PRINCESS CRUISES

desktop_b_1024

 

Kui kusagil on meri, tähendab seal on Princess Cruises lainerid!

Kirg merereiside vastu, tahe avastada uusi maid, soov mõista tundmatut – see on inimese loomuses. Ainult et meie planeedil pole enam valgeid laike. Kuid see ei tähenda, et vaimustust, mida esmaavastajad tundsid, pole tänapäeval enam võimalik kogeda. Merereisid, veestiihia, uued muljed – kõike seda pakuvad turistidele merekruiisid.  

Merekruiis – see on kui omaette väike elu.

one-way-640x420Võtame näiteks Sankt-Peterburgist algava kruiisi – sellist pealinnade kaskaadi pole ühelgi teisel marsruudil! Kõigepealt kõik Skandinaavia riigid, siis veel ka Tallinn ja Berliin! Või siis eksootilised kruiisid – näha kahe nädalaga poolt Lõuna-Ameerikat, sealhulgas Rio de Janeirot, Buenos Airest, Santiagot. Tutvuda lähemalt Kagu-Aasiaga, külastades ühel kruiisil Singapuri ja Vietnami, Taid ja Malaisiat, Taiwani ja Jaapanit. Maakeral peaaegu polegi enam paika, kus poleks seilanud tänapäevased kruiisilaevad.

Merekruiis – see on kompleks mitmekesiseid meelelahutusüritusi. 

Tänapäevane kruiisilainer pole lihtsalt hiiglasuur ujuvhotell, kus on olemas kõik, mida nõudlikule reisijale vaja, vaid see on praegusel ajal ka kõige ohutum transpordiliik. Kusjuures iga endast lugupidav kruiisiettevõte püüab mitte ainult pidevalt uusi lainereid vette lasta, vaid ka täiustada laevade disaini ja muuta paremaks pardateenuse kvaliteeti. Lisaks sellele avada uusi liine, kavandades neid nii, et turistidel oleks võimalik tutvuda maailma põnevaimate vaatamisväärsustega.

Nii näiteks suurendas Princess Cruises oma uutel lipulaevadel Royal Princess 5* Lux ja Regal Princess 5* Lux rohkem kui kaks korda olemasolevat aatriumi ja ehitas klaasist koridori, mis paikneb vee kohal. Rääkimata tavapärastest basseinidest, restoranidest, kasiinodest, spaasalongidest ja teistest ettevõtte Princess Cruises pärlitest. Ja loomulikult kajutid – kruiisilaineri igas kajutis on dušš (või vann) ja mugavad voodid, mida saab lükata kokku või lahku, vastavalt reisija soovidele, ja temperatuuri reguleerimise võimalusega konditsioneer ja televiisor, kus on valikus mitu kanalit. Ning loomulikult, sõltuvalt kajuti kategooriast aken, isiklik rõdu või veranda.

Princess-Cruise-025Kruiisidega käib kaasas üks müüt – et need maksavad väga palju. Kui aga arvestada, et kruiisi hind sisaldab elamist, sööki, meelelahutust ja pardamaksusid selgub, et merekruiis maksab analoogsest maismaareisist oluliselt vähem – meie hinnad algavad 499 eurost või isegi! Nüüdsest pole kruiisi veebis broneerimine enam ainus võimalus, vaid kruiisi  saab ka meie Riia, Tallinna või Vilniuse esindusest kohe välja osta.

50 aastat säravat ajalugu.

Princess Cruises ametlikuks asutamisaastaks peetakse 1965. aastat, kui Stanley McDonald startis ettevõtte esimese laineriga – endise parvlaevaga Princess Patricia, mis tegi lõbureise piki Mehhiko rannikut. Kümne aasta jooksul osales ettevõte seriaalis “The Love Boat” (Eestis tuntud kui “Armulaev”), mille tegevus toimus just selle laeva pardal. Seriaal oli tohutult menukas ning üha rohkem oli neid, kes tahtsid seilata “armulaeva” pardal. 

 
sea-princess-princess-cruises-pic4725 (1)1982. aastal astub Princess Cruises julguse poolest pretsedenditu sammu: ehitab maailma esimese laineri, milles on kõik kajutid kas akna või rõduga. Laineri Royal Princess 5* ristiemaks sai Inglise printsess Diana. Ehitus oli julgustükk seepärast, et selle ajani eelistati kas aknata või aknaga kajuteid ning laevast, milles on vaid välimised kajutid, ei osanud keegi unistadagi. Kuid edu ületas ka kõige julgemad ootused. Royal Princess 5* muutus kõige populaarsemaks laevaks kruiisiäris. On sümboolne, et 2013. aastal sai teine Inglise printsess – Cambridge’i hertsoginna Kate Middleton – ristiemaks ülimoodsale vapustavale lainerile Royal Princess 5* Lux. 
 
Samas tekib kaheksa-kümnendate keskel uus puhkusekontseptsioon: kruiis, mis on ühendatud maapealse tuuriga. Kruiis-ringreiside pioneeriks saab jällegi Princess Cruises, mis alustas selliste reiside korraldamist Alaskas. Mugavad panoraamakendega rongid, hubased hotellid-lodžad, ekskursioonid rahvusparkidesse ja vaatamisväärsuste vaatamine – tänapäeval on see Alaska-reisi lahutamatu osa. Kruiis-ringreiside idee osutus niivõrd edukaks, et kruiisifirma hakkas seda rakendama ka teistes piirkondades. Kahetuhandendate aastate alguses hakkas Princess pakkuma kruiis-ringreise Austraalias. 
cruises2
Ja siis veel Lõuna-Ameerikas, Aasias ning loomulikult Euroopas. Princess Cruises teatas: “Maailma igas regioonis peab olema kas meie ettevõtte kõige suurem või siis kõige uuem lainer”! Nii juhtuski: Princess Cruises oli pioneeriks Kagu-Aasias ja Tahitil. Aga üheksakümnendate aastate lõpul alustas kruiisiettevõte grand-klassi lainerite ehitamist, millest esimene – Grand Princess 5*, veeväljasurvega 109 000 tonni – oli vette laskmise hetkel maailma suurimaid reisilaevu.

Aastast 2003 kuulub Princess Cruises maailma suurimasse kruiisifirmade valdusühingusse Carnival Corporation. Sel ajal võeti vastu veel üks kardinaalne otsus: “Kruiis suurel laineril ei tohi teenindustaseme poolest jääda alla kruiisile väiksel luksklassi laeval”. Ning kruiisiettevõte ületas taas konkurente, sest teeninduse tase, meeskonnaliikmete väljaõpe ning oskus aimata ette reisijate kõiki kapriise aitasid purustada kõikvõimalikud rekordid, jättes konkurendid kaugele maha.

Lobster_39817C111C

2013. aasta tähistas veel ühe regiooni avamist: Princess Cruises sai esimeseks lääne ettevõtteks, kes mitte ainult ei avanud oma kontori, vaid hakkas pakkuma ka regulaarseid kruiise ümber Jaapani, mille populaarsus on peaagu võrdväärne Euroopa kruiiside omaga.

Praegu on ettevõttel Princess Cruises 18 suurepärast laeva, sealhulgas kaks uut lipulaeva: Royal Princess (2013) ja Regal Princess (2014), mis teevad kruiise kogu maailmas, lisaks sellele mitmemiljoniline ustavatest turistidest koosnev austajaskond ja kolleegide järjekindel vaimustus.

 

SIHTKOHAD JA LÄHTESADAMAD

Princess Cruises kodulehel, millel on ka eestikeelne versioon, on 50-nda tegevusaasta puhul välja pakutud 1202 aastaringselt toimuvat reisi ning kindlasti leiate endale nende seast meelepärase. 

Kruiiside jaotus piirkondade järgi:   

∗ ALASKA

∗ EUROOPA

 ∗ VAHEMERI 

∗ KARIIBI MERE SAARED 

∗ LÕUNA- JA PÕHJA-AMEERIKA

∗ JAAPAN JA KAGU-AASIA

∗ AUSTRAALIA JA UUS-MEREMAA

∗ AASIA JA AAFRIKA 

∗ ÜMBERMAAILMAREISID 

NB! Kruiisireisid võivad alata ja lõppeda eri riikide sadamates. Reisi lähte- ja lõpusadamasse jõudmise kulud ei kuulu kruiisi hinnapaketti.(vt. ka:  6. Kruiisi hind ei sisalda). 

 

KRUIISIDE OTSING JA BRONEERIMINE

Kruiise saab broneerida nii Princess Cruises eesti- ja ingliskeelsel kodulehel kui läbi Elamusreiside broneerimissüsteemi. Meie vahendusel saate kõiki kruiisiga seotud küsimusi arutada ja broneeringu teha eesti keeles.

REISIDE EEST TASUMINE

Kui broneerite reisi Princess Cruises kodulehelt, tasute selle eest krediitkaardiga, on kogu reisiga seotud asjaamine  Teie enda vastutusel.

Juhul kui broneerite kruiisireisi Elamusreisid OÜ vahendusel,  anname Teile vajadusel nõu, soovitusi ja vastame Teie küsimustele ning saadame Teile broneeritud reisi eest arve, mille saate tasuda ettevõtte kontole. Kui Teil on soov vormistada reisikindlustus, aitame Teid samuti. Kui broneerite reisi Elamusreiside vahendusel, vastutame meie Teie reisidokumentide vormistamise eest ja kanname hoolt nende õigeaegse kättetoimetamise eest. Kui soovite teeme Teie eest ära ka reisi check-in´i ning Teie hooleks on vaid kontrollida oma broneerimiskoodi alusel oma reisijastaatust ning jälgida Teile  regulaarselt saadetavaid meiliteateid reisini jäänud päevade kohta.  

OMA BRONEERINGU VAATAMINE

Oma broneeringut saab vaadata kruiisifirma Princess Cruises kodulehelt Cruise Personalizer. Selleks on vaja sisestada reisija ees- ja perekonnanimi, sünniaeg ja broneeringu number ning broneeringu staatus avaneb.

Cruise Personalizeris saab sooritada mitmeid Teile vajalikke toiminguid:

  • Välja printida reisilaeva pardapileti.
  • Muuta voodi konfiguratsiooni kajutis (üks kahekohaline või kaks ühekohalist).
  • Registreerida pangakaardi, et tasuda pardal olles jootraha ja isiklikke kulusid.
  • Sisestada personaalsed andmed, mis on vajalikud reisilaevale registreerumiseks.
  • Broneerida kohti inglisekeelsetele grupiekskursioonidele vahesadamates.
  • Broneerida Lotus SPA salongi teenuseid jpm.

 

KRUIISI HIND SISALDAB:

Majutust valitud liiki kajutis.
● Ööpäevaringset toitlustamist laevas.
● Teed ja kohvi ööpäevaringselt, mahlasid hommikusöögi juurde.
● Meelelahutusprogramme laevas.
● Lasteprogramme ja lasteklubi.
● Muusikalisi etendusi: show, elav muusika, diskoteegid, teater.
● Basseini, jõusaali, mullivanni kasutamist.
● Sadamamaksusid.

 

LISAKULUD: 
● Lennupiletid lähte- ja sihtsadamasse.
● Maksud:  80-95 eur inimene/reis.
● Jootraha laevas: 11,5 USA dollarit päevas inimese kohta.
● Soovi korral venekeelsed ekskursioonid.

 

ERIPAKKUMISED:

Princess Cruises teeb pidevalt soodsaid reisipakkumisi ja seepärast soovitame jälgida regulaarselt firma kodulehte või liitu Elamusreiside uudiskirja saajatega. Huvi korral võite sooduspakkumisi küsida ka otse: info@elamusreisid.ee 

Print Friendly