• Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
  • Reisimine ja elustiil.
2018. aastal valmivad arhitektuuriimed

Mööda maailma reisides on alati huvitav teada, missugused ühte või teise paika kerkinud uued avalikud hooned: muuseumid, kontserdi-, teatri- ja näitusesaalid jne. Seda enam, et juba valmis linnasüdamete või uusarenduste rikastamiseks korraldatakse kõrgetasemelisi rahvusvahelisi arhitektuurikonkursse ning tulemuseks on pea alati midagi rabavat, uudset ja kaunist. Siinkohal 6 säravat hoonet Aasiast Ameerikani, mille valmimist 2018. aastal pikisilmi oodatakse.

Paradise City (Lõuna-Korea, arhitektuuribüroo MVRDV)

Tänavune kõige ekstravagantsemaks peetav hoone valmib Lõuna-Korea pealinnas Soulis ja selleks on meelelahutuskeskus, mis kannab nime Paradiisi linn (Paradise City).  Kuldse vaibaga ja sissepääsuga keskus ühendab oma katuse alla nii ööklubi, kohvikud-restoranid, kino, galeriid, shoppingu keskuse ja palju muud, mis meelelahutusega seotud.

Amager Resource Center (Taani,  arhitektuuribüroo BIG)

BIG-i fantaasiarikka loomingu austajad on kindlasti  põnevil, sest sel aastal valmib Kopenhaagenis uus soojuselektrijaam, mille katusel on…. suusamägi ning korstnast väljub aur ringidena nagu multifilmis!

Calgary uus keskraamatukogu and Raamatukogu väljak (Kanada, arhitektuuribüroo Snøhetta)

Uus raamatukogukompleks saab asuma samanimelisel väljakul ning on inspiratsiooni saanud Alberta provintsile iseloomulikest chinookiks nimetatava tuultega taevasse kerkivatest pilvedest.

Tapei Performing Arts Center (Taiwan, arhitektuuribüroo OMA)

Rem Koolhaasi arhitektuuribüroo on maha panemas järjekordset maamärki – sedakorda Taiwani pealinnas, kus valmib nende projekteeritud etenduskunstide kompleks. Mitme saaliga  kompleksi hakati ehitama üheksa aastat tagasi, nüüd peaks asjaga ühele poole saadama.

V&A uus muuseum Dundees  (Suurbritannia, Kengo Kuma & Associates)

Jaapani arhitekti Kengo Kuma käe all on sündinud V&A järjekordne uus muuseumifiliaal, sedakorda Šotimaal Dundees.

Leeza Soho Tower  (Hiina, Zaha Hadid Architects)

Zaha Hadid arhitektuuribürool on tänavu valmimas mitmeid märkimisväärseid hooneid üle maailma, kuid üks põnevamaid on kahtlemata Pekingisse kerkiv 207-meetrine pilvelõhkuja, milles on maailma kõrgeim, 190- meetri kõrgune aatrium, mis keerdub ülespoole 45-kraadise nurga all.

Fotodel: Paradise City / Amager Resource Center / Galgary Libary / Taipei Performing Arts Centre/ V&A Museum Dundee/ Leeza Soho Tower / Leeza Soho Tower aatrium.

Print Friendly