• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
VÄLJA MÜÜDUD! HÕRGUD VAHUVEINID JA OOPER. 2.-3.03.2019 RIIA ŠHAMPANJAFESTIVAL

RIIA ŠHAMPANJAFESTIVAL 2019

BRONEERIDA SAAB  KUNI 31. JAANUARINI VÕI KUNI PILETEID JÄTKUB.

AEG:  2.-3.03.2019 

PAKUME REISIPAKETTI, MIS SISALDAB (või valikuliselt Teie poolt valitud reisiteenuseid):

 • Pilet Riia Šampanjafestivalile (3 h degustatsioonid: 10:00-13:00; 14:00-17:00; 18:00-21:00)
 • Pilet Läti Rahvusooperisse (algusega kell 19:00 etendub Puccini ooper „Turandot“)
 • Hotellimajutus
 • Transport (LuxExpress)

 

HIND: hind kujuneb Teie soovide kohaselt personaalse paketi kokkupanekul.

Meie lõunanaabrite pealinnas Riias 2012. aastast alates toimuv Šampanjafestival on parim võimalus nautida maailma parimaid šampanjasid ja vahuveine ühel päeva jooksul ja ühes kohas ilma, et peaksite võtma ette teekonda Champagne´i. Seda võimalust ei tohi mööda lasta! Kingi endale ja om kaaslasele imeline nädalavahetus Riias – koos  hõrkude märjukeste ja ooperiõhtuga.

Kui endine spordimees ja Riia maratoni käima lükkaja, PR-firma omanik Aigars Nords aastaid  tagasi šampanjafestivali ideega välja tuli, öeldi talle ja tema mõttekaaslastele otse: “Võtate liiga suurelt ette, tahate liiga kõrgelt lennata ja üleüldse – keda see šampanja huvitab!” Nüüd võib meeskond tõdeda, et nende moto: kui juba teha, siis tasemel, on kandnud head vilja ja neid kellele šampanjafestival korda läheb, ei mahu enam linna vaat et äragi ning sestap nauditaksegi „peeneid mulle“ avaras ja kaunis Läti Rahvuslikus Kunstimuuseumis. Huvi festivali vastu on kasvanud jõudsalt aasta-aastalt ning tänavu oodatakse ümmarguselt 2500 festivalikülastajat ning pika päeva jooksul kolme sessioonina pakuvad oma suurpäraseid hõrke märjukesi selliste šampanjamajade esindajad nagu: Pierre-Emmanuel Taittinger (Ch. Taittinger), Jean-Hervé Chiquet (Ch. Jacquesson), Charles Philipponnat (Ch. Philipponnat), Michel Drappier (Ch. Drappier), Mireia Torres (Jean Leon), Gilles de la Bassetiere (Ch. De Venoge), Rodolphe Peters (Ch. Pierre-Peters), Laurent Fresnet (Ch. Henriot), Christophe Constant (Ch. Paul Bara), Frederic Panaiotis (Ch. Ruinart), Adrien Dhondt (Ch. Dhondt-Grellet), W. Brundlmayer ja paljud teised. Kokku on festivalil esindatud 100 šampanjat ja 50 vahuveini erinevatelt valmistajatelt. Külla oodatakse, ja juttu saab puhuda, maailma tunnustatuimated šampanja- ja veiniekspertide Peter Liem´i (champagneguide.net), Michael Schusteri, Andreas Larssoni (World’s Best Sommelier), Richard Juhlini, John Kaponi, Andrew Jeffordi, ja Mark Andrew´ga.

Šampanja  ehk jumalate joogi kohta on ajaloos ringlemas arvukalt vaimukaid ja romantilisi väljaütlemisi. Coco Chanel on näiteks öelnud, et joob šampanjat kahel juhul: kui ta on  armunud ja kui ta ei ole armunud. Tema kaasaegne, Champagne grand dam´iks tituleeritud Lilly Bollinger oli aga veelgi resoluutsem: „Joon šampanjat siis kui olen rõõmus ja ka siis, kui olen kurb!“ Mida tarka oleks nende kahe daami mõtteavaldustele veel lisada? Kuulus inglise kirjanik Oscar Wilde, kes Prantsusmaa piiripunkti jõudes arrogantselt teatas, et peale oma geniaalsuse pole tal midagi deklareerida, ei hoidnud end aga samuti tagasi šampanjat kiites: „Ainult piiratud kujutlusvõimega inimene ei suuda šampanja joomiseks põhjust leida.“

Riias on huvitavat palju: siinne arhitektuuripärand on mitmepalgeline ja rikas – linnas on mitmeid kvartaleid, mis on peaaegu täielikult säilitanud oma rajamisaegsed piirjooned, arhitektuurilise terviklikkuse ja eheda atmosfääri. Riia ajaloolises vanalinnas jalutades on võimalik rännata ajas 800 aastat tagasi, mil linn asutati (1201), samas imetleda 13.-14. sajandi toretsevaid esindushooneid ja kirikuid. Linnas on kõrvuti nii  20. sajandi rahvusromantismi laineharjal ehitatud sügava sümboolse tähendusega hooned kui maamärgid, kauni puitarhitektuuriga Kalnciema ja Kipsala kvartalid ning uue hingamise ja sisu saanud jõesadama piirkond Spīkeri – trendikaimate restoranide, kohvikute, disainikunstnike ja paljude teiste loomeinimeste asupaik.

Riiat tuntakse eelkõige selle imelise art nouveau arhitektuuri järgi ning ega asjata kutsuta Riiat “Põhja-Euroopa art nouveau pealinnaks”. Põhjendatult, sest ligi üks kolmandik südalinna hoonetest (arvuliselt umbes 800 ringis) on ehitatud art  nouveau ehk juugendstiilis: Alberta, Elizabetese, Vīlandese ja Strēlnieku tänavad moodustavad kuulsa art nouveau kvartali ja on igati loomulik, et just siin asub Riia üks kauneimaid muuseume – Riia Art Nouveau muuseum. Šikk mitmekorruseline südalinna eramu, vaikses kõrvaltänavas valmis 1903. aastal arhitektide Konstatnīs Pēkēnsi ja Eižens Laube ühistööna.

Riia on tuntud oma huvitavate muuseumite poolest. Lisaks juba mainitud Läti Rahvuslikule Kunstimuuseumile ja Art Nouveau muuseumile, astuge võimalusel sisse ka Riia Börsihoonesse (kuni 10.03.2019 avatud näitus Boris Lurie and NO!art); Riia Moemuuseumisse (avatud näitus „Vabaduse luksus“: rõivad ja aksessuaarid, mida kanti Läti Vabariigi  sünni ajal selle pealinnas Riias 100 aastat tagasi) ja Riia Mootorimuuseumisse (põnev mitte ainult meestele!).

LAUPÄEV, 2. märts:  SAABUMINE RIIGA – MAJUTUS HOTELLI –  ŠAMPANJAFESTIVALI KÜLASTUS (sessioon 3 h)  – OOPERIKÜLASTUS

Saabumine Riiga. Majutus hotelli (alates kella 15:00, kuid asjad saab jätta hotelli hoiuruumi).  Šampanjafestivali külastus (vastavalt valitud sessioonile).

Õhtul kell 19:00 Läti Rahvusooperis Puccini ooper „Turando“ või vaba õhtu omal käel sisustatuna.

PÜHAPÄEV, 3. märts: KOJUSÕIT TALLINNASSE  

Hommikusöök hotellis. Kojusõit vastavalt teie valitud kellaajale ja viisile.

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

Fotod:  Fashion Museum in Riga; Maris Kiselovs; Agnese  Zeltina; Riina Luik

 

Loe Elamusreiside kodulehel intervjuusid Philipponnat´ šampanjamaja omaniku Charles Philipponnat´  ja kogu maailmas tunnustatud šampanjaguru Peter Liem´iga 

 

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

www.facebook.com/Elamusreisid

 

 

Print Friendly