2017 AASTA REISIHOROSKOOP! Milline reisisihtkoht sobib sinu sodiaagimärgile?

dog-sled-tours

Vaevalt, et olete kunagi oma reisiplaane tehes mõelnud, et sel võiks kuidagi olla seos sellega, mis tähtkujus te sündinud olete. Need, kes aga horoskoopidesse ja taevastesse märkidesse usuvad, nii ei arva –  eks ole ju elu näidanud, et isegi väga harmoonilised abielupaarid või lahutamatud sõbrad võivad reisil tülli pöörata. Reisituhin, arusaam puhkusest  ja konkreetsed soovid ei pruugi kuidagi klappida. Üks ihkab päikest, teine tahab näha virmalisi, üks tahab pidevalt tegutseda, teine kokteilikõrs hambus basseini ääres  lebotada… Milles siis asi? Võib-olla tõesti osalt selles, et tulenevalt sodiaagimärkide erinevustest igatsetegi erinevaid asju. Vaatame, mida tähetargad selle kohta räägivad.      

Kaljukits (22.12  – 19.01)

Kombineeritud aktiivne fun-puhkus koos pere või lähedaste sõpradega on Kaljukitsele kui loodud. Suur maja täis talle kõige kallimaid inimesi, puhkus,  kus ei tunta millestki heast-paremast puudust  –  see on see, mida loomult reserveeritud ja tööga hõivatud Kaljukitsed vahelduseks vajavad. Neile meeldib olla ümbritsetud usaldusväärsetest sõpradest ja armastavatest pereliikmetest. Tänu tugevale enesedistsipliinile, vastutustundele ja sügavatele sisekaemustele võivad Kaljukitsed aga ohverdada oma puhkuse ka tööks vabatahtlikuna: Kaljukits vajab sisemise tasakaalu saamiseks teadmist, et lisaks tugeval töörabamisele ja oskusele elu nautida, on ta suuteline ka ühiskondlikus plaanis midagi suurt ja olulist korda saatma.

Ideaalne puhkus: kõikjal, kus on päikeselised rannad ja soe meri, kus looduse ilu paitab silma ning kus teie käsutuses on suur villa, et kogu oma kokku kutsutud vahmiil ära mahutada. Ka vabatahtlikuna eelistab ta käed külge panna seal, kus külm teda ära ei võta.

Veevalaja (20.01- 18.02)

See õhumärk on tuntud oma sõltumatuse ja iseteadlikkuse poolest ning neil on väga selge ettekujutus, mida nad nii elus kui puhates tahavad, ega anna selles reeglina grammigi järele. Nad ei vaja seltskonda, ning üksildane rannabungalo, kus teised ahastuses valget laeva ja Reedet oodates silmapiiri poole vaatavad, on tema jaoks just ilma nendeta ideaalne. Tal on oma lemmiklinnad, kuhu ta ikka ja jälle naaseb, justkui poleks teisi olemaski. Veevalaja on valmis astuma käidud rajalt kõrvale juhul, kui seal ootab ees midagi väga erakordset – see on nende jaoks tõestus, et erakordsed on ka nemad ise.

Ideaalne puhkus: kunstist ja muusikast pungil metropolid, erakordsed loodusimed.

Kalad (19.02 – 20.03)

Kalad on tuntud oma sooviga puhkuse ajaks nö kuhugi ära kaduda, juhe sinast välja tõmmata ja nautida oma maailma.  Loomult unistajad, sobib neile hästi puhkus kauni looduse rüpes – see on sobivaim taust, et tunnetada iseenda olemust ning olla oma unistuste ja fantaasiamaailmas. Neid tõmbab ilu ja esteetika laiemalt ning ka kultuurne puhkus on Kaladele väga meele järele. Kuid nad tüdivad kiiresti, sest suudavad paljudest teistest tähemärkidest kiiremini asju haarata ja intuitiivselt sügavalt läbi tunnetada. Nad vajavad päevas aega, et lihtsalt uneleda-mõtiskleda.

Ideaalne puhkus: üksik bungalo romantilisel väikesaarel, meditatsioonipuhkus, looduskaunid kohad, kultuuripuhkus.

 

Jäär (21.03 – 19.04)

Jäärad on aktiivsed ja sõltumatud rännumehed, kes reeglina ei talu päevade kaupa ühes kohas tuiutamist või basseini ääres lebotamist – neil hakkab totaalselt igav! Kuid see ei tähenda, et Jäär alluks teiste tempole või soovidele – tempo ja huvid määrab tema. Jääradega on mõneti raske, sest ta otsib kogu aeg tegevust, tahab ringi liikuda, suhelda jne. Ning kuigi näib, et ta on oma pidevas rahutuses pinnapealne, haarab ta kõike lennult ja räägib teile hiljem lugusid, mida teie küll tähelepanelikult kuulasite (sama ajal kui tema kusagil hoopis muud tegi), kuid millest te enam ise sõnagi ei mäleta.

Ideaalne puhkus: ta saab suurepäraselt hakkama ka ilma kaaslase või seltskonnata ning sihtkoht peaks olema talle igas mõttes huvipakkuv – mida vähem teada-tuntud paik või ekstreemsem, seda parem.

Sõnn (20.04 – 20.05)

Sõnnid oma loomult soojad ja emotsionaalsed ning puhkus võõrsil vallandab neis mürinal kõik kraanid, mis muidu Põhjala karmis kliimas ehk kinni on kiilunud. Kui tahad teada saada, mida Sõnn endast tegelikult kujutab, mine temaga reisile. Nad valivad võimalusel alati luksusliku puhkuse – sest nad on selle enda meelest auga välja teeninud ja seda väärt, kuid nad ei jää hätta ka füüsilist ja vaimset pingutust nõudval retkel. Nad on kannatlikud ja hoolivad reisiseltsilised, kes aga ei võta ise ega talu sundi võtta ette peadpööritavaid riske.

Ideaalne puhkus: parimad hotellid, restoranid ja veinimajad koos ohtra kultuurilaksu ja romantikaga kus iganes ilma otsas.

Kaksikud (21.05 – 20.06)

Õhumärgina on Kaksikud suurepärased kohanejad, ükskõik mis oludes ja kus iganes, seda enam, et nende loomuses ongi otsida pidevalt uusi elamusi ja kogemusi. Nad on paindlikud ega aja nö pilli lõhki, kuid kui neil kord igav hakkab, ei ole kellegi võimuses neid sellest uuesti huvituma panna.  Nad ostivad puhkuses vaheldust nii selles, mida nad näevad kui kogevad. Põnevad ja kultuuriliselt köitvad suurlinnad, kus-õhtu-seal-öömaja-tüüpi puhkus – see on  see, mida nad otsivad. Nad pole pabistajad ega karda ohte -kummaline küll aga just kartmatus hoiabki neist enamasti suured jamad eemal.

Ideaalne puhkus: kultuurist läbi imbunud ajaloolised linnad, põnevad loodusmaastikud koos rikkalike elamustega, saarte-, jalgratta- või-mis-iganes tuurid.

Vähk (21.06 – 22.07)

Vähk on kui loodud pere- ja lähisõpradega koos veedetava puhkuse jaoks. Tal on loomupärane hoolivus ja soov pakkuda parimat neile, kes selle tema arvates on ära teeninud. Kui tal millegipärast sellist võimalust pole, et olla soe võõrustaja, eelistab Vähk tõmbuda üskindusse mõnda tõeliselt mõnusasse looduskaunisse paika või väikelinna, kus enda hästi ja segamatult tunda. Ta on seda tüüpi, kes teeb hoolikalt kodutööd ja reisib pea alati raamatuga.

Ideaalne puhkus: rentida perele või sõpradele villa, nautida sooja inimlikku koosolemist;  külastada teemaparke ja tegeleda kõikvõimalike aktiviteetidega, mis harivad ja pakuvad uusi elamusi.

Lõvi (23.07 – 22.08)

Lõvid on tuntud oma lõppematuna näiva energia ja suutlikkuse poolest teisi inimesi käima tõmmata, liikuma panna ja meeleolu luua. Lõvid armastavad seltskonda – mida suurem pidu, mida rohkem rahvast ja mida rohkem mida-iganes-asju, seda paremas sõiduvees Lõvi end tunneb. Nurga taga nokitsemine ja üksi pusimine muudab Lõvi melanhoolseks ja teovõimetuks – tema tahab olla seltskonna keskpunkt. Temaga koos puhkusele minnes pange vaim valmis katkematuks action´iks, sotsiaalmeedia tulevärgiks ja mõnekski dramaatiliseks hetkeks.

Ideaalne puhkus: peo- ja action paigad igal pool maailmas, pöörased suurlinnad ning julgust nõudvad sportlikud aktiviteedid (jalgsimatka mitte pakkuda!) + soe ookean ja päikesepaiste.

Neitsi (23.08 – 22.09)

Neitsi armastab korda ja selgust ka puhkusel ning tal on alati kodutöö tehtud: täpne reisiplaan välja trükitud, kõik reisikirjad läbi loetud ja ta tahab kinni püüda ka iga sõna, mida giid lausub. Neitsi jälgib punktuaalselt päevaplaani, ei kannata kui seda muudetakse ja suhtub põlgusega hilinemisse. Kuid temaga on koos puhata ja reisida ülimalt turvaline, sest lisaks sellele, et ta kõike teab ja kõik (mis iganes reisil võib vaja minna) on tal alati kaasas, on ta ka väga hooliv. Kogu ülejäänud reisiseltkond saab puhata, kui Neitsi teie kambas on.

Ideaalne puhkus: paigad, kus saab nautida ilu ja kultuuri kõige laiemas ja paremas mõttes, kaunis ja harmooniline loodus. Ja iseenesest mõista peab reis olema väga hästi organiseeritud!

Kaalud (23.09 – 22.10)

Kaalud armastavad mõnusat ja rahulikku, naudinguterohket ja romantilist puhkust. Perfektne puhkus on see, kui see mõnus kulgemine vaheldub mõõdukas tempos millegi huvitavaga, mis on nende jaoks täiesti uudne ja erakordne – nad ei pea õigeks puhkuseks ei ainult basseini ääres vedelemist ega veiniklaas käes kaks nädalat jutti Toskanas hängimist – nad otsivad ideaali, ja ideaal pole kunagi üheülbaline. Kaalud teavad, mis on hea ja seepärast ei pelga nad vaeva, et otsida välja parimad veinimajad ja restoranid, kultuuriliselt huvitavad vaatamisväärsused ja põnevad meistritöökojad. Nad räägivad tihti samast paigast, kus paljud on käinud, kuid on näinud palju rohkem ja huvitvamaid asju.

Ideaalne puhkus: jooga- või meditatsioonilaager mõnes maalilises maailmanurgas, romantilised väikekülad ja linnad, head veinimõisad.

Skorpion (23.10 – 21.11)

Skorpioni intensiivne loomus nõuab aegajalt väga põhjalikku „laadimist“, sest muidu ta jookseb lihtsalt energiast tühjaks. Skorpionile tähendab see täpselt paika pandud plaane, mida ta ka punktuaalselt täidab. Skorpionit köidab kaunis loodus, kuid temast pole seal enese proovile panijat – loodus olgu kaunis foon, kus patareisid laadida, mitte põlvini mudas sumbata. Skorpion hindab kõrgkultuuri ja ilumeel on tal hästi arenenud, sestap kuluvad eneseturgutuseks marjaks ära ka kultuurisüstid maailma metropolidesse.

Ideaalne puhkus: kõik kaunis ja kosutav, väga heas seltskonnas (harva ületab keegi tema enda suurepärase seltskonna) ja väga kvaliteetses vormis.

Ambur (22.11 – 21.12)

Sündinud rännumehed ja avastajad, uudishimulikud ja ettevõtlikud  – Amburid on kogu aeg uute elamuste ja kogemuste jahil ning oma äärmiselt tugeva iseloomu tõttu valmis taluma rohkem kannatusi ja ebameeldivusi kui teised sodiaagimärgid. Nad ei karda tuult ega tormi, külma ega kuumust, inimasustuse puudumist, nälga ega janu  – nad on sündinud pioneerid!  Kui seda kõike pole võimalik kogeda keset loodusstiihiat, siis korraldavad nad uurimisretke suurlinnas – kuid avastada nad tahavad! Koos Amburiga reisides avastad rohkem, kui ühegi teise tähemärgiga.

Ideaalne puhkus: mida rohkem uut ja tundmatut, seda parem. Mida kaugemal ja vähemkäidum, seda cool´im!

Print Friendly