• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
ERAKORDNE REIS: AUTOGA FÄÄRIDEL! 25.-30.07.2019

AINULAADNE AUTOMATK! 

Meie kaheaastane kogemus on näidanud, et see on parim viis näha Fääride ilu, pääseda ligi just neile unikaalsetele paikadele, teha loodusmatku ning teha (foto)peatusi just seal, kus meile meeldib. Liiklus on Fääridel hõre, teed väga head, teeviidad igal sammul ning reisijuht on ise autoroolis teed näitamas. Autos on 4 inimest ning üks teie seltskonnast saab võimaluse istuda autorooli. Kõik rendiautod on kindlustatud, lisaks sõlmime auto omavastutuskindlustuse.

KESTVUS:  6 PÄEVA

HIND: 1300 EUR *

LENNUPILETID: kuna lennupiletite hind sõltub otseselt nende broneerimise ajast, ei sisalda põhipakett lennupiletite hinda. Kogu grupp lendab koos ja piletid broneerime kohe, kui olete end reisile registreerinud.   

GRUPI SUURUS: minimaalselt 8 inimest, maksimalsaelt 16 inimest.

 GIID-REISIJUHT: RIINA LUIK

button (42)

National Geographicu lugejad valisid 2015. aasta kõige ägedamaks sihtkohaks Fääri saared.  “Lugejate valiku” sihtkoha esinumbrit peetaks ehedaks, ilusaks, kultuuriliselt rikkaks, ülivõrretes elamusi pakkuvaks ja jätkusuutliku turismi eeskujuks. Eelkõige foto- ja loodushuvilistele mõeldud reis on unikaalne, sest annab võimaluse avastada Fääri saari ise autoroolis istudes.  Kuuepäevane ülirikkalik programm võimaldab külastada 18 saarega arhipelaagi 5 saart, näha kuulsaid Vestmanna linnukaljusid, pildistada lunne ja teisi ranna- ja merelinde,  käia merekaatriga ära müstilisel Mykinese saarel, kõndida Atlandi sillal, imetleda võimsaid Vestmanna rannakaljusid, näha võluvaid kalurikülasid:  Bouri, Saksunit, Funninguri, Tjornuvikki, Gjogvi ja Eidit ning paljusid looduskauneid kohti nagu: Leitisvatni järv ja selle võimast juga Bosdalafossurit, Fääride üht enim imetletud ja pildistatud Mulafossuri juga Gasadaluri küla juures, Vaalade lahte Tornjuvikis jpm.  Pealinnas Torshavnis on meil võimalus  sukelduda otse Olavipäevade peomöllu, mis toob fäärlased kokku nii lähedalt kui kaugelt –  kantakse rahvariideid, lauldakse öölaulupeol ja  lüüakse hommikuni  kaasa müstiliselt mõjuva Fääri ringtantsus…

Kaugel, keset Atlandi tormiseid vooge ja tugevate tuulte räsida, asuvad smaragdrohelised Fääri saared. Oma ilu ja kättesaamatusega on nad paljudele unistuste sihtkohaks, iseäranis loodus- ja fotohuvilistele. Fääride peatub hinnanguliselt 3.5 mln lindu enam kui 300 liigist ja seetõttu on see tõeline  linnuvaatlejate paradiis. Fääride ilma kohta öeldakse, et kui ilm ei meeldi, pole hullu – 15 minuti pärast on uus ilm ja kui ka see ei meeldi, oota veel, ja sulle antakse taas uus ilm 🙂 Tõsi on, et Fääridel peab korraga matkakotis olema nii vihmakeep, villane kampsun, T-särk kui päikeseprillid, sest neid kõiki võib vaja minna ühel päeval ja mitu korda! Äärmiselt karmid looduslikud tingimused ja äralõigatus muust maailmast on teinud fäärlastest kogukonnana kokkuhoidvad ja üksteisega väga arvestavad inimesed. Fäärlased on harjunud läbi ajama piskuga ja nad pole saanud priisata millegi eluks hädavajalikuga – alates toidust ja lõpetades küttematerjaliga – kõike on nappinud sajandeid ning eks seepärast olegi üks tunnusõna, mida nad enda puhul kasutavad “võitlus”. Kuid fäärlased pole vaesed –   “valget kulda” ehk lambavilla neil juba jagub! Lambad annavad lisaks villale ka piima kui liha ning on andnud saartele  nimegi – Lambasaared. Fääridel ei ole metsi ja kõik puud on istutatud, looduslik pinnas – paks basaldi- ja õhuke mullakiht ei lase puudel juurduda mingi väega. Puude puudumine on ka põhjus, miks fäärlastel pole rahvapilli ning pea kõik olulisemad muistsed tarbeesemed, tööriistad ja iluasjad tuli välja võluda vaala-, kala- või lambaluudest. Kuid pilli  puudumist korvab Fääri ringtants, mida tantsitakse kõigil rahvapidudel ja koosviibimistel. Jalgadega löödav rütm ja eriline sammude kombinatsioon pole muutunud sajandeid. Ringtants ongi fäärlaste “rahvapill”.

Fääri saared (taani k Færøerne, fääri k Føroyar) on Taani kuningriigi koosseisu kuuluv omavalitsuslik ala Atlandi ookeani põhjaosas. Saarestik koosneb 18 suuremast saarest, millest 17 on asustatud. Suurim saar on Streymoy, kus asub ka pealinn Tórshavn . Suuruselt teine linn on Klaksvík. Fääridel on oma lipp ja oma pass.  Fääridel räägitakse fääri keelt, kuid kasutusel on ka taani keel. Saarte nimi tähendab tõlkes  “lambasaared” ja lammas on ka Fääri saarte sümbol, mida on kujutatud ka  Fääride vapil. Enamik saari on mägised ja järskude kaljurannikutega. Saare kõrgeim tipp on 882 meetrine Slættaratindur, mis asub Eysturoy saare põhjaosas.

Vaata ka Tareq Taylori kokandusaadet, mis räägib Fääri toidukultuurist. 

 

NELJAPÄEV, 25. juuli 

LEND:  TALLINN – KOPENHAAGEN  – VAGAR. Lennuajad selgumisel. Vagari lennujaamas istume ümber rendiautodesse.

Põgus esmatutvus Vágari ja Streymoy saartega: sõidame otsejoones Kirkjubøri piiskopimõisa suunas. Maalilise asukohaga tibatilluke küla kutsutakse ka “kuninga mõisaks”, sest pärast usureformatsiooni läksid maad ja hooned Taani kuninga kätte ning anti rendile Paturssonide suguvõsale. Tänasel päeval peavad siin talu nende 17. põlvkonna esindajad. Laseme end pererahval kostitada kohvi ja koogiga ja laseme näidata mitte ainult Fääride, vaid koguni üht maailma vanimat puitehitist. Kirkjubøris asub ka Fääride vanim kirik  – 1111 AD valminud Püha Olavi piiskoplik kirik, mille kõrval on muljetavaldavad Püha Magnuse katedraali varemed. Juba Kirkjubori sõites märkate kaljuservadel kulgevate teede ääres kiviaedu – need pole mõeldud mitte lammastele, vaid eeskätt inimestele – Fääridel esineb sageli tihe udu, mis tekib suisa minutite jooksul  ning võib olla nii paks, teeline  ei näe oma kinganinadest kaugemale. Kirkjubøri  piiskopimõisas naudime Fääride vanimas puumajas kohvi ja kooki ning kuulame põnevaid lugusid nii mõisast kui selle pererahvast. Edasi siirdume Velbastađi, et külastada kohalikku käsitööõlle pruulikoda. Õhtusöök soovijatele kohalikes söögikohtades (ei kuulu hinna sisse). Ööbimine Tørshavnis.

 

REEDE, 26. juuli 

MATKAPÄEV MYKINESE LINNUSAAREL

Hommikusöök hotellis. Siirdume Sørváguri sadamasse, kust väljub praam M/B Jósup Mykinesile (laevasõit kestab u 60 min, 1o meremiili). Veedame matkapäeva koos kohaliku matkajuhiga 10.28 km2 suurusel saarel, mida munk Püha Brendan olla kirjeldanud kui „lammaste ja lindude paradiisisaart“, kus meil on piisavalt vaba aeg nii matkamiseks kui pildistamiseks. Just siin on kõige suurem võimalus kogu meie reisi jooksul saada pildile lunnid ja ka teisi mere- ja rannikulinde. Laev maabub kõrgete kaljudega sisse piiratud sadamas, kuid  saare müstilisemad vaated ootavad alles ees: tee mööda kõrgeid mäeseljakuid ja järske kaldakaljusid juhatavad teid Atlandi silla ja tuletorni suunas. Kitsas kaljudele ehitatud sild mõjub ühtaegu ligitõmbavalt ja hirmutavalt ning seepärast on tal ka teine nimi „Indiana Jones´i sild“  – meenutamaks džungli rippsilla ohtlikkust. Mykinesi ilusaimaks kohaks aga peetaksegi fotograafide seas kitsast kaljude vahel „puuritud“ abajat – Hólmsgjógvi. 1909. aastast pärinev tuletorn on Atlandil seilavatele meremeestele äärimiselt oluline teetähis, turistidele aga romantilise saareseikluse lõpp-peatus. Seal – saare ühes kõige maalilisemas paigas, teeme lahti om oma kaasa võetud karbilõuna. Matkapäeva lõppedes sõidame laevaga tagasi  Sørváguri sadamasse  (praami väljumise kellaaja kontrollime üle ja lepime kokku kohapeal). Mykinesi külas on ka kohvik, kus saab keha kinnitada ja jalgu puhata. Tagasiteel Tørshavni teeme peatused võluvas Bouri kalurikülas ja Gasadaluri küla lähistel asuva Mulafossuri joa juures. Õhtusöök kohalikus pubis (ei kuulu hinna sisse), ööbimine  Tørshavnis.

 

LAUPÄEV, 27. juuli 

FUNNINGUR – GJOGV – EIDI  – TJØRNUVIK –  SAKSUN

Hommikusöök hotellis. Täna võtame ette kaks saart: Streymoy ja Eysturoy, et käia ära  romantilistes rannakülades:  Funninguris, Gjogvis, Eidis, Tjornuvikis ja Saksunis. Funningur on teadaolevalt vanim viikingite kants Fääridel, külas on otse ookeani kaldal asuv võluv mätaskatusega kirik. Piirkonna uhkus on aga kahtlemata Fääride kõrgeim mägi – Slættaratindur (882m). Guinessi rekordite raamatusse on mägi kantud seepärast, et siit avanevat väidetavalt maailma pikim vaade – hea ilma korral näeb siit 550 km kaugusel Islandil olevat Vatnajökulli liustikku!  Gjógv tähendab fääri keeles “kurku, neelu” ning just seda 200 meetri pikkune kitsas abajas meenutabki  – kaljude vahele uuristunud kitsas looduslik sadam, mis on küla suurim looduslik vaatamisväärsus. Just siit – Gjogvist, olevat pärit kuulus  Fääride vinnutatud kala  – klippfisk – mis on olnud ajast aega just siinstete kalurite kaubaartikkel nr1.  Kui Taani kroonprints Frederyk ja printsess Mary oma visiidi ajal 2005. aastal Gjógvi külastasid, pandi nende auks kaljupangale pink, mis pühitseti sisse Fääridelt pärit ooperilaulja Rúni Brattabergi esituse saatel. Piirkond on sobib suurepäraselt matkamiseks ja kõrged kaldakaljud, mille all peksavad vahtu tumedad ookeanilained, meelitavad kohale tuhandeid linde. Pärastlõunal ootavad meid ees juba 9. sajandil viikingite poolt asustatud Eiði  (fääri k maakitsus, neem).  Eiði on rannaküla, mille looduslikuks vaatamisväärsuseks on Eiðiskolluri mäelt avanev muljetavaldav vaade kuulsatele Fääri kaljupankadele Risin (Hiiglane) ja Kellingin (Vanamoor). Kuid tõele au andes avaldavad need muistse legendi järgi surnuks kivistustunud kujud veelgi suuremat muljet Tjørnuviki rannalt. Tørjnuvik on üks kaunimaid külasid kogu arhipleaagis – lummavad rohelised mägiaasad läbi põimitud koskede ja jugadega, haruldane musta  liivaga rand… Ometi on paik ka kurikuulus, sest just laugjas rand teeb sellest ideaalse koha, kuhu surmale määratud pilootvaalade parv aetakse,  või heidavad vaalad end teadamata põhjusel ise siia surema… Kuid enne kui mõista hukka, tasub uurida vaalapüügi ajaloo, traditsioonide ja viiside kohta Fääridel. Uskuge, teie meel muutub! Dramaatiliste mägede ja koskede embuses asuv Saksun asub muistse ookeani põhjas ja mille mätaskatusega kirik on üks enim pildistatud objekte Fääridel. Vaid paarist majakesest koosnev küla ise on amfiteatri-kujuliselt sisse piiratud võimastest koskedest. Kohvi ja kooki saab kosutuseks 17. sajandist pärit Dúvugarðuri lambafarmist, kuhu pererahvas on teinud armsa kohviku. Ööbimine Tørshavnis. Õhtusöök omal käel (ei kuulu hinnapaketi sisse).

 

PÜHAPÄEV, 28. juuli  

VESTMANNA LINNUKALJUD  JA GROTTOD – SAGA MUUSEUM –  MATK LEITISVATNI JÄRVE ÄÄRES ja BOSDALAFOSSURI KOSE JUURDE  

Hommikusöök hotellis. Autodega Gjogvist Vestmanna sadamasse (ca 1,5 h). Paadituur piki Vestmanna kaljurannikut, mille jooksul avaneb võrratuid vaateid Fääride kõige kõrgematele rannakaljudele – mida tuntakse Linnukaljudena, kuna seal peatuvad-puhkavad ookeanil kalal käivad merelinnud, kui ka  rannikul olevaid  müstilisi kaljukoopai. Vestmanna on Fääride suurima saare Streymoy 1300 elanikuga küla, mis on üks vanimaid inimasustatud paiku Fääridel. Nimi Vestmanna tähendab „mees läänest“ ning paik oli asustatud Norra viikingite poolt. Vestmanna on tuntud eelkõige kui saarte kalatööstuse – ja kalapüügi keskus ning oluline sadam. Siit suunduvad praamid ja laevad paljudele kaugematele väikesaartele ning Linnukaljudele ja Vestmanna rannakoobastesse väljuvad turistide paadid samuti siit. Meie võtame ette 2 tunnise paadiretke, et imetleda kuulsaid Vestmanna linnukaljusid ja kaljukoopaid. Astume sisse viikingite ajast jutustavasse Saga Muuseumisse, mis on ainus vahakujude muuseum Fääridel. Vestmannas teeme kerge lõuna (ei kuulu paketihinna sisse). Leitisvatn on oma 3.4 km2 suurim järv Fääridel ja sellest Atlandi ookeanisse langev võimas Bosdalafossuri kosk üks lummavamaid looduslikke vaatamisväärusi. Õhtul osalemine Olavipäeva pidustustel. Õhtusöök soovijatele organiseeritult (lisatasu eest). Ööbimine Tørshavnis.

ESMASPÄEV, 29. juuli  

JALUTUSKÄIK TORSHAVNIS – PÜHA OLAVIPÄEVA PIDUSTUSED TORSHAVNIS 

Hommikusöök hotellis. Täna on kogu linn piduehtes, inimesed kannavad rahvariideid, toimuvad puhkpilliorkestrite kontserdid, öösel toimuvad rahvamajas  kuulsa Fääride ringtantsu ühistantsimised, päeval on aga võetud  mõõtu mitmesugustel spordivõistlused ja toimub traditsiooniline suurte merepaatide võiduaerutamine külade vahel. Toimuvad kontserdid ja kõikvõimalikud muud meelelahutusüritused. Käib üldine melu ning see on parim võimalus kohtuda fäärlastega, nähe kogu rahvast rahvariietes ja nautida nii rahva- kui popkultuuri. Aga enne kui sukeldume Püha Olavipäeva peomöllu teeme jalutuskäigu Tørshavni võluvas vanalinnas Tinganesis. Tinganes tähendab “nõukogu” ja just siin kaljusel neemetipul olevat viikingite pealikud kogunenud oma asju arutama. Tórshavni vanalinn on üks omapärasemaid maailmas, mitte ainult oma eriliste mustaks tõrvatud majade,  punaste aknaraamide, lumivalgete pitskardinate ja mätaskatustega vaid ka seepärast, vaid see on üks väheseid linnu maailmas, mis pole kunagi kannatanud tulekahjude tõttu. Pole siis ime, et paljud neist tibatillukestest ja äärmiselt romantilistest majadest pärinevad 16.- 17. sajandist. Südaööl kogunetakse taas linna keskväljakule, kus toimuvad ühislaulmised ja tantsimised. Kuulsat Fääri ringtantsu vaata siit! Võime panna selga ka oma rahvariided, et tunne oleks solidaarsem 🙂 Muide, fäärlased peavadki end öökulli-rahvaks, kes hakkavad “suurtel kiirustel ja hulga kaupa” liikuma alles öö hakul. Kui juhtute mõnda ööklubisse kella üheksa paiku, ärge ehmuge, kui näete seal vaid mõnd turisti jalga kõlgutamas ja õlut mekkimas. Fäärlased “mitte juba ei maga”, vaid alles sätivad end tulekule ja peavad vastu hommikuni. Kuna karmi alkoholipoliitika tõttu pannakse riiklikud alkoholipoed vara kinni ja kusagilt mujalt midagi kätte ei saa, tulevad kõik nagu üks mees oma kannukest õlut baari või pubisse nautima. Need ajad polegi väga kauged, kus kanget kraami sai tellida vaid kord aastas emamaalt Taanist ja sedagi piiratud koguses. Nüüd tehakse seda sunnitud paastuaega joviaalselt tasa! Ka meil on aeg pidutseda – oleme ju ikkagi siin Püha Olavi päeva ajal!

Kell 19:00 ühine rikkalik lõpuõhtusöök “Ólavsøka buffet dinner”  (kuulub paketihinna sisse). Ööbimine Tørshavnis.

 

TEISIPÄEV, 30. juuli 

ÄRASÕIDUPÄEV, HÜVASTI FÄÄRID!

Hommikusöök hotellis. Stardime Vagari lennujaama suunas.  Autode tankimine Midvaguris. Autode tagastamine. Täpsed lennuajad selgumisel.

 

HIND SISALDAB: 

∗ Elamusreisid jätab endale õiguse korrigeerida paketi hinda, juhul kui seda teevad antud reisi koostööpartnerid.

GIIDITEENUST:  eestikeelset giid-reisijuhti kogu reisi vältel

TRANSPORTI

 • Rendiautod 6 päevaks (vajalikud B-kategooria juhiload), autos 4 inimest
 • Laevapiletid seoses aktiviteetidega (Vestmanna linnukaljud, sõit Mykinesi saarele)
 • Tunnelimaksud

 

MAJUTUST: 5 ööbimist

25.-  30.07.2019  – 5  ööd 3* hotellis Tørshavnis südalinnas

 

AKTIVITEETE:

 • Mere- ja jalgsimatka Mykinesi linnusaarele koos kohaliku matkajuhiga
 • Vestmanna linnukaljude merepaadi tuuri
 • Jalgsimatka Leitnisvtani ümbruses

 

TOITLUSTUST

 • 5 hommikusööki
 • 1 karbilõuna
 • kohv ja kook Kirkjubøri kirikumõisas
 • Okkara õllepruulikoja külastus ja degusteerimine
 • Olavsokka lõpuõhtusöök (rikkalik buffet´ ja alkohol hinnas)

 

MUUSEUMID:

 • Fääride ajalugu jutustav Saga vahakujude muuseum Vestmannas
 • Roykstovani koduloomuuseum Kirkjuboris

HIND EI SISALDA: 

 • Lennupileteid ja tasulisi lennufirma teenuseid (registreeritud pagas, pardatoitlustus, istekohade valik). 
 • Reisikindlustust. Reisikindlustus on Elamusreiside reisidel kohustuslik. Meie ametlik koostööpartner on Salva Kindlustuse AS  ja nende teenuseid saame Teile pakkuda soodustingimustel. Juhul kui Teil on kindlustus olemas, või soovite valida mõne teise kindlustusfirma, palume täita vastav lahter reisi broneeringuankeedis.
 • Auto omavastutuskindlustust.
 • Hotelli minibaari kasutamist ja hotellis tellitud teenuseid.
 • Reisi kütusekulu kokku (u 100 DKK = 13 EUR/ inimese kohta kogu reisi vältel)

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

REISIDOKUMENDID:  reisides Taani on vajalik kas kehtiva passi või isikutunnistuse olemasolu. 

REISIJA MEELESPEA Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

RIIETUS: Fääridele kohaselt, soovitame reisil kasutada sportlikku riietust ja väga mugavaid matkajalanõusid. Kes soovib parema fototabamuse huvides teerajalt kõrvale astuda, peaks kaasa võtma kas kummikud või vett hülgavad matkajalanõud. Soojad kihilised riided, soovitav on kaasa võtta ka müts, isegi kerged sõrmikud, vihmakeep ja ujumisriided (neid võib kogu aeg kotis kaasas kanda, sest Fääridel on meri külm aga jõed soojad!

RAHA: 1 EUR = 7,43 DKK

Fääridel kehtib Taani kroon, kuid paberraha on kohalik Fääri kroon.

Fääridel on aksepteeritavad kõik rahvusvaheliselt tunnustatud krediit- ja debeetkaardid.

Soovitav on alati taskus hoida veid sularaha, sest liigume palju maakohtades.

* Palun kontrollige enne reisi kindlasti oma pangakaartide kehtivust ja võtke igaks juhuks ühendust oma pangaga, et kontrollida, kas teie kaart on antud riigis töökindel ning vaadake üle oma panga päevalimiidid.

 

Tutvuge Fääride reisikirjaga SIIN  

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935 

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +372 5035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

KÕIK ELAMUSREISIDE KODULEHEL AVALDATUD MATERJALID ON AUTORIKAITSE OBJEKTID JA NEID ON KEELATUD KOPEERIDA VÕI KASUTADA MÕNEL MUUL MOEL ILMA ELAMUSREISIDE LOATA.

Print Friendly