• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
23.08.-01.09.2018 INDVIDUAALNE PUHKUSEREIS BATUMI

PUHKUS MUSTA MERE ÄÄRES BATUMIS

SOOVITUSLIK AEG: 23.08- 01.09. 2018

OPTIMAALNE PUHKUSEÄEVADE ARV: 10 PÄEVA

LENNUD: Tallinn-Riia-Tbilisi

KIIRRONG: Tbilisi-Batumi

HOTELL: broneerime Teile soovikohase hotelli 

Te  olete ammu unistanud Gruusiasse tagasi minekust? Uus suvi on ees ootamas ja aeg on oma unistused teoks teha.  Puhkusele Batumis tuleb mõelda aegsasti, sest hotelle bukitakse juba täie hooga ning august on tuntud kui “samethooaeg”, mil Must meri on saavutanud oma maksimaalse soojuse, ilmad on ilusad, kuid päike enam ei kõrveta ning kuurortlinna melu pole veel vaibuda jõundud. Batumit peetakse luksuslike tava- ja kasiinohotellide rohkuse tõttu Gruusia “Las Vegaseks” ning rahvusvahelised arhitektuurikonkursid on linnapilti oluliselt rikastanud. Samas pole unustatud ka Batumi vanalinna, mille restaureerimine on suures osas lõpule jõudnud ning mitme kilomeetri pikkune haljastatud rannapromenaad teeb linnale ainult au. Kaks aastat tagasi avatud uus Batumi delfinaarium pakub mitu korda päevas suurepärast show´d nii suurtele kui väikestele ja on oma emotsionaalse programmiga päeva tõeline rosin.

August on aeg, kus arbuusid, melonid, viinamarjad ja puuviljad on valmis ning ainult ootavad suhu pistmist. Gruusias on suurepärane köök ja jumalikud veinid ning hinnaklassilt äärmiselt soodne. Batumis saab nautida nii mõnusat päikesepuhkust kui gurmeenaudinguid, pettuma ei pea ka poodlejad, sest rahvusvaheline kaubandus on olnud linna märksõnaks juba 19. sajandist ning see õilmitseb tänini. 

Batumi on muistne kreeklaste koloonia Colhises, mis kandis nime Bathus Limen (sügav sadam), selle ajalugu ja kultuuri on vorminud ka roomlased ja  otomanid ning see on ainus piirkond Gruusias, kus elavad moslemid. Batumi on  Gruusia koosseisu kuuluva Adžaaria vabariigi /OV regiooni pealinn, mis arenes eriti jõudsalt Mihhail  Saakašvili valitsemisajal – see oli väidetavalt tema lemmiklinn ning suurt osa linna kaasajastamises mängis soodne ettevõtlus- ja investeerimiskliima.  Ehitati pööraselt palju, pööraselt kiiresti ja pöörase arhitektuuriga uusi hooneid: alates maailmakuulsatest hotelliketi hotellidest nagu Sheraton (korduvalt valitud Gruusia parimaks hotelliks), Radisson Blu jpt. kuni ühikondlike hooneteni: Alphabetic Tower, Batumi ülikooli hooneks kavandatud Valge torn, Piazza väljak (mille ääres asuva itaalia stiilis torni ja sammakaaristuga kultuurikeskuse vitraažid on teinud eesti kunstnik Dolores Hoffman).  Järgmisse aastasse on kavandatud rannapromenaadile unikaalse ringikujulise arhitktuuriga Marriott Courtyard. Üheks vaatamis- ja huviväärsuseks on muidugi rikkaliku kollektsiooniga Batumi botaanikaaed, mille rajamist alustas 1880. aastal botaanik Andrei Krasnov, kaasates kuulsa prantsuse maastikuarhitekti D´Alphonse´i ja gruusia päritolu aiakujundaja Yason Gordeziani.  Aed avati pidulikult 3. novembril 1912.  Niiske lähistroopiline-mereline kliima on botaanikaaia liigirikkale (ainuüksi Kaukaasia endeemilisi  taimeliike kasvab siin sadu) ja lopsakale kollektsioonile ideaalseks keskkonnaks ning selle asukoht mereäärsetel küngastel pakub kauneid vaateid nii maismaa kui mere suunas. 11 hektaril laiuv territoorium on jaotunud seitsmeks sektoriks, lähtuvalt nende maailmajagude kliimast ja taimestiku eripärast. Juba möödunud sajandi 20ndatel oli see oluline teaduskeskus ning tänasel päeval tegutseb koostöös Gruusia Teaduste Akadeemiaga, kuid iseseisva teadusasutusena.

Adžaarjas asuvad kuulsaimad Gruusia puuviljaaiad, see on tee- ja tubakasvatuse süda, tervistavate sanatooriumite ja rannakuurortide asupaik. Koos Pothiga on Batumi Gruusia kõige olulisemad  sadamalinnad ja ekspordiväravad.

Gruusia on hinnaklassi poolest eestlastele väga soodne ning kohapelased kulud toidule on Eestiga võrreldes keskmisest oluliselt madalamad.

INDIVIDUAALNE PUHKUSEPAKETT SISALDAB JÄRGMISI TEENUSEID:

NB! Paketi maksumus kujuneb Teie soovide ja võimaluste alusel ning reisi broneerimisajast lähtuvalt, mis mõjutab otseselt hotelli- ja lennupiletite hindu. Soodsaima hinna ja kvaliteedisuhte saavutamiseks tuleks broneeringud teha kindlasti oktoobris-novembris 2017.    

TRANSPORT:

 • lennupiletid ja lennujaamamaksud

MAJUTUS (TWIN/DBL/SINGLE):

 • vastvalt teie soovile ja võimalustele   

TOITLUSTUS:

 • valdaval enamusel hotellidest kuulub hommikusöök hinna sisse

LISATEENUSED:

 • Reisikindlustus.

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Gruusiasse on vajalik Eesti Vabriigi passi, mis peab kehtima kogu kavandatud reisi vältel.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

Print Friendly