• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
VÄLJA MÜÜDUD! 23.08.-01.09.2018 SVANEETIA-BATUMI PUHKUSEREIS

SVANEETIA-BATUMI PUHKUSEREIS 

AEG: 23.08.-01.09.2018

PÄEVADE ARV: 10 PÄEVA

GIIDID: Maia Mdivnishvili ja Riina Luik

PAKETI HIND (ilma lennupiletita): 1120.00 EUR 

 

Neil, kes Gruusiat armastavad, pole vaja ühtegi põhjust, et sinna ikka ja taas tagasi minna. Gruusia jääb alati seal käinute südamesse! On üks kant, millest paljud unistavad, kuid kuhu satuvad vähesed – see on Gruusia loodenurgas asuv imeline Svaneetia. Meie seekordne reis püüab taas kord pakkuda midagi erilist, viies teid nii müstilise loodusega Svaneetiasse kui ka “lasvegaslikku” Batumisse, kus saate lasta Mustal merel end hellitada ja päikesel praadida. Hea Gruusia köök, suurepärased veinid ja lahke pererahvas selle kõige kordumatuks refrääniks.

Svaneetia on ajalooline ja kultuuriline piirkond Gruusia loodeosas, mis on hinnatud oma harukordselt kauni looduse, kultruurilise pärandi ja kogu maailmas unikaalsete kindlustornelamute rohkuse poolest.  Saveneetia süda asub Mestias, linnas mis on mänginud suurt rolli Gruusia kultuuris ja ajaloos.

Batumit peetakse luksuslike tava- ja kasiinohotellide rohkuse tõttu Gruusia “Las Vegaseks” ning rahvusvahelised arhitektuurikonkursid on linnapilti oluliselt rikastanud. Samas pole unustatud ka Batumi vanalinna, mille restaureerimine on suures osas lõpule jõudnud ning mitme kilomeetri pikkune haljastatud rannapromenaad teeb linnale ainult au. Kaks aastat tagasi avatud uus Batumi delfinaarium pakub mitu korda päevas suurepärast show´d nii suurtele kui väikestele.

August on aeg, mil arbuusid, melonid, viinamarjad ja puuviljad on valmis ning ainult ootavad suhu pistmist. Gruusias on suurepärane köök ja jumalikud veinid ning hinnaklassilt äärmiselt soodne. Batumis saab nautida nii mõnusat päikesepuhkust kui gurmeenaudinguid, pettuma ei pea ka poodlejad, sest rahvusvaheline kaubandus on olnud linna märksõnaks juba 19. sajandist ning see õilmitseb tänini. 

Gruusia on hinnaklassi poolest eestlastele väga soodne ning kohapelased kulud toidule on Eestiga võrreldes keskmisest oluliselt madalamad.

1. PÄEV: Neljapäev, 23. august Kogunemine Tallinna lennujaama infoleti juures kell: 19:30.

Lend BT 318 21:15 TLL – 22:05 RIX

Lend BT 724 23:05 RIX – 03:25 TBL

2. PÄEV: Reede, 24. august Saabumine Tbilisi kell 03:25 varahommikul. Check-in hotellis GTM Kapan. Hiline hommikusöök.

11:00 – Alustame meeliülendavat sõitu läbi Gruusia Svaneetia suunas. Teel naudime kaasa võetud suupisteid, veini ja Gruusia muusikat. OrieNteeruvalt kell 13:00-14:00 – ühine lõunasöök (kohad on broneeritud, tellitud on grupimenüü, tasume kohapeal). Orineteeruvalt kell 20:00 jõuame Svaneetiasse, Mestiasse. Svaneetia loodus- ja kultuurmaastikud koos oma unikaalsete kindlustornelamutega kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimekirja.  Ööbimine Mestias, kohalikule perekonnale kuuluvas külalistemajas. Ühine õhtusöök koos pererahvaga (hinnas).

3. PÄEV: Laupäev, 25. august

Hommikusöök hotellis. Selga matkariided ja jalga matkajalanõud. Päevane väljasõit Metsiast jeepidega Ušguli mägikülla ja Shakara liustikule. Ušguli on Euroopas kõrgeimal mägedes asuv inimasustus ning teekond sinna on maaliline ja meelejääv: just siin saate imetleda iidseid Gruusia külasid nagu Ipari ja Kala, mille uhkuseks on kõrged kindlustornelamud. Kaukasuse ühe kõrgeima tipu Šhara jalamil asuv Ušguli küla on võetud osaliselt UNESCO kaitse alla kui algupärane külakogukond. Seal elab ligi 70 perekonda (umbes 200 inimest), nende jaoks on olemas ka väike kool. Kuus kuud aastas katab piirkonda lumi, mis sageli katkestab piirkonna ainsa ühenduse välismaailmaga, maantee mis viib Mestiasse. Siinseid külasid iseloomustavad rohked peaasjalikult Svaneetile ning Gruusia kirdeosas asuva Mtkheta-Mtianeti piirkonnale ainuomased kaitsetornelamud. Kaitsetornidega miljöö kaitsmiseks on osa hoonestust samuti võetud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Ušguli ise koosneb neljast väiksemast külast: Žibiani, mis asub 2100 m kõrgusel merepinnast, Tšvibiani, Tšažaši  ja Murkmeli. Piirkonna kõrgusvahemik on 2086–2200 meetrit. Kõrgeimal asuvas Žibiani külas asub 12. sajandil Neitsi Maarja Taevamineku auks püstitatud Lamaria kirikuansambel, mille seinamaalingud  on suurepäraseks näiteks Gruusia  renessanisaja maalikunstist. Pärimuse kohaselt oli Murkmeli küla kohal kõrgemal järsakul paistvais varemeis legendaarse Gruusiat 11. ja 12. sajandi vahetusel valitsenud kuninganna Tamari suveresidents, Tšažaši küla kõrval asuval künkal asuvais varemeis aga tema talveresidents. Legendidele on kindlasti andnud ainest siinsete maastike hingemattev ilu.  1987. aasta veebruaris põhjustas mitu nädalat katkematult kestnud lumesadu Svaneetis katastroofiliste tagajärgedega lumelaviinide laine, mille tulemusena hävisid külade uuemad ehitised ja hukkus suur hulk elanikke. Üksnes enamus ajaloolistest tornidest ja tugevamad hooned jäid püsti.

Ušguli külast on lihtne minna Janga mäe (tuntud ka kui Jangi-Tau (tõlkes uus mägi) jalamil asuva Shakara liustikul juurde, mis teades, et ees ootab mere- ja päikesepuhkus Batumis, on eriti intrigreeriv. Vaata marsruuti ja liustiku asukohta siit: https://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=7728733=). Siinne Suur-Kaukasuse keskahelik on piiriks Gruusia ja Vene Föderatsiooni koosseissu kuuluva Kabardiini-Balkaari autonoomse regiooni vahel.  Janga mägi ulatub 5085 m üle merepinna ja selle nõlvad ja orud on püsivalt kaetud jää ja lumega. Seda peetakse maailma üheks ohtlikumaks “uinunud” vulkaanide piirkonnaks.    Ööbimine Mestias. Ühine õhtusöök (hinnas).

4. PÄEV: Pühapäev, 26.august 

Alustame sõitu Muste mere äärsesse kuurorti Batumisse. Mestia – Zugdidi, kus külastame kaunist Dadiani paleed, teel olles teeme lõunapeatuse (tasume kohapeal). Peatume Zugdidis, Samegrelo regiooni halduskeskuses ja külastame kunagist Samegrelo krahvile David Dadianile kuulunud paleed, mille muuseumis on väljas hulgaliselt arheoloogilisi ja ajaloolis-kultuuriliselt unikaalseid esemeid.

Batumit peetakse luksuslike tava- ja kasiinohotellide rohkuse tõttu Gruusia “Las Vegaseks” ning rahvusvahelised arhitektuurikonkursid on linnapilti oluliselt rikastanud. Samas pole unustatud ka Batumi vanalinna, mille restaureerimine on suures osas lõpule jõudnud ning mitme kilomeetri pikkune haljastatud rannapromenaad teeb linnale ainult au. Kaks aastat tagasi avatud uus Batumi delfinaarium pakub mitu korda päevas suurepärast show´d nii suurtele kui väikestele.

Batumi on muistne kreeklaste koloonia Colhises, mis kandis nime Bathus Limen (sügav sadam), selle ajalugu ja kultuuri on vorminud ka roomlased ja  otomanid ning see on ainus piirkond Gruusias, kus elavad moslemid. Batumi on  Gruusia koosseisu kuuluva Adžaaria autonoomse piirkonna pealinn, mis arenes eriti jõudsalt Mihhail  Saakašvili valitsemisajal – see oli väidetavalt tema lemmiklinn ning suurt osa linna kaasajastamises mängis soodne ettevõtlus- ja investeerimiskliima.  Ehitati pööraselt palju, pööraselt kiiresti ja pöörase arhitektuuriga uusi hooneid: alates maailmakuulsatest hotelliketi hotellidest nagu Sheraton (korduvalt valitud Gruusia parimaks hotelliks), Radisson Blu jpt. kuni ühikondlike hooneteni: Alphabetic Tower, Batumi ülikooli hooneks kavandatud Valge torn, Piazza väljak (mille ääres asuva itaalia stiilis torni ja sammakaaristuga kultuurikeskuse vitraažid on teinud eesti kunstnik Dolores Hoffman).  Järgmisse aastasse on kavandatud rannapromenaadile unikaalse ringikujulise arhitktuuriga Marriott Courtyard. Üheks vaatamis- ja huviväärsuseks on muidugi rikkaliku kollektsiooniga Batumi Botaanikaaed, mille rajamist alustas 1880. aastal botaanik Andrei Krasnov, kaasates kuulsa prantsuse maastikuarhitekti D´Alphonse´i ja gruusia päritolu aiakujundaja Yason Gordeziani.  Aed avati pidulikult 3. novembril 1912.  Niiske lähistroopiline-mereline kliima on botaanikaaia liigirikkale (ainuüksi Kaukaasia endeemilisi  taimeliike kasvab siin sadu) ja lopsakale kollektsioonile ideaalseks keskkonnaks ning selle asukoht mereäärsetel küngastel pakub kauneid vaateid nii maismaa kui mere suunas. 11 hektaril laiuv territoorium on jaotunud seitsmeks sektoriks, lähtuvalt nende maailmajagude kliimast ja taimestiku eripärast. Juba möödunud sajandi 20ndatel oli see oluline teaduskeskus ning tänasel päeval tegutseb koostöös Gruusia Teaduste Akadeemiaga, kuid iseseisva teadusasutusena.

Adžaarjas asuvad kuulsaimad Gruusia puuviljaaiad, see on tee- ja tubakasvatuse süda, tervistavate sanatooriumite ja rannakuurortide asupaik. Koos Potiga on Batumi Gruusia kõige olulisemad  sadamalinnad ja ekspordiväravad.

Sõit Mestiast Batumi kestab orinteeruvalt 6 h.  Ööbimine hotellis Intourist.

 

5. PÄEV: Esmaspäev, 27.august. Puhkus Batumis.

6. PÄEV: Teisipäev, 28. august.  Puhkus Batumis.

7.  PÄEV: Kolmapäev, 29. august. Puhkus Batumis. Batumi Delfinaariumi show. 

8. PÄEV: Neljapäev, 30. august. Puhkus Batumis.

9. PÄEV: Reede, 31. august. Batumi toiduturg. Giidiga tuur Batumi Botaanikaaias. Alustame tagasiteed Tbilisi suunas. Sõit kestab u 6 tundi. Hiljemalt kell 20:00 peame olema Tbilisis, et osaleda Gruusia rahvusprogrammiga meeleolukal  õhtusöögil. Kell 22:00 Tbilisi väävlisaunades mõnulemine. Kell 00:00 kogunemine saunade juures ja ärasõit lennujaama.

10. PÄEV: Laupäev, 1. september.  

Lend BT 725 04:10 TBS – 06:30 RIX

Lend BT 311 07:35 RIX – 08:25 TLL

Tere tulemast koju!

 

PAKETIHIND SISALDAB

TRANSPORTI

 • Mugavustega minibuss kogu reisi ajal
 • Lennujaama bussitransfeer
 • Jeepituur Ushguli mägikülla ja liustikule

ÖÖBIMISI (TWIN/DBL)

 • 23.- 24.08  – 1 x öö Tbilisis hotell GTM Kapan
 • 24.-26.08 – 2x ööd Mestias  külalistemajas
 • 26.-31.08  – 5 x ööd Batumis Intourist hotell

TOITLUSTUST

 • 8 x hommikusööki
 • Vein ja suupisted teel Mestiasse
 • Lõunad: organiseeritud lõunad teel olles (ei kuulu hinna sisse, kuid on väga odavad)
 • Galaõhtusöök + vein ja karastusjoogid Tbilisis koos Gruusia rahvusprogrammiga õhtul
 • 2x õhtusööki Mestias

MUUSEUMID JA ATRAKTSIOONID   

 • Dadiani palee
 • Giidiga tuur Batumi botaanikaias
 • Batumi delfinaarium

 

VÕIMALIKUD LISATEENUSED:

 • Reisikindlustus.
 • Lisapagas (airBalticul ei ole äraantav pagas hinna sees)

GIIDITEENUS: kogu reisi vältel eestikeelne giid-reisijuht ja kohapealne giid (inglise ja vene keel)

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Gruusiasse on vajalik Eesti Vabariigi passi, mis peab kehtima kogu kavandatud reisi vältel.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

 LOE MEIE KODULEHELT GRUUSIA REISIKIRJU 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 60962803

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

 

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!  

 

Print Friendly