• Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
LUKSUSREISIDE BUUM

Luksusreiside sektor kasvatab jätkuvalt oma turuosa kõige jõudsamalt.

ITB (mõjukaim iga-aastane rahvusvaheline turismimess Berliinis) poolt avaldatud andmed räägivad selget keelt sellest, et luksusreiside sektor kasvatas möödunud aastal oma turuosa kõige jõudsamalt. Euroopas on kõige populaarsemad luksusreiside sihtkohad Itaalia ja Saksamaa (mõlemasse tehti möödunud aastal 2,2 mln luksusreisi), järgnevad Prantsusmaa ja Suurbritannia. Maailmas juhivad luksusreiside sihtkohtadena esikolmikut: USA, Hiina ja Mehhiko. Kõige suurem luksusreiside arvu kasv oli möödunud aastal USA-s ja Saksamaal, järgnesid  Argentiina, Brasiilia, Paraguai, Uruguai, Jaapan ja Kagu-Aasia ning tõustrendi on näidanud ka Uus-Meremaa ja Kariibimere piirkond.

Aina enam ja enam puhkajaid kulutab oma puhkusereiside ajal raha mõnusalt reisimiseks ja ka reisi ajal. Viimase viie aasta jooksul on  luksusreiside koguarv tõusnud ligi kaks korda ehk 48% ja seda kõigis selle vormides, alates kruiisi- ja rannapuhkustest, kuni gurmee- ja kultuurireisideni välja. World Travel Monitor defineerib luksusreisideks lühireisid, mille jooksul kulutatakse ümmarguselt 750 eurot või enam ööpäevas, ning pikad puhkusereisid, mille jooksul kulutatakse enam kui 500 euros ööpäevas.

2014. aastal tehti maailmas kokku 46 mln luksusreisi, mis viisid raja taha. Luksusreisid moodustasid kõikidest tehtud reisidest 2009. aastal 3.9% ja 2014. aastal juba 4.6%. Eelmisel aastal kulutasid reisijad luksusreisidele maailmas kokku 172 mld eurot. Suurimad kulutajad, ehk enam kui 1000 eurot ööpäevas kulutasid näiteks Araabia Ühendemiraatide, India, Kuwaiti, Brasiilia, Austraalia, Kanada ja Hiina turistid.

Arvuliselt võtavad kõige rohkem luksusreise ette ameeriklased, hiinlased, jaapanlased, kanadalased ja austraallased. Eurooplastest on esirinnas britid (1,5 mln reisijat aastas), prantslased ja sakslased. Kõige populaarsemad luksusreiside tüübid on: ringreisid, järgnevad linnapuhkused, rannapuhkused ja kruiisid. Iselooomulik on ka see, et luksusreiside planeerijad kasutavad tavareisijatega võrreldes  info hankmiseks tunduvalt enam internetti, kuid enam kui pooled neist eelistavad individuaalset teenindust ja broneerivad oma reisi otse selle korraldajalt.

Print Friendly, PDF & Email