NÜÜD PETERBURI PROGRAMMIS! TÜ AKADEEMILISE MEESKOORI KONTSERT JAANI KIRIKUS

Tehnikaülikooli kontsert Peterburi Jaani kirikus 

LAUPÄEVAL, 7. detsembril 

Meil on hea meel teatada, et meie talvise Peterburi kultuurireisi programmi lisandus Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoori kontsert sealses Jaani kirikus. Kontserdi järgselt tutvustab Eesti Kontserdi esindaja Peterburis, Jüri Leiten meile ajaloolist kirikuhoonet.
 
Kontserdi toimumisaeg: 7.detsembril 2019
Algus: kell 17:00
Toimumiskoht: Peterburi Jaani kirik (Dekabristide 54a)
 
Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor käis Peterburis aastal 2000, kui reisi eesmärgiks oli toetada Jaani kiriku taastamist. Jaani kiriku hoone oli äsja tagastatud Eestile ja oli väga halvas seisukorras. Meeskoori tookordsel Peterburi kontserdil kogusime annetusi kiriku taastamiseks, samuti tegi meeskoor talgupäeva Jaani kirikus, mille käigus koristati objektil ehitusprahti. Kiriku tegeliku taasavamiseni jäi siis veel 10 aastat.
Seekordsel Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori kontsertreisil Peterburi on meil võimalus vaadata Jaani kiriku arenguid vahepealsetel aastatel.
Jaani kirikus toimuva kontserdi pealkiri on „Laulu võim“, mis sümboolselt näitab kultuurivahetuse olulisust riikide vahelises suhtluses. Kontserdiga tähistame Cyrillus Kreek’i 130. sünniaastapäeva, kes õppis Peterburi Konservatooriumis 1908 kuni 1916.
Lisaks Cyrillus Kreek’i muusikale esitame kontserdil Evald Aava, Artur Kapp’i, Ao Ritsingu, Gustav Ernesaksa, Kadri Hunt’i, Pärt Uusbergi, Andres Lemba ja Tauno Aints’i muusikat. Sellega pakume kuulajatele läbilõike Eesti vanemast ja uuemast koorimuusikast.
Koori juhatavad Peeter Perens ja Siim Selis.

Tutvu reisiprogrammiga: www.elamusreisid.ee
 
 Palume reisi broneerides kontserdipileti soov ankeeti lisada, nagu ka kõik soovitud etendused.  
Print Friendly, PDF & Email