• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
UUS! 3.-8.06.2020 MAALILISED LUKSEMBURG JA BELGIA: kultuurireis

KESTVUS: 6 PÄEVA

GIID: kohaliku giid (suhtluskeel inglise keel, vajadusel tõlge)

REISIJUHT: RIINA LUIK

GRUPI SUURUS: 12 – 16 inimest

LENNUPILET: lennupilet ei kuulu paketihinda. Kuna lennupileti hind sõltub otseselt selle broneerimise ajast, ei ole see põhipaketile lisatud. Elamusreisid broneerib lennupiletid kohe, kui minimaalne reisijate arv on täis. Elamusreisid omalt poolt lennupiletile teenustasu ei lisa.

PÕHIPAKETI HIND: 1110 (TWIN/DBL),  1306 € (SINGLE)

 

Palume teil enne reisi broneerimist põhjalikult tutvuda reisiprogrammiga ning meie kodulehel olevate reisi- ja maksetingimustega.

 Elamusreisid jätab endale muuta programmi ja põhipaketi hinda, juhul kui see osutub vajalikuks reisi sujuvamaks korraldamiseks või kui seda teevad meie koostööpartnerid.

 

REISI TIPPHETKED: AJALOOLINE  & MODERNNE LUXEMBOURG (UNESCO)– LIMPETSBERG, TONY NEUMAN PARK, ROOSITEE, BOCKI KASEMATID (UNECSO). VÄLJASSÕIT ARDENNIDESSE, VIANDEN, VICTOR HUGO MUUSEUM. VÄLJASÕIT BELGIASSE, ADOLPHE SAXI SÜNNILINN DINANT, KÄSITÖÖÕLLE PRUULIKODA JA DEGUSTATSIOON, MAGINOT` LIIN & SÕJAMUUSEUM FERMONT FORT. VÄLJASÕIT MOSELI ORGU, SCHENGEN & EUROOPA MUUSEUM, HENRY RUPPERTI VEINIMAJA  JA DEGUSTATSIOON, JÕEKRUIIS MOSELIL.

 

KOLMAPÄEV, 3.06.2020 

Kogunemine Tallinna lennujaamas, 04:10

Lend LOT 792 kell: 06:10 Tallinn –  06:50 Varssavi (kohalikud lennuajad)

Lend LOT 251 kell: 07:40 Varssavi – 09:45 Luxembourg

Meid võtab vastu kohaliku partnerfirma giid. Transfeer linna.

 

Euroopa südames asuv Luksemburg on tõesti kui muinasjutuline piltpostkaart ning riik, kus elab veel 21. sajandil edasi muinasjutt hertsogiriigist – on ju tegemist maailma ainsa  eksisteeriva suurhertsogiriigiga. Just asukoht on teinud Luksemburgist selle, mis ta on  ja seda nii geograafilises, ajaloolises, kultuurilises kui majanduslikus mõttes. Olles küll merepiirita, voolavad siit läbi kaks olulist jõge  – Mosel ja Maas. Luksemburg  asub ajaloolises  Madalmaade piirkonnas, ümbritsetuna  Prantsusmaast, Saksamaast ja  Belgiast. Koos Hollandi ja Belgiaga moodustab Luksemburg ühenduse Beneluxi riigid. Hoolimata oma tibatillukesest territooriumist  – 2586 km2 ja 365 km riigipiiri, on riik halduslikult jagunenud 12 kantoniks ja 105 vallaks. Naaberriikide kultuurilis-keeleline mõju on nii tugev, et Luksemburgis on ametlikult kasutuses koguni kolm riigikeelt: prantsuse, saksa ja letseburgi keel. Riigi nimi tuletub pealinna Luxembourgi kohal asunud väikesest Lucilinburhuci kindlusest (saksa k  ‘letze’ – väike, ‘burg’ – kindlustatud hoone, kindlus. Luxembourgi linna ja seal asuvat kindlust mainitakse ajaloos esmakordselt  juba 963.aastal. Maalilises Pétrusse’i ja Alzette’i jõe ühinemiskohas asuv Luxembourgi sai linnaõigused 1244. aastal ehk siis peaaegu samal ajal kui Tallinn (1248). Juba 1354. aastast on linn Luksemburgi hertsogiriigi (hiljem suurhertsogiriigi) keskus ja Luxembourgi kantoni keskus. Luxembourgi vanalinn kuulub 1994. aastast UNESCO maailmapärandi nimistusse (Tallinn aastast 1997). Luxembourg oli 1995. ja 2007. aasta Euroopa kultuuripealinn (Tallinn 2011). Luxembourgis asuvad Euroopa Kohus, Euroopa Parlamendi sekretariaat ja Eurostat.

Luksemburg on parlamentaarne konstitutsiooniline monarhia. Riigipea on päritava võimuga suurhertsog, kellel on võimu teostamisel ainult formaalsed õigused. Lucilinburhuci kindluse isand Konrad I oli esimene, kes lasi end kutsuda “Luksemburgi krahviks” ja tema poeg Heinrich III oli esimene krahv, kes teadaolevalt rajas Luksemburgi oma püsiva residentsi. Alates 2000. aastast valitseb riiki suurhertsog Henri (s.1955), pärides trooni oma isa  vabatahtliku troonist loobumise teel. Tema abikaasa on Kuuba päritolu hertsoginna Maria Teresa. Luksemburgi valitseva dünastia juured on sügavalt läbi põimunud Euroopa kuninglike sugupuudega. Eesti ja Luksemburgi headest suhetest annavad kinnitust nii valitsustasandil tihe läbikäimine kui ka tõsiasi, et suurhertsog Henrile on antud Maarjamaa Risti ketiklassi teenetemärk (2003). Riigi täidesaatvat võimu teostab valitsus, mida juhib peaminister ja seadusandlik võim kuulub ühekojalisele Saadikutekojale, kuhu valitakse 60 liiget.

 

PÄEV LUXEMBOURGIS: KIRCHBERG – NOTRE-DAME KATEDRAAL – PÜHA MIIKAELI KIRIK – AJALOOLINE JA MODERNE LINNASÜDA– BOCKI KASEMATID

Alustame pealinnaga tutvumist nii bussiga kui jalgsi. Alustuseks  siirdume bussiga Euroopa kvartalisse Kirchbergi, kus asuvad nii valitsushooned, pangad ja mitmete Euroopa Liidu institutsioonide väärikad ja arhitektuurilises plaanis silmapaistvad hooned. NB! Järgnevad kirjeldused ei pruugi olla nendega tutvumise tegelikus järjekorras.

Ajaloolises linnasüdames näidatakse uhkusega selliste maailma arhitektuurikorüfeede nagu Ieoh Ming Pei (kuulsa Louvre´i klaaspüramiidi autor) ülijulge  visiooniga loodud suurhertsog Jeani nime kandva Moodsa Kunsti Muuseumi ja ajaloolist Thüngeni kindlust ühendavat hoonet (2006). MUDAM rajati eesmärgiga soetada silmapaistev moodsa kunsti kogu, kuid rahad said otsa ja nüüd on see leebudes ümber nimetatud kaasaegse kunsti muuseumiks, kus on üle 100 töö, s.h Andy Warholilt,  Bruce Naumanilt ja Julian Schnabelilt. Luxembourgi Filharmoonia (Christian de Portzamparc, 2005), mis on tuntud ka kui Grande-Duchesse Joséphine-Charlotte Concert Hall, telliti teistkordselt Euroopa kultuuripealinnaks saamise puhuks  (enne seda puudus riigis kontserdimaja üleüldse). Näeme Euroopa Kohtumaja  (1973, korduvalt moderniseeritud),  Hypolux Banka, mille autor on maailmas ülitunnustatud ja auhindadega pärjatud Richard Meyer, Euroopa Investeerimispanka (Christoph Ingenhoven, 2002).

Ajaloolistest hoonetest püüavad pilku Luksemburgi suurhertsogi palee (Palais Grand-Ducal), mille algne hoone valmis aastal 1572. aastal. See on suurhertsog Henri ametiresidents, kus ta võtab vastu kõiki riiki saabuvaid külalisis, kuid ka tema perekonna kodu. Luxembourgi raekoda (1830, arhitekt Justin Rémont), mille rajamiseks lammutati samas asunud 13. saj. pärit klooster ning kus täna asuvad Luxembourgi linnapea ja linnavalitsuse ametiruumid. Notre-Dame`i katedraal  – 1621. aastal neogooti stiilis sakraalhoone on ainus katedraal kogu riigis. Selle krüptis on viimse rahupaiga leidnud Luxembourgis sündinud, ja hiljem Böömimaa ja Poola troonile tõusnud  John Pime ning Luksemburgi suurhertsogi perekonna liikmed. Püha Miikaeli kirik (Église Saint-Michel) on linna vanim kirik ja seda esmamainiti juba aastal 987, tänane hoone pärineb aastast 1519, ühendades mitmeid arhitektuurilisi stiile. Place de Metzil asub riigi väärikaim pank Banque et Caisse d’Epargne de l’Etat, mille kaunis hoone valmis 1913. aastal (arhitekt Jean-Pierre Koenig) ning kust avaneb kaunis vaade kuulsale Adolphe´i sillale (Paul Séjourné’i, 1902). Rahvuslike monumentide nimistusse kantud  Liberté pangahoone (1922), mis oli varem terasetöösturite peakontor. Luxembourg kindlus, mis ammustel aegadel täitis hästi oma kaitsefunktsiooni, lammutati pea täielikult 1867.aastaks.  Kindluse suurepärane strateegiline asukoht andis võimaluse kaitsta kogu Reini jõe vasakkallast ja seega ka Madalmaid, Prantsusmaad ja Saksamaad. Renessansiajal oli Luxembourgi kindlus üks Euroopa tugevamaid ja asjata ei kutsutud Luxembourgi „Põhjala Gibraltiks“.

Päeva lõpetame ajalooliste Bocki kasematte külastades. Kasematt oli algselt suurtükkide laskmiseks mõeldud võlvruum, mis on oma tarinduselt mõeldud iseseisvalt ja ilma lisaehitisteta vastu pidama tulistamisele ja pommitamisele. Bocki kasematid kujutavad endast muljetavaldavat võimast kindlusehitist, mis paikneb mitmel eri tasandil ja milles suur käikude ja siseruumide labürint.  Bocki kasematid kuuluvad tänu oma terviklikkusele ja unikaalusele UNESCO arhitektuurpärandi nimekirja. Õhtusöök iseseisvalt. Ööbimine Alvisse Parc Spa Hotel 4* (8 min taksosõidu kaugusel südalinnast).

 

NELJAPÄEV, 04.06.2020  

PÄEV LUXEMBOURGIS: LIMPERTSEBERGI KVARTAL – TONY NEUMANI SKULPTUURIDE PARK – ROOSIAIAD

Hommikusöök hotellis. Meid ootab kohalik giid, siirdume südalinna, et külastada kaunist Limpertsbergi kvartalit, Tony Neumani  modernsete skulptuuridega parki ja Roosiaedu (Rosalie).  19. sajandi lõpul – 20. sajandil alguskümnendeil oli Limpertsbergi linnaosa laialt tuntud oma roosiaedade ja roosikaubanduse poolest. Siit tellisid roose mitte ainult Euroopas õukonnad (Holland,Rootsi, Belgia, Luksemburg jpt.) vaid tegu oli mastaapse, kaugelt üle Euroopa piire ületava roosikaubandusega. Eks kõnekas ole ka fakt, et luksemburgi rahvuslill on roos. Luksemburgi printsessid Alexandra ja Sibilla on saanud roosiaretajatelt ka omanimelised roosid (fotodel vastavalt roosa ja unikaalne lilla lihtõieline roos) Tony Neumani park rajati 1946. aastal aedniku ja maastikuarhitekti Alphonse Hollmani eestvõttel. Pargi arboreetum  on unikaalne nii oma harulduste rohkuse (hiid-sekvoiad, hõlmikpuud, volleemia jmt.) kui ka selle poolest, et just siin asuvad kogu riigi kõrgeimad puud. Suurepäraselt hooldatud aias olevad rohked taiesed on loodud Luksemburgi kunstnike poolt.   Limpetsbergi roosiaedele panid 1855. aastal aluse kaks noort aednikku Jean Soupert ja Pierre Notting, kes tegelesid nii aedade rajamise kui aretustööga. Kui nende rosaariumit nimetati 19.sajandi üheks kauneimaks kogu Euroopas, tõi ka aretustöö korduvõitsejatega neile suurt edu ja tunnustust. Siin käidi roosiaretust õppimas kogu Euroopas ning olemasolev oskusteave pani aluse roosiärile ja ekspordile, mis kõik kokku tegid Luxembourgist olulise roosikeskuse kogu Euroopas. Soupert ja Notting aretasid enam kui 260 roosisorti.  Pärastlõunal jätame teile vaba aega, et iseseisvalt lõunatada, poodelda ja linnaga tutvuda. Kokkulepitud kellaajal ja kohas, ootab meid buss, et viia meid hotelli. Õhtusöök iseseisvalt. Ööbimine Alvisse Parc Spa Hotel 4* (8 min taksosõidu kaugusel südalinnast).

 

REEDE, 05.06.2020

PÄEVANE VÄLJASÕIT LUKSEMBURGI ARDENNIDESSE:  VIANDEN & VIANDENI KINDLUSLOSS – VICTOR HUGO MUUSEUM

Hommikusöök hotellis. Meid ootab kohalik giid, täna veedame terve päeva linnast väljas, Luxemburgi Ardennides (Éisleck) ja külastame maalilist Viandenit. Suurhertsogiriigi põhjaosas paiknev Ardenni mäestik (Reini paremal kaldal kulgev mäestik, mis on Reini Kiltkivimäestiku jätkuks) üllatab oma iluga – vaated, mis siit avanevad on muinasjutuliselt kaunid, eriti oma kevadvärskuses ja kirkuses. See on piirkond, mida luksemburglased ise väga armastavad ja kuhu meeleldi sõidetakse nädalalõppu veetma – asuvad ju siin kaks olulist loodusparki: Our ja Upper-Sûr. Kuid Ardennide võlu ei peitu ainult kaunis looduses, vaid rikkalikus ajaloos ja kultuurpärandis, siin toimub hulgaliselt traditsioonilisi festivale ja pidustusi. Piirkonnas asub kolm kogu riigi jaoks olulist ajaloolist mälestist: Viandeni, Clervaux ja Bourscheidi kindluslossid (kokku on Luksemburgis 58 ajaloolist (kindlus)lossi). Esimest neist, üht suurimat keskaegset kindluslossi Reini kallastel  – Viandenit, me ka külastame (hinnapaketis). Keskajal ehitatud Viandeni kindlusloss asub ühel Ouri jõesängi piiravatest järskudest kaldakaljudest (310 m merepinnast) ning torkab seetõttu ka hästi silma. Kindluslossi esimesed müürid said paika juba 10. sajandil ning seda ehitati  11.-14.sajandil korduvalt ümber ning selles on segunenud mitmed arhitektuurilised stiilid. Huvitav fakt, mis Viandeniga seostub on see, et Madalmaade Põhjaprovintside asehaldur ja Viandeni krahv, Oranje William ehitas siia 16. sajandi teises pooles esimese metallisulatustehase. Tema järglane, kuningas William I müüs lossi kohalikule aadlikule, kes selle sõna otseses mõttes tükkideks (ehitusmaterjaliks) lammutas. Alles 1977. aastal võeti loss riigi omandisse ning algasid põhjalikud rekonstruktsioonitööd, mis kestsid aastakümneid. Loss taasavati täielikult taastatuna ja sisutatuna 1990. aastal. Kindluslossi ümber aja jooksul tekkinud maalilises linnakeses on aga samuti üksjagu vaatamisväärset: siin asub ainus kaabeltõstuk kogu riigis, Victor Hugo majamuuseum (hinnapaketis), kaunis Püha Kolmainu kirik ja klooster.  Tuntud prantsuse kirjanik oli Viandenis poliitilistel põhjustel eksiilis 1871. aastal. Majast sai Hugo muuseum 1935. aastal ja 2002. aastal läbis see kõva värskenduskuuri. Väljas on Hugo kirjad, tema isiklikud dokumendid, visandid, mööbel jpm. Sõidame tagasi Luxembourgi. Õhtusöök iseseisvalt. Ööbimine Alvisse Parc Spa Hotel 4* (8 min taksosõidu kaugusel südalinnast).

 

 LAUPÄEV, 06.06.2020 

PÄEVANE VÄLJASÕIT BELGIA KUNINGRIIKI: DINANT – FERMONTI KINDLUS & SÕJAMUUSEUM – KÄSITÖÖÕLLE PRUULIKOJA KÜLASTUS & DEGUSTATSIOON

Hommikusöök hotellis. Meid ootab kohalik giid, täna veedame terve päeva Belgias ja alustame Dinantist. Tõeliselt piltposkaardilik Dinanti linnake Maasi jõe ääres on tuntud ka kui saksofoni leiutaja Adolphe Saxi sünnilinn ning linn teeb oma kuulsale pojale mitmel moel sümboolseid kummardusi. Eriti kaunis vaatepilt avaneb linnale, selle peakirikule ja kindlusele Maasi vastaskaldalt. Dinant kuulub halduslikult Belgia Kuningriigi Namuri provintsi koosseisu ja Prantsusmaa piirini on siit vaid 20 kilomeetrit. Siin on head vasemaagi leiukohad ning linn sai jõukaks tänu messingist ehk valgevasest (vase ja tsingi sulam) toodetud kirikuriistade ja olmetarvikute valmistamisega – nõudmine oli mõlema osas kõrge ning asukoht Maasi jõe kaldal tegi ekspordi Euroopasse ülimalt lihtsaks. Jõukust koguti ka suurepärase kvaliteediga liivakiviga, sellest valmistatud haua- ja ehiskivid, ehitusplaadid ja skulptuurid olid samuti kõrges hinnas.  Omapärase kupliga kellatorniga  (kohalikud ei kasuta sõna „sibulakuppel“ vaid „pirnikuppel“) Jumalaema kirik ehitati 13. sajandil, seal juba mitu sajandit varem asunud kiriku asemele. See gooti stiilis kirik on muljetavaldav nii väljast kui seest. I Maailmasõja ajal (1914) peeti siin Prantsuse ja Saksa vägede vahel maha raske lahing. Just siin sai haavata Prantsuse väejuht Charles de Gaulle ning sakslased korraldasid siin ühe suurima tsiviilelanike massitapmise. Linn sai samuti tugevalt kannatada.

Kuid jätkame rõõmsamalt: meid ootab ees õlledegustatsioon Brasserie Caracole`is – tegu on ühe auväärseima pruulikojaga kogu Belgias! Siin valmistatakse ehtsat käsitööõlut ja seda mitusada aastat vanal meetodil – nimelt köetakse õllekeedu katlaid siiani puudega!  Pruulikoda avati Falmignouli külas 1765. aastal Moussoux´ perekonna poolt. Perekonna erinevad põlvkonnad juhtisid seda kuni 1939. aastani, mil looduskatastroofi tulemusena purunes pruulikoja korsten – kuid puudega oma vaskkatlaid kütvale pruulikojale oli see surmahoop. Siiski jätkati pruulimist, kuid uus elu läks käima siis, kui enam 250 aastane pruulikoda kanti kuulsasse Belgia Õlletee nimekirja. Tänaseni pruulmeistrina töötavat François Tonglet` innustas see looma uut margiõlut „1765“. Meie mekime 4 siinset õllesorti (hinnapaketis).  Pärastlõunal läheme vallutama Fermont Fort´i ehk Fermonti tulepunkti, mis oli oluline koht kuulsal Maginot´ liinil. Maginot´ kaitseliini rajas  Prantsusmaa pärast Esimest maailmasõda Elsass-Lotringi aladele Saksamaa piiri juurde, kartuses Saksamaa uute sissetungide eest. Kaitseliin sai nime Prantsusmaa sõjaministri André Maginot’ järgi. Kahjuks rajatis oma otstarvet II Maailmasõja ajal ei täitnud, sest Saksa väed ei tunginud Euroopasse oletatud trajektoori pidi. Külma sõja ajal (1950-1960ndail) Nõukogude Liidu invasiooni hirmus, rajatis rekonstrueeriti ja muudeti taas kasutatavaks.  Fermonti tulepunkt rajati aastatel 1931-1936, tegu on Maginot´ liini suurima kaitse/tulepunktiga (sinna kuulub 7 tulepunkti ja 2 sissepääsupunkrit, mis on ühendatud omavahel enam kui 2 km pikkuste maa-aluste tunnelitega), mis on huvilistele avatud ja seal asuvat muuseumi me külastamegi (hinnapaketis). Õhtusöök iseseisvalt. Ööbimine Alvisse Parc Spa Hotel 4* (8 min taksosõidu kaugusel südalinnast).

  

PÜHAPÄEV, 07.06.2020

PÄEVANE VÄLJASÕIT MOSELI ORGU – SCHENGEN – EUROOPA MUUSEUM – HENRY RUPPERTI VEINIMÕIS – REMICH  – JÕEKRUIIS MOSELIL

Hommikusöök hotellis. Meid ootab kohalik giid, täna ootab meid ees väljasõit maalilisse  Moseli jõe orgu, kus teeme ka jõekruiisi. Laugjate nõlvadega, veiniaedu täis pikitud Moseli jõe org pakub tõeliselt piltpost-kaardilikke vaateid, kuhu iganes pilku ei pööraks. Mosel koos Ardennidega ongi sõna otseses mõttes vorminud Luksemburgist selle, mis ta on. Vogeeside mäestikust (Prantsusmaal) alguse saav 544 km  Mosel läbib enne oma suubumist Reini jõkke Prantsusmaa, Luksemburgi, Belgia  ja Saksamaa. Selle olulisust kaubanduse arengul ja jõe äärde jäävate linnade-külade jõukuse tekkel on raske üle hinnata. Kaubatee andis ühtlasi ka võimaluse koguda laevadelt tollimaksu ja mõlemad jõekaldad on tihedalt täis tipitud imposantseid tollipunkte-vahitorne ja sildu. Muidugi annavad oma osa sellesse idülli mäenõlvadel laiuvad veiniaiad ning väärt märjukesi proovime täna Henry Rupperti veinimõisas meiegi. Alustame kohast nimega Schengen, mida teavad paljud, kuid kus on käinud vähesed. Just siin – Remichi kantonis, Schengeni vallas sõlmiti 14. juunil 1985. aastal Luksemburgi,  Belgia, Hollandi, Saksamaa ja Prantsusmaa vahel leping, millega nimetatud riigid loobusid piirikontrollist oma sisepiiridel – see pani aluse Schengeni viisaruumile. Kuid on veel üks huvitav nüanss – lepingut ei sõlmitud maismaal, vaid just Moselil, MS Princesse Marie-Astridi pardal. Külastame siin asuvat Euroopa muuseumit (hinnapaketis). Seejärel siirdume Henry Rupperti veinimõisa, et tutvuda sealsete veinikeldritega ja maitsta kohalikke veine (hinnapaketis, 4 veini). Lõunasöögipeatuse teeme  Remichis (lõuna ei kuulu hinnapaketti). Päeva lõpetame meeleoluka jõekruiisiga maalilisel Moseli jõel  (hinnapaketis, kestvus ca 1 h). Seejärel sõidame tagasi Luxembourgi. Õhtusöök iseseisvalt. Ööbimine Alvisse Parc Spa Hotel 4* (8 min taksosõidu kaugusel südalinnast).

 

ESMASPÄEV, 08.06.2020 

Hommikusöök hotellis. Check-out. Kell 08:30 bussitransfeer lennujaama.

Lend LO 252 10:25 Luxembourg –  12:20 Varssavi (kohalikud lennuajad)

Lend LO 787 14:40 Varssavi – 17:20 Tallinn

 

Tere tulemast koju!

 

 

PAKETIHINDA KUULUB

MAJUTUS: 5 ööd ja 5 hommikusööki  4*Alvisse Parc Hotel (sise- ja välibassein, saun, jõusaal, tenniseväljakud)

LENNUJAAMATRANSFEER: 2X

KOHALIK TRANSPORT: 16-kohaline Minibus Delux kogu reisi vältel

KOHALIKUD TEETASUD JA PARKIMISED

GIIDTEENUS: kohalik inglise keelt kõnelev giid kogu reisi vältel

REISIJUHT: eestikeelne reisjuht kogu reisi vältel

 

EKSKURSIOONID/VÄLJASÕIDUD:

 • Luxembourg linnaekskursioon (ajalooline ja modernne)
 • Väljasõit Luxembourgi Ardennidesse
 • Ekskursioon Viandenis
 • Väljasõit Belgia Kuningriiki
 • Ekskursioon Dinantis
 • Väljasõit Moseli orgu

 

KÜLASTAVAD OBJEKTID:

 • Bocki kasematid (Luxembourg)
 • Luxembourgi aiad: Limpertsberg, Tony Neumani park, Roositee
 • Viandeni loss
 • Dinanti tsitadell
 • Victor Hugo muuseum
 • Fort Fermonti sõjamuuseum ja ajalooline Maginot liini tulepunkt

 

AKTIVITEEDID:

 • Jõekruiis Moselil (1h)
 • Kaabeltõstuk Dinantis

 

DEGUSTATSIOONID:

 • Pruulikojas Caracole traditsioonilise õllevalmistamise tutvutus ja õlledegustatsioon (4 sorti) kohalikus
 • Henri Rupperti veinimaja ja veinikeldrid + veinidegustatsioon (4 veini)

 

PAKETIHINDA EI KUULU

 • Lennupiletid. Kogu grupp lendab koos, lennupileti ostame ära kohe, kui olete reisi broneerinud. Lennupileti eest tuleb tasuda 100%-liselt ja koheselt kui teile on lennupilet meie poolt ostud.
 • Reisikindlustus. Reisikindlustus on meie reisidel kohustuslik.

KOHAPEALSED KULUTUSED

 • Lõuna- ja õhtusöögid.
 • Kohaliku ühistranspordi piletid ja takso.

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

 • ∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

 

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 72306994

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!

 

 

Print Friendly, PDF & Email