5.02.2016 PLANEEDID. ERSO, dirigent Nikolai Aleksejev.

 

planeedid

PLANEEDID

 3. veebruar 2016 kell 18 — Geneva keskus, Narva
5. veebruar 2016 kell 19 — Nordea kontserdimaja

Sarja HARMOONIA III kontsert

Arvo Pärt (1935)
“Cantus  Benjamin Britteni mälestuseks” (Cantus in Memoriam Benjamin Britten; 1977/1980)

Benjamin Britten (1913–1976)
“Noorte teejuht orkestri juurde“ (“Variatsioonid ja fuuga Purcelli teemale”), op 34 (1946)

Gustav Holst (1874–1934). “Planeedid” (The Planets(1914–1916)
Koos Duncan Coppi  filmiga The Planets – An HD Odyssey

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV


Mitmete kosmoseteemaliste filmide loojana tuntust kogunud režissöör Duncan Coppi ja USA Riikliku Aeronautika- ja Kosmosevalitsuse NASA koostööna valminud film “Planeedid – HD Odüsseia” pakub koos Gustav Holsti suurteosega “Planeedid” põnevat uuematel kosmoseuuringutel põhinevat vaatemängu.

Holsti loodud planeetide muusikalised portreed on oma rikkaliku orkestratsiooni ja meeldejäävate meloodiatega köitnud publiku meeli juba ligi sada aastat. Lisaks menule kontserdilavadel on see muusika olnud aluseks ka arvukatele Hollywoodi filmide soundtrack’idele.

Pärast Holsti ja Coppi ühisteose esiettekannet kirjutati The New York Times’is: “Omavahel olid ühendatud kulguritelt ja satelliitidelt tehtud fotod, radaripildid ja arvutigraafika, mis lõi vaatajale mulje hiiglaslike viljatute maastike kohal tiirlevatest planeetidest.” Briti ajalehes The Scotsman nimetati seda muusika ja filmi sümbioosina valminud multimeediaetendust lausa “taevas sõlmitud abieluks”.

Nikolai Aleksejev. Foto: Sergei Zjuganov.

Kontserdi esimene pool on pühendatud briti muusika suurkujule Benjamin Brittenile. “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks” keelpillidele ja kellale on Arvo Pärdi üks esimesi tintinnabuli-stiilis teoseid. Oma kuulsa “Noorte teejuhi orkestri juurde” kirjutas Britten Londoni Sümfooniaorkestri muusikaharidusliku dokumentaalfilmi “Orkestriinstrumendid” jaoks, mille eesmärgiks oli õpetada kuulama ja märkama sümfooniaorkestri erinevaid pille ja pillirühmi.

Juhatab ERSO endine peadirigent, aastaid tihedalt Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestriga seotud olnud Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides.

 

Piletid Tallinnas: 22,5 € / 16,5 €
Toetajapilet: 50 €
Kontsert Narvas on tasuta.

OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA

Kontserdi korraldajad ERSO ja Eesti Kontsert

Print Friendly, PDF & Email