• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
UUS! 29.11-1.12.2019 PÜHADEEHTES AMSTERDAM: kultuurireis

AEG: 29.11- 1.12.2019

PÄEVI: 3

GIID-REISIJUHT: RIINA LUIK  ning kohalikud giidid Amsterdamis ja Haarlemis

BRONEERIMINE KUNI: 15.OKTOOBER

GRUPI SUURUS:  8-12

PÕHIPAKETI HIND:  414 EUR

LENNUPILETID: kuna lennupiletite hind sõltub otseselt nende ostmise ajast, ei kuulu need põhipaketi hinda. Lennupiletid broneerime kohe, kui olete broneerinud reisi. Lennupileti võib iga reisija soetada ka ise.  

LENNUD (soovituslik, kui soovite osaleda täisprogrammis)

VÄLJALEND: N, 28.11.2029 TLN 07:20 – 09:00 AMS 2h 40 min (airBaltic)

TAGASILEND: P, 1.12.2019 AMS 10:20 –  13:45 TLN 2h 25 min (airBaltic)

 

REISI TIPPHETKED: AMSTERDAMI VALGUSFESTIVAL, RIJKSMUSEUMI KÜLASTUS, GIIDIGA JALUTUSKÄIGUD AMSTERDAMIS JA HAARLEMIS, KÜÜNLAVALGUSE KRUIIS AMSTERDAMI KANALITEL, HIGH BEER MAITSEELAMUS UNIKAALSES JOPENI „ÕLLEKIRIKUS“

 

 Palume Teil enne reisi broneerimist põhjalikult tutvuda reisipaketi sisuga, reisi- ja maksetingimustega.    

Tule veeda koos meiega romantiline nädalavahetus Amsterdamis! See on parim sissejuhatus advendiajale ühes Euroopa romantilisemas linnas – Amsterdamis, mis muudetakse aasta kõige pimedamal ajal suurejoonelise valgus- ja värvimänguga tõeliselt maagiliseks paigaks. Meie saabumise päeval algab Amsterdami Valgusfestival!

Amsterdam on võluv igal aastaajal, kuid see valgusime, mis leiab aset aasta  kõige pimedamal ajal, on saanud linna uueks visiitkaardiks. Kui Henk Jan Buchel ja Vincent Horbach organiseerisid 2009. aasta jõulude ajal esimese illumineeritud Kanaliparaadi, oli kõigile selge, et sellel müstilis-muinasjutulisel ettevõtmisel saab edaspidi olema kindel koht Amsterdami kultuurielus. 2010. aastal jätkas Felix Guttmann ideega edasi töötamist ning kujundati välja selge kontseptsioon, millega rikastada linna huviväärsust ja mis aitaks veelgi paremini esile tuua Amsterdami kultuurilise ja ajaloolise pärandi. Ettevõtmisse kaasati Hollandi päritolu maailmakuulus valgusdisainer Rogier van der Heiden, kes on ka Philips Lighting`i peadisainer. Esimeseks valgustatud objektiks oli Amsterdami kuulus sild Magere Brug ja see saavutas koheselt ikoonilise staatuse. 2011. aastal toimus teine valgusparaad, mis kandis nime Winter Magic Amsterdam. Valgusemäng vees oli nii maagiline, et illumineeritud objektid laienesid ka linnaobjektidele ja tänavatele. 2012. aastal sündis uue nimega ja oluliselt täienenud kontseptsiooniga festival (vaata videot meie kodulehelt), mis kestab ühtekokku 40 päeva ja mille tegevused on nüüdseks laienenud valguskruiisideks kanalitel, giidiga jalutuskäikudeks linnas, pop-up näitusteks, multimeedia- ja muusikaüritusteks. Sellest on saanud mitte ainult linlastele ja turistidele vaid ka tudengitele ja oma ala professionaalidele koht, kust ammutada uusi ideid ja inspiratsiooni.

Kui liasme siia juurde maailma kuulsa ja ühe suurima kusntimuuseumu  – Rijksmuseumi, Van Goghi muuseumi, Stedelijk Museumi, Kanalimuuseumi ning kümned ja kümned teised linnas asuvad  kunsti, ajalugu ja kultuuri laiemalt tutvustavad muuseumid, siis muidugi mõistate, et selleks, et seda kõike haarata ja nautida, oleks vaja nädalajagu päevi. Aga teeme algust, ja just nüüd, sest seda võime teile küll kinnitada – niisugust Amsterdami nagu talvise Valgusfestivali ajal, ei ole teil ühelgi teisel aastajal võimalik näha.

Hollandit on raske ette kujutada ilma õllekultuurita: on ju siin sündinud maailmakuulus Heinekeni õlu. Kuid 1864. aastal Gerard Adriaan Heinekeni poolt asutatud pruulikoda ei tee  Amsterdami sugugi Hollandi õllepealinnaks – selleks on vähem kui poole tunnise rongisõidu kaugusel asuv väike ja äärmiselt võluv Haarlem. Sajandeid tagasi peamiselt siin elanud flaamlaste poolt käima pandud pruulikojad olid, ja on tänaseni, tuntud mitte ainult Hollandis vaid kogu Euroopa käsitööõllede austajate seas. Haarlemi talvise käsitööõllede festivali eestvedajaks on linnakese kõige auväärsem – Jopen Bierbrowerij. Endisse sakraalhoonesse (tõdegem, see on võimalik vaid üliliberaalses Hollandis!) rajatud Jopenkerki pruulikoda-õllebaar-restoran kuulutati 2013. aastal Hollandi kõige parema sisekujundusega baar-restoraniks.  Haarlemi raekoja platsil avatud jõuluturgu peetakse Hollandi ilusaimaks ning just siia tulevad nädalavahetusel amsterdamlased poodlema ja mõnusat nädalavahetust veetmas. Äraütlemata mõnusa atmosfääriga linn on kuulus ka oma “roheliste vaikuse ooasidega”, mida nimetatakse hofjes (õukesed). Need on Hollandile, ja eriti Haarlemile iseloomulikud poolkinnised majad-hoovid eluõhtusse jõudnud seenioritele. Igale käsitöögildil oli linnas oma “hoovike”, kus selle meistrid või nende lesed turvaliselt vanaduspäevi mööda saatsid. Otse loomulikult on Haarlemis ka õllepruulijate “hoovike” – Brouwershof, mis rajati juba 1457. aastal. Kokku on linnas 23 taolist, kommuuniasumit, vanim neist – Begijnhof rajati juba aastal 1262. Need kogu Euroopa ainulaadsed paigad on kaunid eriti kevadel-suve, mil aiad on täies lilleilus. Haarlemis asub ka Hollandi esimene muuseum, rikkaliku ja mitmekesise kollektsiooniga  Teylersi muuseum ja kuulsa belgia päritoli maalikunstniku Frans Halsi muuseum. 1582 (1583) Antwerpenis jõuka rõivakaupmehe pojana sündinud Hals kolis 1610. aastal Haarlemisse ning temast sai Püha Luuka gildi liige ning teenis rikkalikult linnavalitsuse hoone (raekoja) ja seal esitletud maalide ennistamise pealt. Halsi tõeline anne aga avaldus võrratu portretistina ja grupikompositsioonide maalijana. Ta on Rembrandti kõrval üks neist  suurtest kunstnikest, kes esindavad Hollandi kunsti kuldaega. Kui Rembrandti maale iseloomustas kuldne soe kuma, siis Halsi peetakse „hõbedase valguse“ maalijaks.

 

REEDE, 28.NOVEMBER  

SAABUMINE AMSTERDAMI – LINNAEKSKURSIOON –KÜÜNLAVALGUSE KRUIIS AMSTERDAMI KANALITEL JA VALGUSFESTIVALI INSTALLATSIOONIDE NAUTIMINE

Kell 05:20 kogunemine Tallinna lennujaama infoleti juures.

NB! Kohalikud lennuajad. Amsterdamis kellaaeg Eesti ajast 1 h taga

Väljalend: BT 621 TLN 07:20 – 09:00 AMS 2h 40 min (airBaltic)

Maandumine Schipoli lennujaamas, sõit linnalähirongiga Amsterdami peavaksalisse, sealt trammiga kesklinnas asuvass hotelli (3 päeva Amsterdami kaart kuulub hinnapaketti). Majutus hotellis (käsipagasi jätame hoiuruumi, check-in alates 14:30) ning suundume ühisele kosutavale lõunasöögile Leidsepleinile (kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt). Kell 13:00 ootab kohalik giid meid Vana kiriku juures ning alustame linnaekskursiooni (toimub iga ilmaga). Jalgsi linnaekskursioon, mis annab mitte ainult ülevaate Amsterdami ajaloos ja ilust, on ka parim sissejuhatus täna avatavale Valgusfestivalile, mille mitmeid objekte peaksime ka meie oma jalutuskäigu ajal nägema. Jalutuskäik kestab 2 ,5 – 3 h ning selle jooksul kuuleme-näeme paljut: Dami väljakut, kuningalossi (väljast), Punaste Laternate rajooni, Amsterdami jõukate juudi kaupmeeste kvartalit, Hollandi Ida-India kompanii peakontorit, kanaleid ja kauneid kanali äärseid linnavillasid, astume sisse imelisse Begijnhofi  – begiini nunnade konventi, kuuleme lugusid coffee shop´idest, Rembrandtini, saame aimu missugune on amsterdamlaste elustiil, millel tugineb jalgrattakultuur ja kuuleme põnevaid legende ja lugusid. Ekskursioon lõpeb Dami väljakul orienteeruvalt kell 15:30-16:00. Seejärel suundume hotelli, et teha check-in ja veidi puhata. Kes aga soovib, võib  minna omal käel linna edasi avastama ja poodlema. Kell 20:00 koguneme taas hotelli fuajees, et asutada end meeleolukale küünlavalguskruiisile, mis annab võimaluse imetelda Valgusfestivali kanalitel ja kanalitelt vaadatuna. Kell 20:30 avatakse laeva pardale minek ja meid võetakse vastu tervituspokaali proseccoga, pakutakse külmi suupisteid ja piiramatus koguses karastus- ja alkohoolseid jooke (vein, õlu).  Pardal on kohalik giid, kes jagab infot nähtavate objektide ja valgusfestivali kohta. Kruiis lõpeb orienteeruvalt kell 22.30. Suundume tagasi hotelli.

 

LAUPÄEV, 30. NOVEMBER 

RIJKSMUSEUM – VÄLJASÕIT HAARLEMISSE – LINNAEKSKURSIOON – HIGH BEER  ÕLLEDEGUSTATSIOON  –  ÕHTUSÖÖK JOPENKERKIS

Hommikusöök hotellis. Rijksmuseumi külastus (pilet hinnapaketis, hotellis 8 min jalgsi). Muuseum avatakse kell 9:00 (muuseumi jaoks võiks varuda aega 3 h). Visuaalslet mõjus ja suurejooneline Rijksmuseum ehitati spetsiaalselt muuseumihooneks, selle arhitektiks oli ajastu hinnatumaid arhitekte Petrus J. H. Cuypers (1827–1921), kes lõi elu jooksul enam kui sada kirikut ning kelle töölaual nägid ilmavalgust kaks Amsterdami arhitektuurisümboliks saanud hoonet:  Keskraudteejaam (Amsterdam Centraal) ja Rijksmuseum. Pärast kümme aastat kestnud renoveerimist taasavati rikkaliku ja hinnalise kunstikollektsiooniga Rijksmuseum 2013. aastal taas kunstihuvilistele. 80 saalis võib püsiväljapanekuna näha 8000 kunsti- ja ajalooobjekti aastatest 1200–2000. Lisaks koridoridele ja suursugustele trepihallidele on originaalkujul avatud kuulsuste galerii ja «Öise vahtkonna» saal , mille keskpunktis mõistagi Rembrandti samanimeline maal. Rembrandt Hermes van Rijn (1606–1669) on üks maailma tuntumaid maalikunstnikke läbi sajandite, Hollandi maalikunsti kuulsaim esindaja. Tema tuntumad teosed on: «Öine vahtkond» (1642), «Doktor Tulpi anatoomialoeng» (1632), «Autoportree Saskiaga» (u 1635, pildil), «Kaana pulm» (1665), «Kadunud poja tagasitulek» (u 1669) jmt. Rembrandti teoseid on väljas mitmel pool maailmas, Hollandis on parimad kogud Rijksmuseumil, Mauritshuisis Haagis ja Rembrandti majamuuseumis Amsterdamis. Vähem kui aastaga pärast taasavamists purustas Rijksmuseum kõik senised rekordid: külastajate arv ületas 2,5 mln piiri, veebiportaali uudistas enam kui 6 miljonit inimest  ja suveniiripoest osteti ligi 900 000 suveniiri. Rijksmuseum on elamus ja Hollandi vaieldamtu visiitkaart kultuur- ja ajaloos! Kell 13:00 koguneme hotelli fuajeesse, sõidame trammiga Amsterdami keskvaksalisse ja sealt rongiga Haarlemisse (ca 20 min). Haarlemi rongijaamas tervitab meid kohalik giid, kellega koos siirdume 2 tunnisele jalutuskäigule selles võluvas linnakeses.

Circa 20 minutilise rongi või autosõidu kaugusel Amsterdamist asuv Haarlem sai linnaõigused juba aastal 1245. Spaarne jõe kallastel asuv linnake on Põhja-Hollandi provintsi halduskeskus  (ca 160,000 elanikku) ja kuulub Amsterdamiga koos urbanistliku piirkonna Randstadi koosseisu. Haarlem sai kaitsvad linnamüüris 13. saj. lõpus ja siis ehitati ka imposantne tornidega Amstersami väravatorn. Õllepruulimine on oln olnud Haarlemis tähtis täästusharu juba sajandeid. Kuni 16. sajandini võeti õllepruulimiseks vett linna läbivatest kanalitest, kus segunesid nii Spaarne, Ij kui merevesi – oli see vast kokteil!  17. sajandiks oli aga vesi niivõrd reostunud, et linna keskne kanali Santvaerti hakati kasutama vaid veeteena ja seal liikus ka puhas õllepruulimiseks vajalik vesi. Haarlem oli sajandeid suurim õlletootja Hollandis, isegi Hispaania õlemvõimu ajal tegutses linnas u  50 pruulikoda ning vaid pool sajandit hilje, kui olud vabamaks läksid, tekkis neid juurde teist sama palju. Katkuaeg 17. saj teises pooles pani linna garantiini, laostas majanduse ja kogu elu ning 18. saj keskpaigas tegutses vaid 7 pruulikoda. 1990. aastal võttis Haarlemi õllemeistrid eesmärgiks linna kunagine kuulsus taastada, võtta kasutusele vanad retseptid ja panustada käsitööõööedele – olles üheks esimeseks käsitööõllede võidukäigule tee lahti lükkajatest. Nii sündis uus bränd Jopen, mis oli vana Haarlemi õlle nimi.  2010. aastal avatud Jopeni pruulikoda avati kogudusest tühjaks jäänud kirikus ning seepärast kutsutakse seda nüüd Jopenkerkiks ehk Jopeni kirikuks.

Suure turu ääres asuvad kolm linna arhitektuurilist pärlit: raekoda, St. Bavo kirik ja lihakarn. Tänase Haarlemi raekoja hoone asemel oli teadaolevalt puust hoone juba 12. sajandi varases alguses, kuid pärast kaht suurt tulekahju (viimane neist 1351) andis kuningas William II hoone rusud linnamagistrataide käsutusse, et nood sinna linnavalitsuse hoone rajaksid. Seega koosneb tänane hoone kahest hoonest: selle keskosa pärineb keskajast (esindushoone üks osa kuulus kloostrile)  ning  väline fassaad ja juurdeehitused 17. sajandist, valmides arhitekt Lieven de Key jooniste järgi 1604. aastal.   Suurel turuväljakul asub ka linna jõukuse teine sümbol – renessansi stiilis lihakarni  Vleeshalmis alustas tööd tööd juba 1603. aastal  ning mis oli linnas ainus koht kus tohtis müüa värkset liha kuni 18. sajandini (soolalihaga kauplejatele oli teine turuhall  Warmoesstraat´il). Hoone seinal olevad härjapead viitavad otselt hoone funktsioonile, arhitektiks oli  Lieven de Key ja see oli linnale nö prestiizhiprojekt  – kasutati tolle aja kohta kalleid materjale, kallist arhitekti (Lieven de Key) ja ebatavaliselt uhkeldavat stiili. Hoones müüs oma kaupa ca 40 lihakaupmeest kuni 1840.aastani, pärast mida võeti see kasutusele riigiarhiivina, Haarlemi raamatukoguna ja seal on ka näitusesaal (varem asusid raekojas).

St Bavokerk ehk Suur kirik on kahtlemata silmatorkavaim avalik hoone kogu linnas. Tänapäeval  gooti stiili esindav kirik pole aga mõistagi algkriik, mis rajati siia teadaolevalt juba 1307. aastal, kuid põles maani maha. 16. saj rajatud uus kirik sai aga nii võimas ja kaunis, et see andis põhjust võtta see kasutusele kui linna peakirik ehk katedraal (enne seda oli peakirik Püha Johannese kirik  – Janskerk)  St. Bavo kiriku arhitektideks olid Godevaert de Bosscher, Steven van Afflingem (tema on kesklöövi autor)  ja Evert van Antwerpen.  St Bavo on rooma-katoliku ja õigeusu kiriku pühak, kes elas 7. sajandil. Bavo pärines prantsuse aadlikest ja sündis tänase Belgia territooriumil. Ta oli sõdur, kes elas suhteliselt moraalivaba elu, kuid hakkas hiljem oma patte kahetsema ja lasi end talutada ahelais vangi mehel, kelle ta kord oli ise ebaõiglaselt vangi heitnud. Teda kujutatakse tihti nägusa noore mehena, kes kannab mõõka ja kelle käel istub jahikull. Gentis, mille kaitsepühak St Bavo samuti on, korjati sel päeval heategevuseks annetusi.

Kell 16:00 algab meie põnev High Beer maitseelamus kogu maailmas ainulaadses pruulikojas – Jopenkerkis. Kuuleme, kuidas sündis Jopeni pruulikoda, kuidas nad end kirikus sisse seadsid, mekime õllesommeljee õpetussõnade saatel kesvamärkukesi ja ampsame peale suupisteid. Kui õlled mekitud, jutud räägitud, jätkame Jopenkerki restoranis toekama söögikorraga (kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt), võtame kokku oma kahe tiheda reisipäeva muljed. Orienteeruvalt kell 19:30 suundume rongijaama ja sõidame tagasi Amsterdami.

 

PÜHAPÄEV, 1. DETSEMBER   KOJULEND!

Hommikusöök hotellis. Kell 7:30 koguneme hotelli fuajees, et suunduda lennujaama.

Tagasilend: BT 622 10:20 AMS –  13:45 TLN 2h 25 min (airBaltic)

 

PAKETIHINDA KUULUB

KOHALIK TRANSPORT

 • 3 päeva sõidukaart (linnalähirong, tramm, buss, metroo)

HOTELL: 2 ööd südalinnas asuvas Prinsenhotellis 3∗ või samaväärses 

AKTIVITEEDID JA MUUSEUMID

 • Kohaliku giidiga jalgsi ekskursioon Amsterdamis (2 h 30 – 3 h)
 • Kohaliku giidiga jalgsi ekskursioon Haarlemis (2 h )
 • Rijksmuseumi pilet (Amsterdam)

SÖÖGIKORRAD JA DEGUSTATSIOONID

– 1 hommikusöök hotellis

– Küünlavalguse kanalikruiis (1 h 45 min) koos tervituspokaali proseccoga, külmade suupistete ning piiramatus koguses karastusjoogid, veini, õlu)

High Beer maitseelamus (Jopenkerk, Haarlem) pruulikoja tutvustus + kolme õlle degusteerimine  koos suupistega 

GIIDITEENUS:

 • eestikeelset giid-reisijuht kogu reisi vältel
 • ingliskeelsed giidid Amsterdamis, Haarlemis, Jopenbieri pruulikojas.

PAKETIHIND EI SISALDA: 

 • Lennupileteid.
 • Reisikindlustust. Reisikindlustus on Elamusreiside reisidel kohustuslik. Meie ametlik koostööpartner on Salva Kindlustus (www.salva.ee) ja nende teenuseid saame  Teile pakkuda soodustingimustel, juhul kui Teil on kindlustus olemas või soovite valida meelepärasema kindlustusfirma, siis palume teil täita vastav lahter broneeringu ankeedis.
 • Alkohoolseid jooke (kui programmis pole märgitud teisiti), hotelli minibaari kasutamist ja hotellis tellitud teenuseid.

Loe lisaks ja vaata fotosid:

http://issuu.com/postimees/docs/hollandi

http://tarbija24.postimees.ee/2650880/talvise-amsterdami-reisispikker

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Tel: +3725035761, Pihlmarja 4, Tallinn 11211

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

www.facebook.com/Elamusreisid

Registrikood: 12833805. Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 72306994

Elamusreisid OÜ, a/a EE242200221008428531 (Swedbank)

Print Friendly