunemine hotelli fuajees. Bussieksursioon koos kohaliku giidiga (inglise keeles) ajaloolises Potsdamis orienteeruvalt kella 16:30-ni. Alustame legendaarsest lossist Cecielenhofist, mis on ajaloos kuulsaks saanud kui Potsdami konverentsi asukoht – just siin arutasid kolme II maailmasõja võitjariigi esindajad Stalin, Truman ja Churchill sõjajärgse Euroopa elukorralduse küsimusi, määrasid kindlaks poliitilised ja majanduslikud põhimõtted Saksamaa sõjaaegsete liitlaste kontrollimiseks, saavutasid kokkuleppe anda sõjaroimarid rahvusvahelise kohtu alla ning esitasid Jaapanile ultimaatumi tingimusteta kapituleerumiseks. Jalutame kaunis Uues aias (Neues Garten), mis on kujundatud eeskujulikumaid Inglise aiakultuuri põhimõtteid ja võtteid kasutades ning kust avanevad kaunid vaated Haveli jõele, Paabulinnu saarele ja seal asuvale valgele Okasroosikese lossile. Igal sammul on näha saksa ühe kuulsaima maastikuarhitekti Peter Joseph Lenné (1789-1866) suurejoonelist ja maitsekat käekirja. Pea kõik tänaseni eksisteerivad Potsdami kultuurmaastikud on tema loodud, sest oli ju Lenné  Preisi parkide ja paleede peadirektor Potsdamis ja Berliinis ning ilma tema heakskiiduta ei pandud mulda ühtegi seemet ega istutatud puud! Külastame imelist Marmorpaleed (hinnapaketis) – Heilige See ääres asuvat, keiser Friedrich Wilhlem II-le kuulunud  suveresidentsi. Üks selle 1793. aastal valminud Sileesia marmorist ehitatud palee arhitektidest on Carl Gotthard Langhans, kes projekteeris ka Brandenburgi väravad Berliinis. Nähes arvukaid losse rohelusse uppuvates parkides, saab kohe selgeks, miks valisid saksa võimukandjad just Potsdami oma residentslinnaks. Seejärel siirdume Potsdami ajaloolistesse elukvartalitesse, mis on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Lõunaks jõuame Pfingstbergi mäele (76 m merepinnast, kõrgeim geograafiline punkt linnas) ning teeme esmalt lõuna sealses restoranis (kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt). Pärast lõunat teeme päeva viimase jalutuskäigu Pfingstbergi Belvedere´i lossikompleksis ja vaateplatvormil, kus avanevad võrratud vaated Potsdamile ja lähiümbrusele. Lossikompleksi, mis on arhitektuuriliselt üsna eklektiline, lasi ehitada Friedrich Wilhelm IV, ajaloolise Inglise stiilis maastikuaia kujundas Peter Joseph Lenné. Suundume bussiga tagasi all-linna, teema jalutuskäigu  ajaloolises vene koloonias Alexandrowkas, vene õigeusu kiriku külastus. Orienteeruvalt kell 16:30 ekskursiooni lõpp, bussiga tagasi hotelli. Vaba õhtupoolik puhkuseks ja soovikohasteks tegevusteks. Soovijad saavad tellida meie kaudu Sanssouci lossiöö eelkontserti piletid. (Vorabendkonzert). Tegu on klassikalise muusika vabaõhukontserdiga.

 

LAUPÄEV, 18. AUGUST  VÄLJASÕIT SPREEWALDI JA LÜBBENAUSSE

Hommikusöök hotellis. Kell 09:00 kogunemine hotelli fuajees. Väljasõit Spreewaldi ja Lübbenausse. Päevane väljasõit kestab orienteeruvalt 09:00-17:30

Väljasõit romantilisse Lübbenausse ja Spreewaldi  – ühte omanäolisemasse ja looduslikult kaunimasse piirkonda kogu Saksamaal. Igipõline lääneslaavlaste – sorbide, asuala on rikas ja põnev nii kultuuriliselt kui looduslikult. Jalutame koos kohaliku giidiga kaunis Lübbenau vanalinnas ja Lübbenau lossis.  Spree jõe kallastel asuv Spreewald näeb aga välja nagu tõeline muinasjutuküla: uhketes Sorbi rahvariietes paadimehed- ja naised juhivad oma sünkmusti haabjaid läbi romantiliste soosaartel vahel kulgevatel kanalitel ning vaatepildid, mis kaldapealsetel avanevad võtavad oma ilus ahhetama. Spreewald  on kuulus saksa marineeritud minikurkide kasvatamise, kauni käsitöö (nende tikandid, pitsid ja filigraanse mustrijoonisega lihavõttemunad on kuulsad üle ilma) ja silmatorkavalt kaunite rahvariiete kandjate poolest.  Teeme meiegi mõnusa ja romantlise paadituuri, külastame  Lehde külas asuvat sorbi kultuuri tutvustavat Sorbi vabaõhumuuseumi ja teeme ühise grupilõuna (hinnapaketis) kanaliäärses restoranis. Seejärel jalutame koos giidiga kaunis Lübbenau vanalinnas. Orienteeruvalt kell 17:30 ekskursiooni lõpp, bussiga tagasi hotelli.

Aeg on vahetada riided ja suunduda SANSSOUCI LOSSIÖÖ PIDUSTUSTELE. PILETID KAASA! Sanssouci lossiöö pidustused on võrratu öö täis muusikat, etenduskunste, vee-, valguse- ja tulemängu – see on öö täis maagiat Saksamaa kõige suurejoonelisemas kuningalossis. See on midagi neile, kel on nõudlik maitse ja kõrged ootused ning soov kogeda midagi tõeliselt erilist. Kohapeal jagatakse piduöö ajalehte, mis annab hea ülevaate kõigist lossi territooriumil toimuvatest kontsertidest, sündmustest, vaatemängudest ning juhatab nende toimumiskohta. Öö läbi on avatud pop-up kohvikud, baarid ja restoranid. Sanssouci lossiöö pidustused lõppevad tavapäraselt kell 02:00 öösel “Tulevärgisümfooniga”. Oma toitu ja alkoholi ei ole lubatud kaasa võtta. Ootamatute ilmaoludega toimetulekuks on soovitav kaasa võtta pleed ja vihmakeep.

 

PÜHAPÄEV, 19. AUGUST

Hommikusöök hotellis. Kogunemine hotelli fuajees (kellaaeg täpsustub kohapeal), ärasõit Tegeli lennujaama.

Lend BT202 15:20 TXL – 18:10 TLN

Tere tulemast koju!

 

LUGEGE SPREEWALDI REISILUGU 

 

HIND SISALDAB: 

 Elamusreisid jätab endale õiguse korrigeerida paketi hinda ja teha vajadusel muudatusi progammis juhul, kui seda teevad meie koostööpartnerid ja see on vajalik reisi parema toimimise ja klientide huvides.    

TRANSPORTI:

– lennujaamatransfeerid

– 2x kohaliku transpordi piletit

–  bussiekskursioonid Potsdamis ja Spreewaldis

 

MAJUTUST (paketi hind põhineb TWIN/DBL tubade hinnal)

3x ööd 4* hotellis NH Potsdam

TOITLUSTUST:   

3 rikkalikku hommikusööki hotellis

1 ühislõuna Spreewaldis

 GIIDITEENUS:  kohalikud ekskursioonid koos Potsdami Turismiagentuuri professionaalsete giididega (inglise keeles)

REISIJUHT:  eestikeelne reisjuht kogu reisi vältel

KOOS GIIDIGA KÜLASTATAVAD LOSSID, PARGID, EKSKURSIOONID: 

 1. Sanssouci loss ja park
 2. Ajalooline Potsdam (Hollandi kvartal, Alexandrowka jne)
 3. Cecielenhof (tutvume lossiga väljast) ja Uus Aed
 4. Marmorpalee
 5. Pfingstbergi ajalooline lossikompleks Belvedere
 6. Romantiline paadituur Spreewaldis
 7. Sorbi kultuuri tutvustav vabaõhumuuseum Lehdes
 8. Jalgsiekskursioon Lübbenaus

 

KONTSERDIPILETID:

 1. Sanssouci lossiöö pidustuste pilet

 

HIND EI SISALDA: 

 • Lennupiletit, ära antavat pagasit ja teisi tasulisi pardateenuseid (istekoha valik, toitlustus jmt).
 • Reisikindlustust. Reisikindlustus on Elamusreiside reisidel kohustuslik. Meie ametlik koostööpartner on Salva Kindlustuse AS ja nende teenuseid saame Teile pakkuda soodustingimustel. Juhul kui Teil on kindlustus olemas, või soovite valida mõne teise kindlustusfirma, palume täita vastav lahter reisi broneeringus.
 • Hotelli minibaari kasutamist ja hotellis tellitud tasulisi teenuseid.

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega

∗ Reisidokumendid: lennureisil Saksamaale sobib reisidokumendiks kehtiv ID kaart

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

 

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!  

 

 

Print Friendly