• Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
 • Reisimine ja elustiil.
JÄÄNUD 2 KOHTA! 5.-7.12.2018 JÕULUD DOWNTON ABBEY´IS

 

AEG: 5.-7. detsember 2018

GIID-REISIJUHT: RIINA LUIK

HIND: 515 EUR  

Lennupiletid: kuna lennupiletite hinnad sõltuvad otseselt nende soetamise ajast, ei kuulu need hinnapaketti. Lennupiletite hinnainfo anname kohe, kui olete avaldanud huvi reisi broneerida. Lennupiletid ostame välja kohe, kui olete  reisi broneerinud. Ettevõte lennupiletitele teenustasu ei lisa. Pardakaartide väljaprindi eest hoolitseme meie. Kõik reisijad lendavad sama lennuga koos Eesti-poolse reisisaatjaga. Paketihinna sees on 2 lennujaama transfeeri. 

Broneerimine kuni:  31. augustni (või kuni kohti jätkub). Kuna kohtade arv on väga piiratud, saame kaasa võtta üsna väikese reisiseltskonna ning seetõttu palume tõsistel huvilistel kiiresti tegutseda. 

Pakume oma klientidele harukordset võimalust osaleda igal aastal toimuval Lord ja Leedi Carnarvoni korraldataval jõulupeol nende perekonnamõisas Highclere Castle´is – legendaarse teleseriaali “Downton Abbey” tegevuspaigas. Aasta kõige meeleolukamate pühade eel on hiiglaslik ja imekaunis mõis täis ehedat jõulumeeleolu, külalistele on  avatud kogu maja s.h perekonna privaatruumid. Saate liikuda ringi otsekui filmis, fotografeerida ja nautida hõrgutavaid lõhnu, muusikat ja jõulukingitusi täis müügilettide võlu.  Meie valitud seltskonda ootab ees aga midagi veelgi erilisemat: oleme palutud jõuluvastuvõtule. 

Berkshire´i maakonnas asuv Highclere Castle´i ajalugu ulatub tagasi  keskaega, mil samas kohas seisis Winchesteri piiskopile kuulunud kindlusloss, kus on peatunud isegi kuningas Edward II.  Tänase lossi ehitustööd algasid aastal 1679. aastal, mil see läks Carnarvoni krahvide  omandusse, selle praegused omanikud on 8. Carnarvoni krahv ja krahvinna. Higclere Castle kuulub Inglise suurejooneliste ja klassikaliste maamõisate absoluutsesse tippu ning eriti meeleolukas on seda külastada jõulupühade ajal.  Kõigile filmi “Downton Abbey” sõpradele kangastub silme ette mõisa trepihallis kõrgunud hiiglaslik jõulupuu, mille all pererahvas teenijaskonnale jõulukinke jagas…  Kindlasti tasub ringi vaadata perekonnale kuuluvas rikkaliku Egiptuse koguga muuseumis – oli ju viies Carnarvoni krahv kirglik hobiarheoloog ning rahastas aastakümnete jooksul Egiptuse arheoloogilisi väljakaevamisi. 1922. aastal, just vahetult enne seda, kui nii tervislikel kui rahalistel põhjustel oli krahv  valmis panuse Egiptuses  lõpetama, avastas ta koos Briti arheoloogi  Howard Carteriga Kuningate orust Tutanhamoni hauakambri. Sellest leitud esemed moodustavad Kairo ja Luxori muuseumieksponaatide tuumiku.

On äärmiselt tähelepanuväärne, et suurejoonelise Highclere Castle arhitektiks on Sir Charles Barry, kes on ka Londonis asuva parlamendihoone autor. Kollasest liivakivist peahoone on üsna puhtajooneline Jakobiitliku (James I ajal valitsenud kunsti- ja arhitekuuristiil) arhitektuuristiili esindaja koos mõningaste Itaalia mõjutustega. Maja sai tänase ilme aastal 1878, selle lõpetas Barry käe all töötanud Thomas Allom. Mõisa juurde kuuluv maastikuaed on rajatud aga tõelise Inglise  aiandusrevolutsionääri ja teerajaja Capability Browni poolt aastatel 1774-1777. Filmi avakaadreist tuttav hiiglasliku Liibanoni seeder pärineb 17. sajandist, mil selle seemned tõi Süüriast Inglismaale (ja oma kodukanti) tuntud inglise orientalist ja usuteadlane Edward Pococke. just sel ajal sai pikaealisest ja kuni 50 meetriseks kasvavast Liibanoni seedrist Inglise maamõisate sümbol.

 

KOLMAPÄEV, 5.DETSEMBER

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10:00.

Lend FR 2224 Tallinn-London STN 12:00-12:50 (kohalik aeg). Transfeer Newburysse. Check-in 4∗ SPA hotellis.

Kell 17:00 – sõit Highclere Castle´isse.

Kell: 17:30 – 20:00 on meil harukordne võimalus osaleda kitsamale mõisa sõprade ringile korraldatud jõuluvastuvõtul. Pakutakse tervitusšampanjat ja väikesi  suupisteid. Õhtu lõppedes tagasisõit hotelli. Soovijatele broneerime hotellis laua õhtusöögiks.

NELJAPÄEV, 6.DETSEMBER

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg jõuluostudeks ja Newbury linnaga tutvumiseks. Londonist 62 miili kaugusel asuv Newbury on tüüpiline väike ja armas Inglise  maakonnalinn, mis on ühtlasi  Lääne-Berkshire krahvkonna olulisim linn. Berkshire krahvkonda kutsutakse ka Kuninglikuks krahvkonnaks, kuna seal asub ka Windsori loss. Berkshires asub üks kuulsamaid hobuste võiduajamiste staadione  – Ascot Racecourse, mis avati juba aastal 1711. Kuningaperel on oma võidusõiduhobused ning asudes Windsori lossist vähem kui 10 km kaugusel, on kuningapere võiduajamistel alalised külalised. Muide, Berkshire on üks vanimaid krahvkondi Inglismaal, olles esmamainitud juba aastal 860. Nimi tuleneb piirkonna laugjatel mäenõlvadel kasvanud pöögimetsadest. Krahvkonnas elab 2017. aasta andmetel enam kui 905 000 elanikku. Berkshire krahvkonnaga on seotud nii kuningas Edward III (sündis Windsori lossis); romaanikirjanik Jane Austen, Oscar Wilde, laulja Elton John, maag Uri Keller, näitleja Kate Winslet,  rallimees Richard Burnes ja Cambridge´i hertsoginna Catherine (Kate Middleton).

REEDE, 7.DETSEMBER 

Hommikusöök hotellis. Check-out. Sõit Windsorisse. Windsori lossi külastus (pilet hinnapaketis). Sõit lennujaama London GTW.

Lend BT 654 London-Riia 17:30-22:15

Lend BT 361 Riia-Tallinn 23.10-23:59.

Tere tulemast koju!

 

LOE ka kirjastuse Varrak poolt välja antud ülimalt köitvat “LADY ALMINA JA TEGELIK DOWNTON ABBEY. Highclere’i lossi kadunud pärand”

 

HINNAPAKETT SISALDAB:

 • 2x lennujaama transfeeri
 • pääse Highclere Castle´i  jõuluvastuvõtule
 • 2 ööd 4∗ SPA hotellis
 • Windsori lossi külastust (kuninglikud ja eraruumid, kuninganna Mary nukumaja ja kuninglike laste mänguasjade muuseum, Püha Jüri kabel)
 • giid-reisijuhi teenust

HINNAPAKETT EI SISALDA:

 • Lennupileteid ja tasulisi pardateenuseid
 • Hommikusöök tuleb eraldi tellida: 2x 17.00 EUR 
 • Hotelli minibaari kasutamist ja tellitud tasulisi teenuseid
 • Kindlustust. NB! Elamusreiside reisidel on kindlustus kohustuslik

 

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Reisidokumendid: lennureisil Ühendkuningriikidesse on vajalik Eesti passi või ID kaardi olemasolu. 

Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

 

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

KÕIK ELAMUSREISIDE KODULEHEL OLEVAD MATERJALID ON AUTORIKAITSE OBJEKTID JA NEID ON KEELATUD KOPEERIDA VÕI KASUTADA MÕNEL MUUL MOEL ILMA ELAMUSREISIDE NÕUSOLEKUTA.  

 

Print Friendly