• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
JÄÄNUD 2 KOHTA! 23.-30.04.2019 UNUSTAMATU NORMANDIA

 

NORMANDIA KULTUURI- JA GURMEEREIS 

KESTVUS:  8 PÄEVA

KOHALIK GIID: MARINA LAIKJÕE

PAKETI HIND:   1268 EUR *

LENNUKIPILETID:  lennupilet ei ole paketihinnas, kuid kogu grupp lendab koos ja  piletid broneerib Elamusreisid kohe, kui olete end reisile registreerinud. Ettevõte ei lisa lennupiletile omalt poolt mingit lisatasu.

GRUPI SUURUS: minimaalne grupi suurus 12, maksimaalne kuni 16 inimest.

Normandia on üks romantilisemaid ja looduslikult kauneimaid piirkondi kogu Prantsusmaal ning meie reis pakub tõepoolest parimat, mida Normandial oma külalistele pakkuda saab. Selles reisis on ühendatud nii ajalugu kui tänapäev, võrratud looduselamused ja  sadamalinnade ja südamaal asuvate külade sarm ning hõrgud maitseelamused suurepäraste juustude, mereandide, siidri ja Calvadosi näol. Samuti ootavad teid ees emotsionaalsed hetked Teise maailmasõja pöördeliste sündmuste – Normandia dessandi,  tunnistajaks olnud D-Day Beachil kuid ka võimalus avastada koos meiega Pariisi peidetud kultuuripärleid.

Asjata ei kanna Normandia hellitusnime „õitsev rannik“ – kõrged kriidikaljud, õitsvad niidud, romantilised sadamalinnad: Deauville, Trouville-sur-Mer, Honfleur ja Étretat, mille võrratud vaated on paljudele prantsuse maalikunstnike töödelt tuttavad ammu enne, kui neid paiku ollakse ise näinud. Claude Monet’ kodumaja Jaapani aias asuv vesiroositiik oma kaarsillaga on romantilise maastikumaali absoluutne tipp ning nüüd avaneb teil võimalus  astuda ise sellesse aeda… Kütkestavad on nii keskajal Euroopa mõjuvõimsaimate ja rikkamate linnade hulka kuulunud Rouen, kui tema gooti katedraal, mis mille ilu ei jää grammigi alla Pariisi Jumalaema kirikule.

 

Teisipäev, 23.aprill

Kogunemine Tallinna lennujaamas.

Lend BT362 05:45 TLN- 06:35 RIX

Lend BT691 07:25 RIX- 09:20 CDG.

GIVERNY – ROUEN

Saabumine Pariisi Charles de Gaulle lennujaama. Transfeer (96 km, 1h 30 min) lennujaamast Normandiasse, Giverny’sse. Claude Monet’ majamuuseumi  külastamine ja jalutuskäik võrratus aias, kus asub ka kunstniku maalidelt tuttavad vesiroositiik ja iiriste aed. Monet´ poolt sõna otses mõttes maailmakaardile maalitud Giverny´s oli paikne inimasutus olemas juba neoliitikumi ajal ning siia 1. ja 2. sajandil AD elama asunud roomlased tõid endaga kaasa ka vitikultuuri, rajades esimesed veiniaiad. Claud Monet´le jäi Giverny sarmikus silma, kui ta siit kord rongiga läbi sõitis. Aastaks 1890 oli ta saanud kokku piisava summa, et endale siin suvekodu soetada. Monet´ eesmärk oli algusest peale osta ka piisavalt maad, et rajada oma unistuste aed, kus ja mida ta saaks maalida. Tema looming tõestab, et kunstniku ootused oma maapealse paradiisi rajamiseks õnnestusid igati. Monet´ siia elama asumine innustas ka teisi maalikunstnike, pannes aluse Giverny kunstnikekolooniale, mille sarnaseid oli  tollases Euroopas teisigi. Lõuna Giverny’s, prantsuse traditsioonilises restoranis, mis pakub Claude Monet lemmikmenüüd (kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt). Õhtupoolikul saabumine Rouen’i. (74 km, 1h 15 min). Chek-in hotelli Mercure Rouen Centre Cathedrale. Õhtul teeme väikese jalutuskäigu Roueni vanalinnas. Roueni oli normannide pealinn ning see oli mõjuvõimas ja jõukas. Saame teada, miks nimetatakse Roueni tornide linnaks, miks on Roueni kirikufassaadi ühe torni nimi Võitorn ning kus ja miks ikkagi hukati Jeanne d’Arc. Saabumispäeva elamusterohke gurmeeõhtusöök (hinnapaketis) prantsuse vanimas tavernis aastast 1345 “La Couronne” (hinnapaketis). Ööbimine 4* hotellis Mercure Rouen Centre Cathedrale.

Kolmapäev, 24.aprill

ROUEN – ĖTRETAT KRIIDIKALJUD – TROUVILLE-SUR-MER

Hommikusöök hotellis. Check-out hotellist. Suundume maitsenaudingute jahile Rouen’i kuulsale toiduturule, et degusteerida kohalike tootjate hõrgutisi: normandia juuste, mereande ja paljut muud. Külastame ka lumivalget värvi 800 aastat tagasi ehitatud Roueni gooti stiilis katedraali, mille maalis kuulsaks Claude Monet´ oma rohketel seeriamaalidel ja kus asub Richard Lõvisüdame haud. Richard I Lõvisüda oli ambitsioonikas ja julge kuningas ja sõjapealik, kel oli au olla nii Inglise kuningas (1189- 1199) kuid ka suurte maaalade valitseja Prantsusmaal sh Normandias. Tema säilmed on maetud kolme kohta: süda Roueni, sisikond Châlus, kus ta suri (kui eemaletõukavalt see ka ei kõlaks, kuid selline „osadeks“ jaotamine oli kuninglikes peredes tavaline, eriti südame matmine kehast eraldi) ja ülejäänud maised jäänused oma isa Henry II kõrvale Fontevraud´ kloostrikirikus. Seine jõe alamjooksul asuv Ülem-Normandia halduskeskus Rouen on väga väärikas ja huvitava ajalooga linn – keskajal oli see Euroopa üks suurimaid ja jõukamaid linnu ning anglo-normannide dünastiate kodulinn.   Rouen on kuulus ka oma imekauni, 16. sajandil valminud kivipitsilise Jumalaema (Notre Dame) katedraali poolest. Kuulus on ka 14. sajandist pärit astronoomiline kell Gros Horloge ja Roueni kindlus, kus hoiti 1431. aastal,  enne hukkamist vangistuses Jeanne d´Arci.

Lõunaks jõuame La Manche’i väina äärde, et külastada valge kriidikalju serval asuvat võluvat nukulinna Étretat’. Kuna on aeg lõunaks, teeme esmalt mõnusa puhkepausi ja proovime ära siinsed imemaitsvad värsked merekarbid valges veinis või austrid austrirestoranis “Marie Antoinette” (kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt). Muidugi mõista ei jäta me kasutamata juhust, et ronida Nõelasilma kaljuservale, et imetleda siit hingematvalt kaunist merevaadet. Saine-Maritime departemangus asuv Étretat on tuntud oma kõrgete , 70-90 meetri kõrguste kriidikaljude poolest ning neeme tipp, mida tuntakse Nõelasilmana (prantsuse k  L’Aiguille) on üks neid paiku, mida nägemata ei ole lihtsalt võimalik Normandiast lahkuda. Paljudele kangastuvad siin kaljupangal seistes Suurbritannias asuvad Doveri kriidikaljud ning pole midagi imestada – umbes 15 000 aastat tagasi, viimase jääaja lõpuni oli Suurbritannia Euroopa mandriosaga poolsaar, mis uhuti kaheks. Jääaja lõpul merepind tõusis liustike sulamise tõttu ning moodustus La Manche väin, mis lahutab Suurbritannia saart Euroopa mandrist. Kaljupangalt, kuhu suundume avanevad kaunid vaated kahele tuntud „nõelasilmale“: Porte d´Avalile ja Porte d´Amontile. Ranniku sõna otseses mõttes maalisid maailmakuulsaks prantsuse impressionistid Eugène Boudin, Gustave Courbet´, Claude Monet´ jt. ning see looduslikult kaunis paik on jäädvustatud möödunud sajandi algul ka Maurice Leblanci krimiromaanis „Nõelasilm“ ning siin on filmitud Luce Bessoni film „Lucy“.  Tagasiteel ületame Seine jõe üle kuulsa Normandia silla. Õhtuks jõuame suvituslinna Trouville-sur-Mer. Majutume järgmiseks kaheks ööks hotelli Le Fer à Cheval. Jalutuskäik kuulsal kasiino- ja mere-äärsel promenaadil, kus saab imetleda uhkeid Normandia villasid ja hingata värsket mereõhku. Vaba õhtu omal käel linaga tutvumiseks ja õhtusöögiks omal käel.

 

Neljapäev, 25.aprill

DEUAVILLE – TROUVILLE-SUR-MER – HONFLEUR 

Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki alustame sõitu piirkonnas, mida tuntakse ka Côte Fleurie´na  ehk õitsva rannikuna. See on tõsi, sest siinsed maastikud – ühel pool meri, teisal aasad ja nurmed, on oma kevadises värskuses ja ilus lihtsalt jumalikud. Meie võtame suuna glamuurse suvituslinna Deauville pool, mida kutsutakse hellitavalt „Normandia ranniku kuningannaks“. Deuavillist sai Prantsusmaa üks prestiižemaid merekuurorte juba 19. sajandil ning tema sarm, pole grammigi kaotanud. Just siit sai alguse ka Coco Chaneli tõus moemaailma tippu. Marcel Prousti talendi austajatele on linn kindlasti tuttav romaanist „Kadunud aega otsimas“. Septembris toimuv iga-aastane, filmifestival toob kokku maailma filmistaaride koorekihi. Ka teie jalg saab astuda liivale rajatud spetsiaalsel laudteel imekaunil rannal, mida mööda maailmakuulsad filmistaarid siin jalutanud on…. Calvadosi departemangus asuv Trouville-sur-Mer kaunid rannad on samuti kuulsad tänu maalikunstnikele – ühed kaunimad tööd selle kinnituseks on Eugène Boudinil. Lõunatame Trouville’i mereandide välirestoranis (ei kuulu hinnapaketti, kuid kohad on broneeritud). Päeva lõpetame vaieldamatult ühes kõige kaunimas Prantsusmaa väikelinnas Honfleuris. Honfleur on olnud inspiratsiooniallikaks impressionistidele, koduks maadeavastajatele nagu näiteks kuulsale prantsuse meresõitjale ja kartograafile Samuel Champlainile, kes asutas end just siit mereretkele,  millel tulemusena jõuti välja Kanada tulevase pealinna Québeci piirkonda. Tänagi elavad ja loovad siin sõbralikud kunstnikud, kelle galeriide uksed on külastajatele alati avatud,  oma kauneid ja idüllilisi maastiku- ja merevaateid. Honfleuris sööme õhtusöögiks ranniku parimat kalasuppi mida restoraniomanik nimetab hellitavalt kalade ühepajatoiduks,  kuhu on kokku kogutud hommikul värskelt väljapüütud kalasaak. Õhtusöögiks on kohad broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt. Ööbimine 3 ∗ SPA hotellis Almoria.

 

Reede, 26.aprill

MAITSELEAMUSTELE PÜHENDATUD PÄEV: JUUSTUD, SIIDER, CALVADOS  JA BAYEUX

Hommikusöök hotellis. Check out. Alustame sõitu piki Siidriteed (bussisõitu kokku 1,5 h) ning pühendame tänase päeva suures osas maitsenaudingutele. See on piirkond, mis on tuntud suurepäraste Normandia juustude: Camembert´, Brie, Livarot´, Neufchatel ja Pont l´Eveque valmistamistraditsioonide poolest. Kohalike juustude ja suurepärase või valmistamise saladustesse saame põhjalikult süveneda kohapeal, kuna külastame  ehtsat Cambembert´ juustukoda. Pehme ja koorese, pealt valgehallitusega kaetud Camembert´ juustu loojaks oli naine, tuntud juustuvalmistamise piirkonnast Briest Camembert´ külakesse elama asunud Marie Harel. 1791. aastal esmakordselt kohalikul turule müüki toodud juust on tänaseks levinud üle kogu maailma ja selle loojale on püstitatud isegi ausammas.

Kes meist ei teaks, et Normandia on nii õunasiidri kui selle „kraadides kangema venna“ – Calvadosi sünnipaik ning mõlema headuse saame kohapealset pruulikoda külastades ka ära proovida. Juba 9. sajandil asutati kuningas Karl Suure korraldusel Normandias siidripruulikojad – Cicitores, kus lubati valmistata kõiki õuntest ja pirnidest valmistatud alkohoolseid jooke: siidrit, veini ja likööre. Kuigi toona polnud kellelegi veel õrna aimugi tulevasest kuningate joogi, šampanja sünnist (méthode champenoise võeti kasutusele aastal 1662), oli normannidel õunajoogis juba mull sees. Prantslastel jätkus nutti ajada „õunaveinist“ ka vesi välja, aga tulemuseks oli talumatult kibedamaitselise õunapuskar (kannab erinevates riikides nime kas lambig või spitter), mis oli nii õudne, et seda ei lubatud isegi müüa. Kuid selle kahekordsel läbikeetmine tegi imet: parimatest blend´idest kokku segatuna sai sellest ülinoobel õunabrändi Calvados. Calvadosi ja õunasiidri degustatsioon kohalikus pruulikojas.

Õhtuks saabume Bayeux´sse. Check-in  järgmiseks kolmeks ööks hotellis Le Bayeux. Kuigi esmapilgule ehk liigagi tagasihoidlik, on linnakesel äärmiselt põnev ajalugu ja siin on juhtunud nii mõndagi! Teeme linnas jalgsi ekskursiooni, et imetleda turistide siiatuleku peamist imetlusobjekti – Normandia hertsogi ja hilisema Inglismaa kuninga William Vallutaja sõjaretke lugu pajatavat 70 meetri pikkust Bayeux’ vaipa, millesse on kootud kõik olulisemad sündmused Normandia ajaloos. Algselt oli vaip üleval suursuguses Bayeux´ katedraalis, mida külastame siit lahkumise päeval. Ühine õhtusöök Bayeux’is (kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt).

 

Laupäev, 27.aprill

D-DAY PÄEV: OMAHA JA UTAH RANNAD, AMEERIKA SURNUAED, II MS MUUSEUM

Hommikusöök hotellis. Pärast  hommikusööki sõidame D-Day ekskursioonile. Bussisõitu kokku 1h  40 min. Mitte kaugel Bayeaux linnast asuvad kuulsad liitlasvägede randumispaigad, kus asub ka Ameerika surnuaed (Coleville-Sur-Mer) – äärmiselt emotsionaalselt mõjuvad lõputud valgete ristide diagonaalsed read on ilmselt paljude jaoks Normandia dessandi sümbol, eelkõige tänu siin filmitud „Reamees Ryani päästmisele“. Külastame Vabaduse Teed ehk Omaha ja Utah rannikut, kus 6. juunil 1944. aastal  liitlasväed randusid.  Lisaks külastame  St Mère Église nimelises väikelinnas asuvat äärmiselt huvitavat II Maailmasõja muuseumi. Soovijad saavad sõita privaatsele 2- tunnisele lahtise sõjaaegse villise tuurile, mille käigus viib inglisekeelne juht soovijad sakslaste poolt ehitatud punkritesse (bussiga ligipääs puudub). Lisatasu 50 EUR/inimene, vajalik eelbroneering. Õhtusöögiks jõuame tagasi Bayeux’sse, ööbimine samas hotellis. Õhtusöögi restorani valikul vabad käed.

 

Pühapäev, 28.aprill

PÄEVANE VÄLJASÕIT PÜHA MIIKAELI SAARELE (LE MONT- SAINT- MICHEL)

Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki ekskursioon Le Mont-Saint-Michel. Normandia Püha Miikaeli kaljusaar on üks enamkülastatavaid kohti Prantsusmaal, võttes aastas vastu enam kui miljon turisti. Väikesel saarel asub 11.-15. sajandist pärit müstiline klooster ja kaljutippu ehitatud õhuline gooti kirik. Siin on Prantsusmaa suurimad tõusud-mõõnad –  meri eemaldub u 15 km kaugusele rannajoonest ning kerkib tõusu ajal kappava hobuse kiirusega tagasi rannikule. Lõunasöök Cancalis kus pakutakse ranniku parimaid austreid ja tigusid, siinsetes austrirestoranides on hinnad kaks korda odavamad kui Pariisis, nii et tasub kasvõi kord see hõrgutis ära proovida. Kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt. Pärast lõunat sõidame Saint Malo linnakesse pealelõunasele jalutuskäigule. Kunagine prantsuse mereröövlite – korsaaride kants, on võimsate müüridega kindluslinn otse mere kaldal ning on nime saanud ajaloolise isiku, Walesis sündinud pühakmunga Saint Malo järgi.  Läbi ajaloo on linnarahvas tuntud oma isepäisuse, keskvõimule vastuhaku ja julgelt oma identiteeti rõhutanud meelelaadi poolest. 16. sajandil püsis kolm aastat koguni Saint Malo Vabariik, mille moto oli: „Mitte prantslased, mitte bretoonid, vaid malouiinid.“  Õhtuks jõuame tagasi Bayeux’i, ööbimine samas hotellis. Õhtusöögi restorani valikul vabad käed.

 

Esmaspäev, 29.aprill

Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki külastame Bayeux ja ühtlasi kogu Prantsusmaa ühte ilusaimat gooti katedraali. Alustame sõitu Pariisi suunas (270 km ja peatustega u 4 tundi). Lõuna (kohad on broneeritud, tellimine ja tasumine individuaalselt) prantsusepärases restoranis XVI saj. pärit hoones, Pariisi vanimal tänaval Rue Mouffetardil. Rue Mouffetard on otsast otsani täis pikitud õdusaid restorane, kohvikuid ja baare ning see on igale toidunautlejale tõeline unistuste paik. Pärast lõunat check- in  hotelli ning end pisut kohendanud, sõidame  .(taas)avastama Pariisi. Linnatuur nii bussiga kui jalgsi egiidi all:  “Pariisi peidetud pärlid”. Kuulsad kohad mida tavaliselt esmaste ekskursioonide käigus ei jõua lihtsalt külastada. Külastame maailmakuulsat Orangerie kunstimuuseumit, kus saame võluva ülevaate prantsuse impressionistide ja postimpressionistide töödest. Siin on väljas nii Monet´ kuulsad „Vesiroosid“, tööd Renoir´lt, Cézanne´ilt, Gauguin´ilt ja Sisley´ilt, lisaks Picasso, Modigliani, Utrillo töid. Õhtu vaba omal käel õhtusöögiks lähiümbruses, giid Marina jagab  soovitusi.  Ööbimine 3* hotellis Lorette Astotel

 

Teisipäev, 30.aprill

Hommikusöök hotellis. Check out. Transfeer lennujaama, tagasilend koju.

Lend BT692  10:00 CDG- 13:55RIX

Lend BT315   15:10 RIX – 16:20 TLN

 

Loe lisaks maitseelemuste lugu siidri ja Calvadosi sünniloost.

Osad 1-2 leiad eraldi ka peamenüüst: MEEDIA 

Soeta veebipoest kirjastuse Koolibri välja antud DK Silmaringi Reisjuht. Prantsusmaa. 

 

PAKETT SISALDAB

* Ettevõte jätab endale õiguse korrigeerida teenuste või paketi hinda, kui seda teevad meie partnerid.

 

TRANSPORT

 • Mugav buss kogu reisi vältel

MAJUTUS (TWIN/DBL)

TOITLUSTUST

 • 7x hommikusööki
 • 1x õhtusöök restoranis „La Coronne“, Rouenis (alkohoolsed ja mittealkohoolsed joogid, v.a vesi, ei kuulu hinna sisse).

NB! Kõigis programmis olevatel grupile ühiselt planeeritud lõuna- ja õhtusöökide puhul palume Teie-poolset kinnitust osalussoovist broneeringu ankeedis lõpus olevas tühjas lahtris.

DEGUSTATSIOONID/MAITSEELAMUSED

 • Roueni toiduturg
 • Normandia juustukoja külastus
 • Siidri- ja Calvadosi degustatsioon pruulikojas

MUUSEUMID /HUVIVÄÄRSUSED  

 • Claud Monet´ majamuuseum Givernys
 • Roueni katedraal
 • Normandia kriidikaljud Étretat´s
 • Bayeaux vaibamuuseumi külastus
 • Normandia dessandi lahingupaigad, Ameerika surnuaed Coleville-sur-Mer´is;
 • Sõjamuuseum St. Mère Églises
 • Mount St. Michele kaljusaar
 • Orangerie kunstimuuseum Pariisis

GIIDITEENUSED:

 • eestikeelne kohalik giid ja reisijuht kogu reisi vältel

LISATEENUSED (soovi korral)

 • Jeepidega sõit D-Day rannadüünides 50 EUR. KINDLASTI VAJALIK EELBRONEERING!
 • Reisikindlustus
 • Pardatoitlustus, lisapagas.

EI KUULU HINNAPAKETTI

 • Lennupiletid, äraantav pagas (kui see ei ole piletihinna sees), lennufirma tasulised teenused.
 • Karastus- ja alkohoolsed joogid mistahes paketihinda kuuluvatel toidukordade juures.
 • Hotelli minibaari kasutamine, tellitud teenused hotellis.
 • Reisikindlustus.

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Prantsusmaale on reisidokumendina kehtivad nii ID kaart kui Eesti Vabariigi pass. Mõlemad peavad kehtima kogu kavandatud reisi vältel.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

 

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!  

 

 

 

Print Friendly