• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
VÄLJA MÜÜDUD! 5.-7.12.2018 JÕULUD TV-SARJA “DOWNTON ABBEY´I” KODUMÕISAS

 

AEG: 5.-7. detsember 2018

GIID-REISIJUHT: RIINA LUIK

HIND: 515 EUR  

8. Highclere Castle´i krahvid, Lord ja Leedi Carnarvon korraldavad juba mitmendat aastat oma kodumõisas jõuluvastuvõttu, et pakkuda aasta kaunimate pühade eel arvukale külastajaskonnale õdusaid hetki oma kodus. Hallis kõrgub jõulupuu, kõlab kaunis muusika, avatud on jõuluturg ning kogu maja on täis häid lõhnu ja pühade siginat-saginat. Pererahvas liigub külaliste seas ning kuna Leedi Carnarvon on ka hea sulega, saab otsa mõisast, selle elanikest ja ajaloost jutustavaid raamatuid. Külastajatele on avatud kogu loss sh eraruumid ja Egiptuse kogu (sissepääs neisse väikese annetuse eest, spetsiaalsed annetuskastid: magamistoad £3, muuseum £5), kõrvalhooned ja aed. Nagu juba ajalooliselt on välja kujunenud, on ka see kaunis üritus kantud heategevuslikust eesmärgist. Sedakorda toetatakse Thames Valley erakorralise meditsiini lennusalka.

Berkshire´i maakonnas asuv Highclere Castle´i ajalugu ulatub tagasi  keskaega, mil samas kohas seisis Winchesteri piiskopile kuulunud kindlusloss, kus on peatunud isegi kuningas Edward II.  Tänase mõisahoone ehitustööd algasid aastal 1679, mil see läks Carnarvoni krahvide  omandusse.  Praegused omanikud on 8. Carnarvoni krahv ja krahvinna. Higclere Castle kuulub Inglise suurejooneliste ja klassikaliste maamõisate absoluutsesse tippu ning eriti meeleolukas on seda külastada jõulupühade ajal. Kõigile filmi “Downton Abbey” sõpradele kangastub silme ette mõisa trepihallis kõrgunud hiiglaslik jõulupuu, mille all pererahvas teenijaskonnale jõulukinke jagas…  Kindlasti tasub ringi vaadata perekonnale kuuluvas rikkaliku Egiptuse koguga muuseumis – oli ju 5. Carnarvoni krahv kirglik hobiarheoloog ning rahastas aastakümnete jooksul Egiptuse arheoloogilisi väljakaevamisi. 1922. aastal, just vahetult enne seda, kui nii tervislikel kui rahalistel põhjustel oli krahv  valmis panuse Egiptuses  lõpetama, avastas ta koos Briti arheoloogi  Howard Carteriga Kuningate orust Tutanhamoni hauakambri. Nende ekspeditsioonide jooksul leitud esemed moodustavad Kairo ja Luxori muuseumieksponaatide tuumiku.

On äärmiselt tähelepanuväärne, et suurejoonelise Highclere Castle arhitektiks on Sir Charles Barry, kes on ka Londonis asuva Parlamendihoone autor. Mõisa kollasest liivakivist peahoone on üsna puhtajooneline Jakobiitliku (James I ajal valitsenud kunsti- ja arhitektuuristiil) arhitektuuri esindaja koos mõningaste Itaalia mõjutustega. Imposantne hoone sai lõpliku ilme aastal 1878, selle lõpetas Barry käe all töötanud Thomas Allom. Mõisa juurde kuuluv maastikuaed on rajatud aga tõelise Inglise aiandusrevolutsionääri ja teerajaja „Capability“  Browni poolt aastatel 1774-1777. Filmi avakaadreist tuttav hiiglasliku Liibanoni seeder pärineb 17. sajandist, mil selle seemned tõi Süüriast Inglismaale (ja oma kodukanti) tuntud inglise orientalist ja usuteadlane Edward Pococke. Pikaealisest, kuni 50 meetriseks kasvavast Liibanoni seedrist sai pärast seda Inglise maamõisate sümbol.

 

KOLMAPÄEV, 5.DETSEMBER

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10:00. Lend FR 2224 12:00 Tallinn – London STN 12:50 (kohalik aeg). Transfeer Newburysse. Check-in 4∗ SPA hotellis.

Transfeer Newburysse. Orienteeruval kell 15.30 jõuame hotelli. Check-in 4∗ SPA hotellis. Mõnus aeg puhkuseks ja SPA mõnude nautimiseks. Õhtustame hotelli restoranis (kohad on kinni pandud, tellimine ja tasumine individuaalselt).

NELJAPÄEV, 6.DETSEMBER

Hommikusöök hotellis. Kell 10:00 sõidame Newburysse, kus külastame West Berkshire muuseumi (hinnapaketis). Teeme koos kohaliku giidiga ca 1 h (10:30 – 11:30) ringkäigu muuseumis, et saada selgemat pilti nii kohalikust ajaloost kui elust-olust.

Londonist 62 miili kaugusel asuv Newbury on tüüpiline väike ja armas Inglise  maakonnalinn, mis on ühtlasi  Lääne-Berkshire krahvkonna olulisim linn. Berkshire krahvkonda kutsutakse ka Kuninglikuks krahvkonnaks, kuna seal asub ka Windsori loss. Berkshires asub üks kuulsamaid hobuste võiduajamiste staadione  – Ascot Race Course, mis avati juba aastal 1711. Kuningaperel on oma võidusõiduhobused ning asudes Windsori lossist vähem kui 10 km kaugusel, on kuningapere võiduajamistel alalised külalised. Muide, Berkshire on üks vanimaid krahvkondi Inglismaal, olles esmamainitud juba aastal 860. Nimi tuleneb piirkonna laugjatel mäenõlvadel kasvanud pöögimetsadest. Krahvkonnas elab 2017. aasta andmetel enam kui 905 000 elanikku. Berkshire krahvkonnaga on seotud nii kuningas Edward III (sündis Windsori lossis); romaanikirjanik Jane Austen, Oscar Wilde, laulja Elton John, maag Uri Keller, näitleja Kate Winslet,  rallimees Richard Burnes ja Cambridge´i hertsoginna Catherine (Kate Middleton).

Kell 11:30 sõidame Highclere Castle´isse jõulumeeleolusid nautima (sissepääsupilet  hinnapaketis). Kohapeal pakume klaasi vahuveini ja suupisteid. Saab koos või omal kogu lossis ringi vaadata, fotografeerida, kuulata muusikat,  saada osa jõuluturust, külastada muuseumi, jalutada ais, teha jõuluoste – see on tõeliselt ideaalne võimalus soetada maitsekaid jõulukinke. Meeleolukas jõulupäev lõpeb kell 16:30. Lord ja leedi Carnarvon liiguvad külaliste seas (vähemalt lubati!:)

Kell 16:30 sõidame tagasi Newburysse, et minna õhtustama. Meil on laud kinni pandud Côte Brasserie´s (tellimine ja tasumine individuaalselt). Sõit tagasi hotelli.

REEDE, 7.DETSEMBER 

Hommikusöök hotellis. Check-out. Kell 09:00 alustame sõitu Windsorisse. Windsori lossi, riigiapartementide, eraruumide, Püha Jüri kabeli ja näituse”Kuninglikud pulmad” külastus (kõik  hinnapaketis). Riigiruumides on väljas 19. mail 2018 Windsori Püha Jüri kabelis laulatatud Sussexi hertsogi Henry Charles Albert Davidi ja hertsoginna Rachel Meghan Markle´i ametlikud pulmafotod ja pulmarõivad. Aega lossi ja selle huviväärsustega tutvuda on 3 h. Kell 13:00 alustame sõitu Londoni  Gatwicki lennujaama.

Lend BT 654 London-Riia 17:30-22:15

Lend BT 361 Riia-Tallinn 23:10-23:59.

Tere tulemast koju!

 

LOE ka kirjastuse Varrak poolt välja antud ülimalt köitvat “LADY ALMINA JA TEGELIK DOWNTON ABBEY. Highclere’i lossi kadunud pärand”

Ettevõte jätab endale õiguse muuta programmi ja hindu, kui seda teevad meie koostööpartnerid. 

HINNAPAKETT SISALDAB:

 • 2x lennujaama transfeeri
 • pääse Highclere Castle´i  jõuluvastuvõtule
 • 2 ööd 4∗ SPA hotellis
 • Windsori lossi külastust (kuninglikud ja eraruumid, kuninganna Mary nukumaja ja kuninglike laste mänguasjade muuseum, Püha Jüri kabel)
 • giid-reisijuhi teenust

HINNAPAKETT EI SISALDA:

 • Lennupileteid ja tasulisi pardateenuseid
 • Hommikusöök tuleb eraldi tellida: 2x 17.00 EUR 
 • Hotelli minibaari kasutamist ja tellitud tasulisi teenuseid
 • Kindlustust. NB! Elamusreiside reisidel on kindlustus kohustuslik

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Ühendkuningriikidesse on vajalik Eesti passi või ID kaardi olemasolu. 

Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

KÕIK ELAMUSREISIDE KODULEHEL OLEVAD MATERJALID ON AUTORIKAITSE OBJEKTID JA NEID ON KEELATUD KOPEERIDA VÕI KASUTADA MÕNEL MUUL MOEL ILMA ELAMUSREISIDE NÕUSOLEKUTA.  

 

Print Friendly