VÄLJA MÜÜDUD! 23.01.2018 PAAVO JÄRVI & EFO VIINIS

 

PAAVO JÄRVI, VIKTORIA MULLOVA & EESTI FESTIVALIORKESTRI EUROOPA TURNEE LÕPPKONTSERT VIINIS!  

AEG: Teisipäev, 23. jaanuar 2018

KOHT: Viini Kontserdimaja suur saal

ALGUS KELL: 19:30

Eesti Festivaliorkester

Solist: Viktoria Mullova (viiul)

Dirigent: Paavo Järvi

 

KAVAS:

Arvo Pärt – Cantus in Memoriam Benjamin Britten (1977)

Jean Sibelius  – Kontsert viiulile ja orkestrile d-moll op. 47 (1903-1904/1905)

Arvo Pärt – Fratres (1991)

Dmitri Šostakovitš Sümfoonia Nr. 6 h-moll op. 54 (1939)

 

KONTSERDILE JÄRGNEB KOHTUMINE

PAAVO JÄRVI JA VIKTORIA MULLOVAGA

 

REISIPAKETT SISALDAB:

  • Kontserdipilet (hinnaskaalas 55 -75 EUR)
  • Kutse saatkonna vastuvõtule ja kohtumine maestro Paavo Järvi ja Viktoria Mullovaga
  • Lennupileteid (lähtuvalt Teie soovidest kujuneb hinnaklass)
  • Hotell (lähtuvalt Teie soovidest kujuneb hinnaklass)
  • Vienna Card (Punane/Valge kaart al. 13.90-35.00 EUR)
  • Broneerimistasu 300 EUR tuleb tasuda hiljemalt 5 päeva jooksul pärast reisi broneerimist.
  • Viinis ei toimu giidiga linnaekskursiooni; „Valge Viini kaart“ sisaldab „hop on, hop off“ bussi 24 h pileti, vaba aega sisustatakse omal käel (reisijuht jagab soovitusi).
  • Reisidokumendid (broneeringud ja pardakaardid) saadame vastavalt Teie soovile kas meili teel või saate need kätte  ärasõidupäeval välja prindituna lennujaamas.

 

 

VIKTORIA MULLOVA 

Viktoria Mullova (s. 1959) omandas muusikahariduse Moskva Keskmuusikakoolis ja Moskva konservatooriumis. Tema eriline muusikaanne pälvis esmakordselt avalikkuse tähelepanu 1980. aastal, mil ta võitis rahvusvahelisel Jean Sibeliuse nimelisel viiuldajate konkursil kuldmedali ja sellele järgnes kaks aastat hiljem samuti kuldmedal Tšaikovski nim. konkursil Moskvas. 1983. aastal, olles kontserdireisil Soomes,  põgenes Mullova koos oma toonase klaverisaatjaga Läände, paludes USAst varjupaika. See avas andekale noorele viiuldajale uksed nii maailmalavadele kui parimate orkestrite juurde ning toetas oluliselt tema muusikalist arengut ja läbilööki maailmas – temast sai kiiresti ülioodatud ja kõrgelt hinnatud artist maailma parimate orkestrite ees ja kontserdisaalides. Mullova repertuaar on avar – barokist klassika, džässi, eksperimentaalsete esituste ja fusion´ini välja. Teda võlub koostöö ehedaid ajastu pille kasutatavate muusikakoosseisudega (Orchestra of the Age of Enlightenment, Il Giardino Armonico, Venice Baroque, Orchestre Révolutionaire et Romantique jt.) Tema poolt sisse mängitud Bachi salvestuste hulk on muljetavaldav ja pälvinud ülikiitvaid hinnanguid. Mullova lähenemine nüüdismuusikale sai alguse 2000. aastal ilmunud helikandjaga “Through the Looking Glass”, kus ta mängis Matthew Barley poolt spetsiaalselt tema jaoks seatud erinevaid muusikastiile. Sellel järgnes ‘The Peasant Girl’, milles Mullova suundub oma muusikaliste juurte juurde Ukraina rahvamuusikas. Viimane plaat “Stradivarius in Rio” on inspireeritud Brasiilia muusikast. Mullova on olnud aldis esitama noorte heliloojate uudisteoseid ning see mitmekülgsus ja avatus on teinud temast väga hinnatud lavapartneri. 2017/18 hooaja sisse mahuvad Viktoria Mulloval nii maailma esiettekanded ning Euroopa tuur koos Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestriga. Viktoria Mullova mängib Jules Falk Stradivarius viiulil (valm.1723), millega ta võitis 1982. aastal Tšaikovski nim. konkursi.

PAAVO JÄRVI

Paavo Järvi (s. 1962) on üks oma põlvkonna nõutumaid dirigente ja tuntud kui aktiivne eesti muusika ja uudisteoste ettekandja maailmas. Paavo Järvi alustas oma muusikuteed Tallinnas, õppides löökpille ja dirigeerimist Otsa-nim Tallinna muusikakoolis. 1980. aastal asus ta elama USA-sse, jätkates õpinguid Curtise muusikainstituudis ja Los Angelese filharmoonikute instituudis Leonard Bernsteini juures. 1994–1997 oli ta Malmö sümfooniaorkestri, 1995–1998 Stockholmi kuningliku filharmooniaorkestri peadirigent. 2001–2011 oli ta Cincinnati sümfooniaorkestri muusikadirektor. 2006–2013 oli Järvi hr-Sinfonieorchesteri (Hessischer Rundfunk) peadirigent. Alates 2004. aastast on Paavo Järvi Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni kunstiline juht. Orkestriga tehtud Beethoveni ja Schumanni salvestused on pälvinud suurt tähelepanu ja tunnustust (Gold Remi auhind WorldFest-Houstoni rahvusvahelisel filmifestivalil 2013; Gold Panda auhind Sichuan TV festivalil 2013).

Aastatel 2010/2016 oli Paavo Järvi (Orchestre de Paris muusikaline juht, 2012. aastal pälvis ta Prantsuse kultuuriministeeriumilt Commandeur de L’Ordre des Arts et des Lettres auraha panuse eest Prantsusmaa muusikaellu. Hooajal 2015/16 alustas Järvi Jaapani NHK sümfooniaorkestri peadirigendina. 2017. aastal tegi Eesti Festivaliorkestri (EFO) asutamisega teoks oma kauase unistuse ning tänavu anti juba ka esimene välisturnee Põhjamaades.

Paavo Järvi on väga nõutud külalisdirigent paljude orkestrite ees, sealhulgas Berliini Filharmoonikud, Berliini Riigikapell, Viini sümfoonikud. Aastast 2002 on ta ka ERSO kunstiline nõustaja. ERSO ja Paavo Järvi plaat Sibeliuse kantaatidega koos RAM-i ja tütarlastekooriga Ellerhein võitis 2004. aastal Grammy parima kooriesituse kategoorias. Grammy võitis 2006. aastal ka ERSO-ga salvestatud plaat, millel on Griegi „Peer Gynt“. Paavo Järvi on pidanud oluliseks eesti heliloojate muusikat, esitades Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Lepo Sumera, Eduard Tubina, Tõnu Kõrvitsa teoseid.
Aastal 2012 pälvis ta ERR-ilt aasta inimese tiitli, 2013 eesti kultuuri edendamise eest Valgetähe III klassi teenetemärgi.

 

EESTI FESTIVALIORKESTER (EFO)

EFO esines Paavo Järvi dirigeerimisel Järvi Suvefestivalil esimest korda 2011. aastal Pärnu Festivaliorkestri nime all. Selle orkestri kontserdid on olnud tähelepanuväärsed muusikasündmused, mille ümber on üles ehitatud kõik Järvide suvefestivalid Pärnus. Orkester koosneb parimatest eesti orkestrites töötavatest muusikutest, välisriikides karjääri tegevatest eestlastest ning paljudest solistidest Euroopa tipporkestritest. Orkestri kontsertmeister on Florian Donderer, kes ühtlasi on ka Deutsche Kammerphilharmonie Bremen’i kontsertmeister. Eesti Festivaliorkestri eriline kõla ja mängukvaliteet on äramärkimist ja tunnustamist leidnud mitmete juhtivate muusikakriitikute poolt maailmas.

Paavo Järvi peab Eesti Festivaliorkestrit üheks enda olulisimaks muusikaliseks väljundiks ning tema karismaatilise ja sädeleva juhatamise all on orkester saavutamas suurt edu. Kui seni on EFO esinenud vaid Pärnus, siis järgnevad hooajad viivad orkestri Euroopa tähtsaimatesse kontserdisaalidesse. EFO esimene, ülimenukaks kujunenud välisturnee toimus tänavu augustis, mille käigus anti kontserte Jurmalas, Turus, Kopenhaagenis ja Stockholmis.

 

 

Print Friendly